Diskuse k článku

MH17: katastrofa, která se již nehodí?

Zdálo se, že sestřelení malajsijského dopravního boeingu nad Ukrajinou již není na pořadu dne. Po zveřejnění předběžné zprávy autorizovaného vyšetřovatele, Nizozemského bezpečnostního úřadu, nastal čas se k této tragédii vrátit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Schneider

Jen čtěte,

zjistíte, že se nepotřebuji snižovat k osobním útokům, protože mám argumenty a protože by se mi dost eklovalo se zajímat o to pařeniště, odkud se berou takoví "diskutéři", jako tento. Tluče prázdnou slámu a uráží, protože nemá co by namítl. Každopádně se snaží, ale zase - nic moc.

0/0
9.9.2014 22:11

Re: Jen čtěte,

Pokud vám připadá neosobní podpora agresorů vraždících jiné národy, pak máte dost osobní problém s charakterovou vadou. Vaše argumenty jsou totiž účelovými nepravdami. Začínal jsem po VŠ jako konstruktér v Aeru Vodochody a na vojně v Čáslavi jsem se seznámil s možnostmi Suček a i jiných letadel. Mimo jiné také ostrých střeleb na terče. Vy pane nemáte ani nejmenší ponětí o čem píšete. Důvodem tedy dle mého skromného názoru nemůže být nějaká potřeba, nebo touha po objektivitě a zjištění pravdy, ale pouhá propaganda. A článek o Zemanovi to jen podtrhuje. Argumentujete poctivě a pravdivě a pamatujete že obvinit někoho že tluče prázdnou slámu je urážka naprosto stejná, jakou tím kritizujete.

0/0
9.9.2014 22:58
Foto

Janh

Re: Jen čtěte,

Amnesty international: "Ukrajina musí zastavit válečné zločiny, které páchají proukrajinské dobrovolnické sbory"

0/0
9.9.2014 23:16

Re: Jen čtěte,

To je pravda. Ale co napsalo AI o setřelování civilních letadel, schválně najdete něco?

0/0
9.9.2014 23:32

J. Schneider

Re: Jen čtěte,

Máte zřejmě problémy s gramotností. Porozumět napsanému textu se vám - zřejmě pro rudo před očima a dojem vlastní expertní velikosti - vůbec nepodařilo. Hlavně že vy máte ponětí, o čem píšete! Letecký konstruktér - připustím-li to, protože to nelze nijak ověřit - se chce hádat s odborníkem na velkokalibrovou munici ohledně účinků střelby. To je fakt, který zcela přehlížíte, nebo jste mu neporozuměl, nebo je vám to je zcela jedno, protože vám jde o něco zcela jiného. Sedíte argumentačně zcela mimo mísu, uvědomujete si to? Tlačíte argumenty silou a pouze urážíte. Jste spíše než konstruktér zaplacený internetový nádeník, co do diskusí píše hysterickou protiruskou propagandu.

0/0
13.9.2014 1:27
Foto

E31v36a 79D10u23d68k78o23v11á 7689127171469

Re: Jestliže jsou zdejší texty určeny houpacím

koním, Vám je na blití a autor článku je neseriózní člověk, tak proč sem proboha živýho vůbec lezete?

0/0
9.9.2014 22:31

Re: Jestliže jsou zdejší texty určeny houpacím

Kdo zlu neodporuje, sám jej podporuje. Proto.

0/0
9.9.2014 22:48
Foto

Martintruhlik

Re: Jestliže jsou zdejší texty určeny houpacím

občas mám také pocit marného boje s kremrofily, ale když to sem nenapíšu já, tak kdo?

u demagogií a keců je potřeba mít komentář, aby i ti méně zdatní používali trochu kritického myšlení.

0/0
10.9.2014 1:01

R. Jackl

teroristi

Zakladni kriminalisticka otazka zni: Komu to prospelo nebo kdo z toho ma prospech?? Dalsi otazka zni: proc letove rizeni provozu Ukrajiny odklonilo let nad oblast boju, kde bylo sestreleno nekolik stihacek??  Nebo to byl zamer???  A pokud by letadlo z techto duvodu bylo sestreleno raketou , ktera nestrefila puvodni cil, kdo by za to mohl??

