Ceska Pozice

Co je logické podle naší ministryně kultury

Alena Hanáková prolomila mediální blok, když poskytla rozhovor časopisu Týden. A novináři jako krvežíznivé šelmy opět ucítili krev.

Pavel Pokorný 30.7.2012

Ministryně kultury Alena Hanáková po několika měsících poskytla obsáhlejší rozhovor, konkrétně pro aktuální vydání časopisu Týden. Proč to dlouhé mlčení, přerušované jen občasným televizním účinkováním? Po vystoupení k církevním restitucím v pořadu ČT Události, komentáře 7. února prý Hanáková dostala „totální a úplný blok k médiím jako takovým. Nevěřila jsem sama sobě a přestala jsem věřit novinářům, že jsou schopni být slušní a korektní a nechovají se jako divá zvěř, která jakmile ucítí krev, tak se oběti nechce vzdát. Drtí ji, i když to už nepřináší vůbec nic,“ svěřila se ministryně Týdnu.

Jsme rádi, že paní Hanáková (TOP 09 a STAN) se velké části toho bloku už zbavila a novinářům z Týdne se pokusila odpovědět na pár otázek. Přesto při jejich čtení jednoho napadne, zda to nebylo poněkud předčasné. Kromě kolegyně Reslové, jež se kulturní politice systematicky věnuje, i autor této poznámky začíná trpět zvýšenou citlivostí na mediální vystoupení šéfky resortu, která by mohla rychle přerůst v totální blok opačného gardu.

Tři příklady, jak stav věcí vnímá Alena Hanáková (eventuální poukaz na vytržení citací z kontextu neobstojí, protože ani s okolním kontextem z nich člověk není právě moudrý):

Rozumíte, co tím chtěla Alena Hanáková čtenářům říci? Já ať drtím hlavu sebevíc, pořád nic. Ještě štěstí, že nás ministryně kultury ujistila, že má na úřadu věci pevně v rukou. Ale dodatek (Směje se.) za tímto ujištěním mě opět poněkud znejistěl. Chtěl jsem se původně pod text podepsat „krvežíznivá zvěř“, ale už ani nevím, kdo komu pije krev.

zpět na článek


© 2021 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.