Diskuse k článku

MH17: katastrofa, která se již nehodí?

Zdálo se, že sestřelení malajsijského dopravního boeingu nad Ukrajinou již není na pořadu dne. Po zveřejnění předběžné zprávy autorizovaného vyšetřovatele, Nizozemského bezpečnostního úřadu, nastal čas se k této tragédii vrátit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Frank 9.9.2014 23:15

Re: Mám smíšené pocity z mnoha

separatisté jásali nad sestřelením Antonova. Vystřelili BUK a nevěděli na co střílí.Pak mazali a mazali a nikoho na místo nepustili.

Janh 9.9.2014 23:12

Re: Zajímavé, protože odborníci právě psali,

Žádný expert nic takového neuvedl. Ani zpráva. Vy jste jí četl? K tomuto závěru došla třeba iDnes, v Německu Bild. Nikoli experti.

M. Frank 9.9.2014 23:10

Re: letove zaznamy

Veškeré záznamy má k dispozici vyšetřovací komise. Také je veřejně k dispozici na serveru Flightradar24.com

Janh 9.9.2014 23:10

Ano!

Už nějaký ten pátek diskutuji na stránkách České pozice. Pokud by si dal někdo tu práci, zjistí, že opravdu nejsem "rusofil". Ale současná protiruská "Hetze" je nebezpečná, stupidní a hanebná.

Nicméně, pane Schneidere, díky! Jste jedním z mála, kdo si pokládají ty skutečně důležité otázky a nebojíte se jít s kůží na trh. Měl byste denně sedět ve studiu České televize a korigovat nabuzené hosty i moderátory. Například David Borek  prohlásil v živém vysílání, že je unaven neustálým "přesvědčováním národa" (!!!!!!) a že on má jasno, kdo padouch jest. 

Nesnáším propagandu - a míra té současné překračuje jakékoli akceptovatelné hranice, jsou - li vůbec nějaké akceptovatelné. A ne, ať mi rusobijci neargumentují propagadnou ruskou a v Rusku. To mne - při vší úctě - nezajímá. Fakt, že někde jinde to chodí tak, či onak má být opodstatnění našich "vykolejení" ? Příště budeme oponenty rovnou vraždit s odkazem, že existují země, kde se to děje také?

Náš práh je zasviněn až po futra, chtělo by to p

R. Jackl 9.9.2014 23:07

Re: Mám smíšené pocity z mnoha

A jak tedy se to mohlo stat omyle??? Jako ze vystrelili na nejaky vrtulnik a raketa vzala roha......????? :-DDDDDDDD

R. Jackl 9.9.2014 23:06

Re: Zajímavé, protože odborníci právě psali,

odporniku, videl si vubec kdy BUK na vlastni oci, videl si jak se z neho strili a kolik si videl sestrelenych letadel prave BUKem ??  Ty jsi nevidel nikdy nic ale zvanis!

M. Frank 9.9.2014 23:05

Re: Mám smíšené pocity z mnoha

Můj ubohý názor je ten, že letadlo omylem sestřelili separatisté. Odusuzuji to a nechápu rusomilce, že tuto naprosto zřejmou a prokázanou vraždu svádějí na okupovanou a obsazovanou zemi. Vy jste napadl mne, jako bych já byl tím, kdo to letadlo poslal na zem. Pak obratem odsuzujete vzájemné napadání. Chápu to zcela správně že - napadáni smí být jen ti, kdo nechtějí žít pod nadvládou Ruska?

R. Jackl 9.9.2014 23:04

letove zaznamy

z ridici veze byly zabaveny, tedy tezko se urci jak vysoko byl letoun, kde se pohybovat, kdy se pohyboval, jakym smerem se pohyboval a jaky typ stihacky ho sestrelil!

P. Novotňák 9.9.2014 23:00

Zajímavé, protože odborníci právě psali,

že poškození letadla přesně odpovídá poškození, které by způsobila raketa BUK, která po výbuchu v blízkosti letadla funguje jako brokovnice. Dokonce na fotkách trupu letadla jsou vydět díry, po "brocích" které rozhodně nejsou v řadě, jak píšete, ale odpovídají právě protiletadlové střele BUK, vystřelené ruskými vojáky na separatisty a ruskem ovládaném území ukrajiny.

