Co spolu řeší Šmerda a Topolánek?

V týdnu se setkali expremiér a donedávna vlivný vládní úředník. Nejspíše šlo o budoucí zaměstnání Radka Šmerdy.

V úterý spolu v pražském hotelu Paříž poobědvali bývalý premiér a šéf ODS Mirek Topolánek, a donedávna náměstek ministra vnitra, nyní „jen“ člen dozorčí rady České pošty Radek Šmerda. Ani jeden nechce říct, o čem spolu jednali.

Někdejší ministr dopravy a exnáměstek ministryně obrany Vlasty Parkanové Šmerda je už mnoho let považován za jednoho z mužů blízkých Miroslavu Kalouskovi (TOP 09). Do závěru loňského roku působil jako náměstek na ministerstvu vnitra a podle zdrojů z resortu napevno počítal s tím, že se stane šéfem odštěpného závodu ICT České pošty. Nestalo se a v České poště sedí Šmerda pouze v dozorčí radě.

Když Hospodářské noviny před dvěma týdny mapovaly odměny ve státních a polostátních firmách, Česká pošta patřila mezi instituce, které příjem členů dozorčí rady neuvedly. S největší pravděpodobností zde ale nebude tak vysoký, aby sám o sobě stačil na uživení.

Logické by proto bylo, kdyby Šmerda u předsedy výkonné rady Teplárenského sdružení a šéfa dozorčí rady Elektráren Opatovice Topolánka poptával zaměstnání. Ověřit tuto hypotézu ovšem není možné, ani jeden z mužů nechce setkání komentovat.

„Necítím potřebu s vámi komunikovat,“ napsal ČESKÉ POZICI Topolánek. Šmerda na dotaz nereagoval vůbec.

Počet příspěvků: 2, poslední 22.4.2013 07:11 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.