Diskuse k článku

Co se stane s majetkem vězně Romana Janouška?

To, že by „politický podnikatel svého druhu“ měl strávit ve vězení 4,5 roku, otvírá několik otázek: kdo se mu postará o několik miliard korun, jimiž podle odhadů disponuje, jestliže svému nejbližšímu okolí v poslední době příliš nedůvěřoval? A možná závažnější: zda žalář zvládne psychicky a fyzicky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Esterka 27.11.2014 13:03

Jákýpak problém?

Samozřejmě řádně prošetřit a peníze vrátit státu! A jestli to psychicky vydrží v kriminále? No to je přece jeho věc!!!!!!! A fyzicky? No to je přece také jeho věc! Kdyby nebyl gauner, nemusel by fyzicky a psychicky strádat! Od toho přece kriminál je, aby člověk strádal a byl potrestán za to, že je lump. Jinak by to byl zaopatřovací ústav. Naopak, takového lumpa prostě nepouštět a pěkně si to odsedět až do konce...

S. Cerman 26.11.2014 23:19

Pane Koutníku Vy jste geniální

tak chytrou otázku by jen tak někdo nepoložil. Uvidíte že před vánoci /2014/ bude venku, Vám by se o vánocích v krimu také nelíbilo, ne?

V.Hricák 27.11.2014 6:48

Re: To asi pane Cermane záleží na někom,

nebo něčem jiném.Ne,že bych uvěřil tomu,že do Čech snad už dorazila spravedlnost.Spíš si myslím,že začal být Janoušek někomu nepohodlný.Pokud ten někdo dosáhne svého cíle,může být Janoušek propuštěn i dříve.Pan Koutník zmínil Pitra.Kdysi jsem četl,že Pitr vlastní část Mrázkovo archivu s kompromitujícími materiály.Když pak došlo k Pitrovo zadržení ve Švýcarsku,a posléze mělo dojít k jeho vydání do Čech,odhadoval jsem,že se Pitr s někým mocným dohodl a že do basy nepůjde.No a jak to dopadlo dnes už víme.Pitr zaplatil alespoň tu část, na kterou mu přišli a náš slavný, nezávislý soud ho nakonec odsoudil na tolik,kolik si odseděl ve švýcarské vazbě.Dnes jsem přesvědčený,že největšími nepřáteli nejsou Pitrové a Janouškové,ale naši nezávislí soudci.Opravdu by asi neškodilo,kdyby střelec,který nás zbavil Mrázka,oprášil své nádobíčko a zbavil nás  soudce,který soudil Pitra.Alespoň pro začátek.

S. Cerman 27.11.2014 7:15

Díky pane Hricáku za názor

já si myslím , že největšími nepřáteli nás občanů jejichž příjmy nedosahují průměrné mzdy jsou naši politici. Naši politici mají všechny prostředky aby Janošky , Pitry , Rittigy eliminovali ale to by museli chtít . Místo toho myslí jen na koryta a aby se u nich udrželi co nejdéle. Poslechněte si 20 minut radiožurnálu včera s p. Škromachem. Ten chlap mluví jako, když jde minovým polem a bojí se, aby nešlápl na nesprávné místo. Takovýhle lidé zleva , zprava i ze středu jsou příčinou našeho marasmu. Jinak pane Hricáku já střílení nemám rád já vím co ty kulky dělají.

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3259835

J. Pšenička Ing. 27.11.2014 7:31

Re: To asi pane Cermane záleží na někom,

Souhlasím s názorem, že v našem justičním systému stále (a pro mně s nepochopitelnou drzostí) působí podplacení soudci a státní zástupci. Řada nehorázných rozhodnutí je toho důkazem. Výrazným příkladem z poslední doby je vrácení případu OPENCARD k novému šetření, které vytrvale zastavovala prokurátorka Máchová. Její nadřízená, prokurátorka Hercegová jí ovšem vzorně kryje záda a odmítá prověřit její nehorázný přístup k případu. Můžeme přemýšlet o tom, jestli je Bém stále platí, nebo na ně něco ví. Každopádně by pro naše občany bylo blahodárné, kdyby obě báby co nejdřív skončily za katrem.

I. Dvořák 29.11.2014 11:12

Hyn sa hukáže.

I já to tak vnímám.  Snad bych jen dodal, že těch "mocných" , kteří jsou stále u moci, kteří mají hrůzu z onoho mrázkova archivu, je na tento malý stát velmi, ale velmi mnoho. Při drancování státní kasy  tloustnou, bobtnají, stejně tak jako jejich konta někde ve "Švajcu". Nyní se chtějí přiživit i naši ctihodní zákonodárci.  Ostatně když do eráru "hrabou" nikým nevolení Janoušek, Rytig a spol, proč by si nehrábl i poslanec či senátor. Vždyť je národ miluje. Proto jim dal svůj hlas. On národ má jediné velké přání. Mít bohaté poslance. Aby nestrádali. Aby mohli zaměstnat manželky i milenky.

  A tak vlastně ti, kteří nás před pitry, mrázky, janoušky i bémy a dalšími mají chránit, vesele si s nimi užívají tento historicky nejbohatší hodokvas.  A když nějaký novinářský póvl náhodou o tom informuje veřejnost, dočkáme se odpovědi nějak v tom smyslu, tu pečenou husu jsem viděl, ale nejedl, kaviár i šampus jsem si jen vyfotil, nevím jak chutnají, ten doutník jsem kouřil, ale nešlukoval a tu lete

J. Kucirek 26.11.2014 13:29

At jedna financni urad

Dnes si banky vymenuji na pozadani stav uctu, predevsim nabehnute uroky (zhodnoceni)na pozadani ciziho statu jehoz je klient obcanem. Odevzdal pan Janousek z techto prijmu radne dane? Ne? Tak spocitat plus pokuta a nakradene se z casti vrati zpet.

J. Pšenička Ing. 26.11.2014 14:40

Re: At jedna financni urad

Naprosto nechápu proč místně příslušné finanční úřady celá léta nechávají Janouškovy firmy na pokoji a nezahájí daňové kontroly z vlastního podnětu. Přitom stačilo začít u firmy vlastnící Porsche, kterým Janoušek přizabil Vietnamku. Vsadím se, že firma platila veškeré náklady spojené s provozem i pořízením vozu, Janoušek je používal k účelům nesouvisejícím s činností a určitě tyto náklady nevylučovala z daňového základu a Janoušek nezdaňoval příjmy nepeněžní povahy. Pročpak Kalousek na tyto firmy neposlal své finanční gestapo, FAÚ? Asi proto, že jeho kapacitu plně využíval k likvidaci svých politických oponentů.

M. Harmáček 27.11.2014 5:37

Re: At jedna financni urad

Souhlas, velmi rozumný názor.

J. Pšenička Ing. 26.11.2014 10:41

Ať jedná policie

Mazánkova pobytu ve vězení by měla využít zejména policie (nejen jeho kamarádi měnící se v krysy) a zintenzivnit vyšetřování a vrátit alespoň část jeho gigantického nakradeného majetku státu. Ten úbytek Janouškovo "přátel" je drtivý. Jediný kdo se k Janouškovi veřejně přihlásil je známý a profláknutý gauner Dryml. Ostatní už nechtějí pomáhat ani za peníze.

M. Harmáček 27.11.2014 5:38

Re: Ať jedná policie

ještě se trošku snaží Pavel Bém (stále ODS), ale zdá se mi, že už mu dochází dech.