0/0
9.9.2014 21:22

P. Mach

Blábolení o "odklonění letu nad místo bojů"

je příznakem pokročilé demence. "Nad místo bojů" let MH17 nikdo neodklonil. Vzdušný prostor v letové hladině nad 10000 metrů byl nad východní Ukrajinou otevřený, protože ICAO (mezinárodní organizace civilního letectví) nepovažovala boje na Ukrajině za ohrožení pro letadla v této letové hladině a protože uzavření tohoto vzdušného prostoru by značně stížilo leteckou dopravu směrem z Evropy do Asie. Pro srovnání, vzdušný prostor v letové hladině nad 10000 metrů je otevřený pro civiliní lety i nad Afghánistánem. Panuje tam celkem živý letecký provoz a nikdo nepovažuje za problém to, že hluboko pod podlahou boeingů a airbusů se vyhazují do povětří talibanci. Jen naprostý debil nebo psychopat by dnes mohl zpochybnit to, že skutečnými viníky jsou ti kdo raketu vystřelili, tj. ruské bandy, které přešly zelenou hranici a jsou placené putinem a ruský stát, protože dodal těmto všehoschopným zločincům nebezpečné zbraně.

0/0
9.9.2014 22:10

P. Mach

Blábolení o odklonění letadla nad oblast bojů

je příznakem pokročilé demence, o "netrefení původního cíle" nemluvě. Rusáčtí zločinci bezesporu zasáhli ten cíl na který mířili. O čemž svědčí jejich oslavné blitky na internetu těsně po té, co k sestřelu došlo. "Nad místo bojů" let MH17 nikdo neodklonil. Vzdušný prostor v letové hladině nad 10000 metrů byl nad východní Ukrajinou otevřený, protože ICAO (mezinárodní organizace civilního letectví) nepovažovala boje na Ukrajině za ohrožení pro letadla v této letové hladině a protože uzavření tohoto vzdušného prostoru by značně stížilo leteckou dopravu směrem z Evropy do Asie. Pro srovnání, vzdušný prostor v letové hladině nad 10000 metrů je otevřený pro civiliní lety i nad Afghánistánem. Panuje tam celkem živý letecký provoz a nikdo nepovažuje za problém to, že hluboko pod podlahou boeingů a airbusů se vyhazují do povětří talibanci. Jen naprostý debiI nebo psychopat by dnes mohl zpochybnit to, že skutečnými viníky jsou ti kdo raketu vystřelili, tj. ruské bandy, které přešly zelenou hran

0/0
9.9.2014 22:16

Pana autora

nepovažuji za seriosního člověka. Z článku kouká jak sláma z bot ruská propaganda. Že letadlo sundala raketa BUK je již prokázáno, kdo ji vystřelil je otázkou dalšího šetření. Nebude těžké udělat inventuru střel nalézajících se na Ukrajinském území. V případě kompletů nalézajících se na Ruském území o tom pochybuji, i když evidenci rusáci určitě mají (ale neukáží, usvědčili by tím separatisty). Zde je jeden ze starších odkazů konkurence nepracující pro ruskou stranu, jak činí ceskapozice:

http://www.blisty.cz/art/74011.html

0/0
9.9.2014 20:27

J. Křivan

Re: Pana autora

Ukrajinské armáda nemá čas, počítá zbylé tanky.

0/0
9.9.2014 20:43

Re: Pana autora

Vy musíte být veliký fanda Putina -dobyvatele? A ten smysl pro humor! A co ti nevinní mrtví, ti vám přijdou také k smíchu? Je mi z vás na blití.

0/0
9.9.2014 21:09

J. Křivan

na tohle je dobrý cholagol

pane Franku doporučuji přečíst si tenhle článek na Vašich oblíbených britských listech

http://www.blisty.cz/art/74651.html

Copak žlučníček v pohodě?

0/0
9.9.2014 21:49

P. Mach

Bohužel na ideologický výplach, který jste

absolvoval a tvrdojíšné odmítání reality, kterým trpíte žádný lék neexituje. Je zajímavé, že jste si vybral zrovna tento článek. Článek rovněž na BL, kde se uvádí, že tentýž pracovník AI z válečných zločinů obviňuje tzv. separatisty (rozuměj ruskem placené bandity) a tvrdí, že do konfliktu na Ukrajině se zapojily jednotky ruské pravidelné armády jste jaksi pominul. Čím to?

0/0
9.9.2014 22:02
Foto

Vlkp

Re: Pana autora

Milej pane,  že  MH  17 sundala  raketa  BUK.  Zvláštní ovšem je , že to  tvrdíte  vy, Britské listy  a podobní. Za  tři a  čtvrt hodinky  si budete  moci  v klidu  přečíst,  že BUK to  asi být nemohl. A  to dokonce podle monitoringu  NATO.