M. Frank 9.9.2014 22:58

Re: Jen čtěte,

Pokud vám připadá neosobní podpora agresorů vraždících jiné národy, pak máte dost osobní problém s charakterovou vadou. Vaše argumenty jsou totiž účelovými nepravdami. Začínal jsem po VŠ jako konstruktér v Aeru Vodochody a na vojně v Čáslavi jsem se seznámil s možnostmi Suček a i jiných letadel. Mimo jiné také ostrých střeleb na terče. Vy pane nemáte ani nejmenší ponětí o čem píšete. Důvodem tedy dle mého skromného názoru nemůže být nějaká potřeba, nebo touha po objektivitě a zjištění pravdy, ale pouhá propaganda. A článek o Zemanovi to jen podtrhuje. Argumentujete poctivě a pravdivě a pamatujete že obvinit někoho že tluče prázdnou slámu je urážka naprosto stejná, jakou tím kritizujete.

K. Vyšata 9.9.2014 22:55

Mám smíšené pocity z mnoha

diskuzních příspěvků, téměř tři sta nevinných cestujících, každý měl rodinu, děti, tisíce přátel, příbuzných a tady se nekteří fanatici snaží této hrůzy využít k vyzvracení svých ubohých názorů. Že pane Miroslave Franku. Zpráva  se samozřejmě uchyluje k neurčitým výrazům, hlavně v oblasti, kde není možné zatím určit nevyvratitelnou jistotu. Ani nemůžeme čekat, že výsledky, až budou konečné, určí viníka. To není důvod vyšetřování, vyšetřuje se havarie, kdo ji zavinil bude zřejmé, až všechny zainteresované strany vyloží karty na stůl. Mimo jistotu že letadlo bylo násilně posláno k zemi, což je mnohonásobná vražda, je druhá jistota, že nejméně dvě mocnosti ví přesně kdo střílel. A nás by mělo zajímat víc než vzájemné napadání důvod, proč se nevyloží záznamy a poznatky, už jenom pro utišení bolesti pozůstalých.

M. Frank 9.9.2014 22:48

Re: Jestliže jsou zdejší texty určeny houpacím

Kdo zlu neodporuje, sám jej podporuje. Proto.

E. Dudková 9.9.2014 22:31

Re: Jestliže jsou zdejší texty určeny houpacím

koním, Vám je na blití a autor článku je neseriózní člověk, tak proč sem proboha živýho vůbec lezete?

J. Schneider 9.9.2014 22:17

Re: Ke stejným závěrům na mém blogu už 12.srpna

Však jsem tam také dal hyperlink na ten váš velezajímavý článek!

V tomto článku nešlo o to, přinést nějaké převratné závěry, ale potvrdit hledisko odborníků hlasem dalšího slovutného experta.

P. Mach 9.9.2014 22:16

Blábolení o odklonění letadla nad oblast bojů

je příznakem pokročilé demence, o "netrefení původního cíle" nemluvě. Rusáčtí zločinci bezesporu zasáhli ten cíl na který mířili. O čemž svědčí jejich oslavné blitky na internetu těsně po té, co k sestřelu došlo. "Nad místo bojů" let MH17 nikdo neodklonil. Vzdušný prostor v letové hladině nad 10000 metrů byl nad východní Ukrajinou otevřený, protože ICAO (mezinárodní organizace civilního letectví) nepovažovala boje na Ukrajině za ohrožení pro letadla v této letové hladině a protože uzavření tohoto vzdušného prostoru by značně stížilo leteckou dopravu směrem z Evropy do Asie. Pro srovnání, vzdušný prostor v letové hladině nad 10000 metrů je otevřený pro civiliní lety i nad Afghánistánem. Panuje tam celkem živý letecký provoz a nikdo nepovažuje za problém to, že hluboko pod podlahou boeingů a airbusů se vyhazují do povětří talibanci. Jen naprostý debiI nebo psychopat by dnes mohl zpochybnit to, že skutečnými viníky jsou ti kdo raketu vystřelili, tj. ruské bandy, které přešly zelenou hran

J. Schneider 9.9.2014 22:11

Jen čtěte,

zjistíte, že se nepotřebuji snižovat k osobním útokům, protože mám argumenty a protože by se mi dost eklovalo se zajímat o to pařeniště, odkud se berou takoví "diskutéři", jako tento. Tluče prázdnou slámu a uráží, protože nemá co by namítl. Každopádně se snaží, ale zase - nic moc.

