Diskuse k článku

MH17: katastrofa, která se již nehodí?

Zdálo se, že sestřelení malajsijského dopravního boeingu nad Ukrajinou již není na pořadu dne. Po zveřejnění předběžné zprávy autorizovaného vyšetřovatele, Nizozemského bezpečnostního úřadu, nastal čas se k této tragédii vrátit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schneider 9.9.2014 19:32

Žvatláte přičinlivě,

ale nesouvisle. Co takhle doučování z gramotnosti? Téměř všechno, co jste napsal, je špatně, což je dost neuvěřitelné. --- Vyšetřovatelé mají k dispozici trosky letadla, zkoumali je a napsali o tom. --- Kabina letadla z Lockerbie nebyla z boku prostřílená. --- Údaje o Su25 i vaše představy o tom, jak se mohou letadla pohybovat vzduchem, jsou opravdu pozoruhodné, ale nic víc. To, společně s vaším přesvědčením, že víte, co kdo hlásil, vede k otázce, jestli jste si nezapomněl vzít meducínu. Ale vašemu sponzorovi potvrzujeme, že jste se snažil, seč vám síly stačily, byť celkový dojem - nic moc.

J. Křivan 9.9.2014 18:21

Re: Scheider se nedívá na ČT2

To s komisí máte pravdu, ale z druhé strany převažující část novinářů na "západě" již z Putina viníka vytvořila a některé země i z těchto důvodů vyhlásily proti Rusku sankce. Místo tragedie, které leží na povstaleckém území se přes příslib o příměří, ukrajinská armáda několikrát pokusila obsadit.

Já osobně o této tragedii jasno nemám, ale mám pocit, že ze mne chtějí všichni udělat hlupáka. Znáte to o stokrát opakované lži.

J. Křivan 9.9.2014 18:11

Něco tu nehraje

Okolo MH17 je příliš mnoho dezinformací. Například i "seriozní" BBC stáhla svojí reportáž bezprostředně z okolí místa pádu letadla, kterou natočila jejich reportérka přímo po pádu letadla, protože nepodporovala verzi o povstaleckém systému BUK. Tohle po tom videu a jeho neautorizovaných kopiích zbylo. Video jsem viděl, nebyla to žádná bomba, přesto bylo staženo.

https://www.youtube.com/watch?v=RZ8sjMWhl-4&feature=youtu.be

J. Václav 9.9.2014 18:10

Kdyby to vyšetřovací komise chtěla na někoho hodit

už dávno by existoval důkaz, který by potvrzoval, kdo letadlo sestřelil. Tuhle možnost měli všichni. Rusové, Ukrajina i teroristi. Nechal bych to opravdu času, stejně už ty mrtvé nikdo nevzbudí a katastrofa letadla nikomu nic nepřinesla. Pokud to někdo udělal úmyslně, byla to zbytečná oběť. V histotii lidstva jich bylo víc než dost. Pane Schneidere je to škoda času.

I. Dobrota 9.9.2014 17:40

Scheider se nedívá na ČT2

kde každý týden běží seriál o leteckých katastrofách a aspoń odtud by věděl, že vyšetřování příčin nehod trvá často léta, a nemusí zrovna probíhat v oblasti, kde zuří ozbrojený konflikt. Vyšetřovatelé katastrofy nemají k dispozici trosky letadla, aby mohli provést chemickou analyzu, která by určila výbušninu. To by mu ředitel Explosie měl umět vysvětlit, že to lze.Kdyby mohli trosky posbírat a sestavit, což trvá měsíce, možná by i on pochopil, jak se mýlí.

I. Dobrota 9.9.2014 17:30

Su25 to nebyl

Autor by se měl laskavě podívat na fotky B747 z Lockerbie a hned by viděl rozdíl. B777 byl zničen velkým výbuchem, střely z BUK nesou 650 kg výbušniny. Su25 má max. rychlost 950 a dostup 7000 metrů bez výzbroje a při stoupavosti 58m/sec. by nejen nedosáhnul letové hladiny malajského stroje, ale kdyby to náhodou uměl, trvalo by mu to skoro tři minuty. Středoškolská znalost fyziky by mu ihned sdělila, že je nemožné, aby odstartoval, dostihnul malajský letoun a sestřelil cíl pohybující se rychlostí 900 km/hod. S výzbrojí umí Su25 jen do výšky 5000 metrů.Tedy by jeho pronásledování B777 muselo trvat dlouhé minuty a řídící středisko letového provozu by ho zaznamenalo,.Zbývá otázka, proč bezpečnostní expert přes tajné služby vstupuje propagandisticky na tenký led znalostí o letectví?

I. Dobrota 9.9.2014 17:17

Komentátor cucá z prstu

Předběžný závěr jen říká, že letadlo bylo zasaženo zvenčí rychle letícím objektem. Vzhledem ke komunikaci mezi letadlem a řídící věží v Dnepropetrovsku je zřejmé, že se v blízkosti nepohybovalo žádné jiné letadlo, protože by ho řídící věž v Dněpropetrovsku zaznamenala a upozornila posádku. Jde o klasický důkaz opakem. Autor by měl vyčkat závěrů komise a případně se podívat do hodnověrnějších zdrojů než jsou nějaké plky, jako jsou třeba Janeˇs Defense nebo Aviation Weekly. Pokud ví něco o raketách a letectví, tak by měl vědět, že zasáhnout z kanonu letícího bojového stroje kokpit je zázrak a vyžaduje víc střel, což se neprokázalo a trup velkého dopravního letadla by dosti pravděpodobně jeden zásah vydržel. Rakety vzduch-vzduch jsou naváděny teplem z motorů a také by stroj s největší pravděpodobností nějakou dobu dokázal letět. Když už cituje ředitele z Explosie, že se ho nezeptal, jak velké množství výbušniny museli použít, aby pokusně zničili velké letadlo Il62. Dalo jim to tehdy hodně

J. Dvořák 9.9.2014 17:16

´Tak to zase nevyšlo !

Ti Banderovci Kyjevskomajdanovský mají pech ! Tak holky Putin to nebyl !

B. Berlinski 9.9.2014 16:37

foto pro kremloboty

http://www.spiegel.de/fotostrecke/zwischenbericht-zu-mh17-die-stille-nach-dem-abschuss-fotostrecke-118796-7.html