Dál si budete  moci přečíst  vyjádření  nedávného velitele letectva  armády České republiky, že  SU  25 to naopak být mohl. .

Tedy pokud budete  chtít. O tom, že  exšéf letectva, který  sám na SU  25 létal o  tomhle letadle  ví  asi dost  více než  Karel Dolejší sna d nejsou žádné pochybnost. A zdroj, který cituje  výstupy  NATO jistě  nezpochybníte  ani vy. Takže  vydržte ještě  necelých  200 minut.

0/0
9.9.2014 20:47

Re: Pana autora

Milý pane, to jsou teoretické žvásty bývalého komunisty a člověka školeného na ruské vojenské akademii, to opravdu nemá váhu. SU 25 nemá přetlakovou kabinu a takovou kravinu, že zaútočí na rychleji letící letadlo 3500m nad sebou pomocí kulometu může jenom dezinformační služba hodně debilního státu. A ještě se nechat přistihnout, jak upravuje údaje na wiki.

0/0
9.9.2014 20:58
Foto

Vlkp

Re: Pana autora

Cože?  Názor  šéfa letectva  České armády pro  vás  nemá  váhu? Vy jste  opravdu  vypadl  z  filmu. S  názvem  Ještě  větší.. než jsme mysleli. Škoda  že na  Českou pozici.

Vaše  duševní prostota  je  úžasná! Ale  souladíte  dokonale s iDnes! To se musí nechat. Ovšem i tohle pro vás  znamená  velký duševní problém. melete  tady o StBákovi  Babišovi. Protože  sponzoruje  Českou pozici Ovšem  zjevně si chrochtáte  s  MfD. Jak to, že  vám nevadí, že  tu Babiš nesponzoruje, ale rovnou vlastní?

Vy  fakt  máte  smůlu, co? Názor  velitele letectva  je pro vás  nic, vadí vám děsně  Pozic e kvůli Babišovi, ale  jeho vlastní plátek  nikoli!  Mít váš  duševní potenciál, bál bych se  si i skočit  ráno pro rohlíky..       

.

0/0
10.9.2014 0:59
Foto

Vlkp

Ke stejným závěrům na mém blogu už 12.srpna

došel autor  článku

BUKuji, BUKuješ, média BUKují aneb léčba BUKového virupublikující po nickem Kchodl.

Hned  po půlnoci  na  mém  webu http://vlkovobloguje.wordpress.com/

vyjde  článek s  názvem  Tři různé zprávy  o sestřelu HM17.  Kdepojednávám holandskouzprávu s  souvislosti se  dvěma jinými, které se právě ted  objevily..

Nejde mi  o to dělat si tady lacinou reklamu. Jen  annoncuji fakta, které  v  tradičně  perfektním článku  pana  Schneidera  nejsou.

Aby  to bylo jasné, tak  onoho signalizovaného článku  ještě ted  zapracuji informaci o tomto  článku z České pozice a  to včetně linku. Půjčka  za oplátku.

vlk

0/0
9.9.2014 20:24

J. Křivan

Re: Ke stejným závěrům na mém blogu už 12.srpna

Vlku to vypadá zajímavě. Ten předchozí článek jsem četl. Rád něco přidám.

http://www.globalresearch.ca/deleted-bbc-report-ukrainian-fighter-jet-shot-down-mhi7-donetsk-eyewitnesses/5393631

https://www.youtube.com/watch?v=zUvK5m2vxro#t=17 (Ještě před hodinou tam byl text, který říkal, že majitel tohoto videa je BBC které zakázalo jeho publikování.

0/0
9.9.2014 20:42
Foto

Vlkp

Re: Ke stejným závěrům na mém blogu už 12.srpna

Díky za linky. mrknu se na  to.

vlk

0/0
9.9.2014 20:49

J. Schneider

Re: Ke stejným závěrům na mém blogu už 12.srpna

Však jsem tam také dal hyperlink na ten váš velezajímavý článek!

V tomto článku nešlo o to, přinést nějaké převratné závěry, ale potvrdit hledisko odborníků hlasem dalšího slovutného experta.

0/0
9.9.2014 22:17
Foto

Vlkp

Re: Ke stejným závěrům na mém blogu už 12.srpna

To mi uniklo pane  Schneidere. Omlouvám se. Děkuji.