P. Mach 9.9.2014 22:10

Blábolení o "odklonění letu nad místo bojů"

je příznakem pokročilé demence. "Nad místo bojů" let MH17 nikdo neodklonil. Vzdušný prostor v letové hladině nad 10000 metrů byl nad východní Ukrajinou otevřený, protože ICAO (mezinárodní organizace civilního letectví) nepovažovala boje na Ukrajině za ohrožení pro letadla v této letové hladině a protože uzavření tohoto vzdušného prostoru by značně stížilo leteckou dopravu směrem z Evropy do Asie. Pro srovnání, vzdušný prostor v letové hladině nad 10000 metrů je otevřený pro civiliní lety i nad Afghánistánem. Panuje tam celkem živý letecký provoz a nikdo nepovažuje za problém to, že hluboko pod podlahou boeingů a airbusů se vyhazují do povětří talibanci. Jen naprostý debil nebo psychopat by dnes mohl zpochybnit to, že skutečnými viníky jsou ti kdo raketu vystřelili, tj. ruské bandy, které přešly zelenou hranici a jsou placené putinem a ruský stát, protože dodal těmto všehoschopným zločincům nebezpečné zbraně.

P. Mach 9.9.2014 22:02

Bohužel na ideologický výplach, který jste

absolvoval a tvrdojíšné odmítání reality, kterým trpíte žádný lék neexituje. Je zajímavé, že jste si vybral zrovna tento článek. Článek rovněž na BL, kde se uvádí, že tentýž pracovník AI z válečných zločinů obviňuje tzv. separatisty (rozuměj ruskem placené bandity) a tvrdí, že do konfliktu na Ukrajině se zapojily jednotky ruské pravidelné armády jste jaksi pominul. Čím to?

J. Křivan 9.9.2014 21:49

na tohle je dobrý cholagol

pane Franku doporučuji přečíst si tenhle článek na Vašich oblíbených britských listech

http://www.blisty.cz/art/74651.html

Copak žlučníček v pohodě?

M. Frank 9.9.2014 21:23

Pokud si přečtete poctivě všechny články

tohoto autora, máte před sebou krystalicky čistou kremroli. Hned článek pod o Zemanovi je opravdu k popukání.Babišnoviny takové autory potřebuje, co jiného čekat od STBáka Babiše, když mu jiní STBáci odpřísahali u soudu, že nikdy STBákem nebyl. Dá prostor každému milovníkovi SSSR a ještě zaplatí.

Dezinformace a lži od této části společnosti lze i nadále očekávat v hojné míře. Naštěstí jsou texty určeny pro lidi s IQ houpacího koně a průměrně inteligentní čtenář si obrázek udělá velmi snadno.

R. Jackl 9.9.2014 21:22

teroristi

Zakladni kriminalisticka otazka zni: Komu to prospelo nebo kdo z toho ma prospech?? Dalsi otazka zni: proc letove rizeni provozu Ukrajiny odklonilo let nad oblast boju, kde bylo sestreleno nekolik stihacek??  Nebo to byl zamer???  A pokud by letadlo z techto duvodu bylo sestreleno raketou , ktera nestrefila puvodni cil, kdo by za to mohl??

M. Frank 9.9.2014 21:09

Re: Pana autora

Vy musíte být veliký fanda Putina -dobyvatele? A ten smysl pro humor! A co ti nevinní mrtví, ti vám přijdou také k smíchu? Je mi z vás na blití.

M. Frank 9.9.2014 20:58

Re: Pana autora

Milý pane, to jsou teoretické žvásty bývalého komunisty a člověka školeného na ruské vojenské akademii, to opravdu nemá váhu. SU 25 nemá přetlakovou kabinu a takovou kravinu, že zaútočí na rychleji letící letadlo 3500m nad sebou pomocí kulometu může jenom dezinformační služba hodně debilního státu. A ještě se nechat přistihnout, jak upravuje údaje na wiki.

Vlkp 9.9.2014 20:49

Re: Ke stejným závěrům na mém blogu už 12.srpna

Díky za linky. mrknu se na  to.

vlk

Vlkp 9.9.2014 20:47

Re: Pana autora

Milej pane,  že  MH  17 sundala  raketa  BUK.  Zvláštní ovšem je , že to  tvrdíte  vy, Britské listy  a podobní. Za  tři a  čtvrt hodinky  si budete  moci  v klidu  přečíst,  že BUK to  asi být nemohl. A  to dokonce podle monitoringu  NATO.

Dál si budete  moci přečíst  vyjádření  nedávného velitele letectva  armády České republiky, že  SU  25 to naopak být mohl. .

Tedy pokud budete  chtít. O tom, že  exšéf letectva, který  sám na SU  25 létal o  tomhle letadle  ví  asi dost  více než  Karel Dolejší sna d nejsou žádné pochybnost. A zdroj, který cituje  výstupy  NATO jistě  nezpochybníte  ani vy. Takže  vydržte ještě  necelých  200 minut.

J. Křivan 9.9.2014 20:43

Re: Pana autora

Ukrajinské armáda nemá čas, počítá zbylé tanky.

J. Křivan 9.9.2014 20:42

Re: Ke stejným závěrům na mém blogu už 12.srpna

Vlku to vypadá zajímavě. Ten předchozí článek jsem četl. Rád něco přidám.

http://www.globalresearch.ca/deleted-bbc-report-ukrainian-fighter-jet-shot-down-mhi7-donetsk-eyewitnesses/5393631

https://www.youtube.com/watch?v=zUvK5m2vxro#t=17 (Ještě před hodinou tam byl text, který říkal, že majitel tohoto videa je BBC které zakázalo jeho publikování.

M. Frank 9.9.2014 20:27

Pana autora

nepovažuji za seriosního člověka. Z článku kouká jak sláma z bot ruská propaganda. Že letadlo sundala raketa BUK je již prokázáno, kdo ji vystřelil je otázkou dalšího šetření. Nebude těžké udělat inventuru střel nalézajících se na Ukrajinském území. V případě kompletů nalézajících se na Ruském území o tom pochybuji, i když evidenci rusáci určitě mají (ale neukáží, usvědčili by tím separatisty). Zde je jeden ze starších odkazů konkurence nepracující pro ruskou stranu, jak činí ceskapozice:

http://www.blisty.cz/art/74011.html

Vlkp 9.9.2014 20:24

Ke stejným závěrům na mém blogu už 12.srpna

došel autor  článku

BUKuji, BUKuješ, média BUKují aneb léčba BUKového virupublikující po nickem Kchodl.

Hned  po půlnoci  na  mém  webu http://vlkovobloguje.wordpress.com/

vyjde  článek s  názvem  Tři různé zprávy  o sestřelu HM17.  Kdepojednávám holandskouzprávu s  souvislosti se  dvěma jinými, které se právě ted  objevily..

Nejde mi  o to dělat si tady lacinou reklamu. Jen  annoncuji fakta, které  v  tradičně  perfektním článku  pana  Schneidera  nejsou.

Aby  to bylo jasné, tak  onoho signalizovaného článku  ještě ted  zapracuji informaci o tomto  článku z České pozice a  to včetně linku. Půjčka  za oplátku.

vlk

J. Křivan 9.9.2014 20:05

Re: Žvatláte přičinlivě,

Dnes jsem se výjimečně koukal na ČT24 a skoro jsem upadl. Trosky letadla, které jsou nedostupné pro vyšetřovatele, protože je tam nechtějí údajně povstalci pustit, vcelku, bez problémů navštívil zpravodaj ČT Karas. Určitě nebyl jediný novinář kdo se tam toulá. Čím později tam totiž vyšetřovatelé dorazí, tím větší bude možnost říkat, že s těmi zbytky letadla někdo manipuloval.

PS. Zpráva vyšetřovací komise říká, že prozatimní závěry jsou podle fotografického materiálu. Samotné trosky se chystá teprve prozkoumat..