Jinak - přijměte  dodatečně  velké uznání za  rozhovor , který  jste  onehdá  absolvoval u Kubala  v ČT!!  Kdy jste se nedal ohnout návodnými a nátlakovými otázkami! To  byla  paráda. Jakkoli  jste  si asi  zavřel na hodně  dlouho dveře  do ČT. Ale neudělal jste  ze sebe hadr na podlahu. Respekt!

0/0
10.9.2014 0:47

J. Křivan

Něco tu nehraje

Okolo MH17 je příliš mnoho dezinformací. Například i "seriozní" BBC stáhla svojí reportáž bezprostředně z okolí místa pádu letadla, kterou natočila jejich reportérka přímo po pádu letadla, protože nepodporovala verzi o povstaleckém systému BUK. Tohle po tom videu a jeho neautorizovaných kopiích zbylo. Video jsem viděl, nebyla to žádná bomba, přesto bylo staženo.

https://www.youtube.com/watch?v=RZ8sjMWhl-4&feature=youtu.be

0/0
9.9.2014 18:11

J. Václav

Kdyby to vyšetřovací komise chtěla na někoho hodit

už dávno by existoval důkaz, který by potvrzoval, kdo letadlo sestřelil. Tuhle možnost měli všichni. Rusové, Ukrajina i teroristi. Nechal bych to opravdu času, stejně už ty mrtvé nikdo nevzbudí a katastrofa letadla nikomu nic nepřinesla. Pokud to někdo udělal úmyslně, byla to zbytečná oběť. V histotii lidstva jich bylo víc než dost. Pane Schneidere je to škoda času.

0/0
9.9.2014 18:10

I. Dobrota

Scheider se nedívá na ČT2

kde každý týden běží seriál o leteckých katastrofách a aspoń odtud by věděl, že vyšetřování příčin nehod trvá často léta, a nemusí zrovna probíhat v oblasti, kde zuří ozbrojený konflikt. Vyšetřovatelé katastrofy nemají k dispozici trosky letadla, aby mohli provést chemickou analyzu, která by určila výbušninu. To by mu ředitel Explosie měl umět vysvětlit, že to lze.Kdyby mohli trosky posbírat a sestavit, což trvá měsíce, možná by i on pochopil, jak se mýlí.

0/0
9.9.2014 17:40

J. Křivan

Re: Scheider se nedívá na ČT2

To s komisí máte pravdu, ale z druhé strany převažující část novinářů na "západě" již z Putina viníka vytvořila a některé země i z těchto důvodů vyhlásily proti Rusku sankce. Místo tragedie, které leží na povstaleckém území se přes příslib o příměří, ukrajinská armáda několikrát pokusila obsadit.

Já osobně o této tragedii jasno nemám, ale mám pocit, že ze mne chtějí všichni udělat hlupáka. Znáte to o stokrát opakované lži.

0/0
9.9.2014 18:21

J. Schneider

Žvatláte přičinlivě,

ale nesouvisle. Co takhle doučování z gramotnosti? Téměř všechno, co jste napsal, je špatně, což je dost neuvěřitelné. --- Vyšetřovatelé mají k dispozici trosky letadla, zkoumali je a napsali o tom. --- Kabina letadla z Lockerbie nebyla z boku prostřílená. --- Údaje o Su25 i vaše představy o tom, jak se mohou letadla pohybovat vzduchem, jsou opravdu pozoruhodné, ale nic víc. To, společně s vaším přesvědčením, že víte, co kdo hlásil, vede k otázce, jestli jste si nezapomněl vzít meducínu. Ale vašemu sponzorovi potvrzujeme, že jste se snažil, seč vám síly stačily, byť celkový dojem - nic moc.

0/0
9.9.2014 19:32

J. Křivan

Re: Žvatláte přičinlivě,

Dnes jsem se výjimečně koukal na ČT24 a skoro jsem upadl. Trosky letadla, které jsou nedostupné pro vyšetřovatele, protože je tam nechtějí údajně povstalci pustit, vcelku, bez problémů navštívil zpravodaj ČT Karas. Určitě nebyl jediný novinář kdo se tam toulá. Čím později tam totiž vyšetřovatelé dorazí, tím větší bude možnost říkat, že s těmi zbytky letadla někdo manipuloval.

PS. Zpráva vyšetřovací komise říká, že prozatimní závěry jsou podle fotografického materiálu. Samotné trosky se chystá teprve prozkoumat..

0/0
9.9.2014 20:05