Diskuse k článku

Co chce od rodinné politiky Německo a Rakousko. A co Česko…

Vlády vymýšlejí koncepty, které by mladým rodičům ulehčily rozhodování o jejich potomkovi. V Německu se „sporáková prémie“ – příspěvek na péči o dítě – dostala až před Ústavní soud. Ve Vídni sázejí na školky. Česko by mohly diskuse v obou zemích o sladění práce a rodiny přinejmenším inspirovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Tatana

Moc hezká pohádka

Dceři je 28 absolvovala státní VŠ a ani ona, ani mládež kolem ní, nemá pracovní smlouvu na víc než 1 rok.

Do nejistoty si nikdo děti pořizovat nebude, maximálně 1 o které se rodina "nějak postará".

V Německu se o její generaci mluví jako o "generaci dědiců", komu na startu do života nepomohou rodiče, má smůlu.

Nebo si snad někdo myslí, že dva mladí pracující na roční / i když jeden obnovovanou / pracovní smlouvu mohou žít v pronajatém bytě, a přitom šetřit na hypotéku, kterou jim banka stejně neposkytne, protože namají pracovní smlouvu na dobu neurčitou. A i když hypotéku dostanou, není jisté, že ji budou schopni zaplatit, vzhledem k tomu, že jim příjmy mohou kdykoli klesnout?

0/0
9.7.2015 10:23
Foto

K82a74r71e69l 72P68l34í83h86a59l 2949705718241

Re: Moc hezká pohádka

U nás panuje takový kočkopes - na jednu stranu "Občane, starej se", ale na stranu druhou to není poznat na daních. Ani socialismus, který je sice rovnostářský, ale dává příjmovou/výdajovou jistotu, ale ani kapitalismus, ve kterém se sice každý stará sám, ale výměnou za to má nízké daně a flexibilitu. Nyní půl roku socialisticky makáme na stát, abychom podpořili např. kapitalisty s OZE, a za odměnu nás "ochrání" exekutoři.

0/0
9.7.2015 16:54

J. Pluk

Smiggels-Kravková

Další trapný příspěvek na téma "ženy by neměly být matkami, kariéra je důležitější". Naopak, stát by měl mateřství podporovat a trestat nazývání podpory matek "sporákovou prémií" jako hate-speech. Je směšné že feministky samy si vymýšlejí dehonestující výrazy pro věci související s ženskou rolí. Protože matka prostě po porodu musí odpočívat a pak věnovat péči dítěti, jinak by z dítěte prostě nevyrostla lidská bytost. Myslím po stránce emočního a charakterového vývoje. V nejranější fázi života by prostě nebyl naplněn instinkt vytváření vazeb k blízkým lidem, který nás pak formuje po celý život. I kdybychom to omezili na 6 měsíců - pořád by tomu feministky dávaly pofidérní nálepky.

Spíš je vhodné ženám umožňovat vzdělávat se a udržovat si kvalifikaci aniž by musely přerušovat mateřskou dovolenou. A v zaměstnání při služebním postupu upřednostňovat matky před bezdětnými muži (i bezdětnými ženami které žádné privilegium nepotřebují). A naopak - všem bezdětným nad 30 let zdvojnásobit sazbu

0/0
7.7.2015 21:54
Foto

K66a53r32e76l 48P16l19í57h56a84l 2409335348191

Re: Smiggels-Kravková

Represe (např. vyšší daňové sazby bezdětným) nikdy ničemu nepomohly. Způsobují nenávist vůči společnosti, vede k šedé ekonomice, emigraci. Lidé si děti nepořizují z mnoha důvodů - školský systém nesmyslně umožňuje polovině populačního ročníku studium na VŠ (=odklad rodiny, zbytečné výdaje ze státního, které mohly jít na podporu rodin), zákonodárství vytváří nejisté prostředí - např. umožňuje poskytnutí půjčky jednomu z partnerů bez vědomí druhého, ale ručí oba (nechrání zodpovědné před nezodpovědnými, tedy raději zůstanu bez partnera), podobně neschopnost státu v otázce výživného (opět nedává jistotu zejména potencionálním matkám) atd. A pak jsou tady ekonomické otázky a společenské změny, pro které dnešní třicátníci nemají děti - v devadesátých byli ještě příliš mladí, tedy nemohli prosperovat na privatizaci ani nakoupit ještě levné byty. Když se stali ekonomicky soběstačnými a vzali si hypo, pak to bylo v době, kdy ceny bytů byly vysoko, poté mnohé zasáhla krize. Místo dětí exekutoři

0/0
9.7.2015 16:28
Foto

další dílek v plánu soudruhů k likvidaci západní civilizace

Ono je to spíš tak, že největší hrozbou pro mateřství  a rodinu je neukojitelná touha po kariéře penězích. Systém, kdy je dítě v několika měsících odkládáno do jeslí nedává základ pro pevná rodinná pouta. Vzpomeňme na argumenty dětských pedagogů a  psychiatrů po roce 1989, kdy se oprávněn kritizoval a i zrušil socialitický systém jeslí. Snahy novodobých sociálních inženýrů ho znovu zavádět mají tejný cíl jako měli komunisti = zničit rodinu aby společnost byla tvořena z lehce manipulovatelných vykořeněných lidí starajících se jen o sebe.

To, že tento komunistický systém mají v některých zemích Evropy kde již naplno zvítězil multikulti homosexistický genderový bolševismus, je jejich problém. Nikoli problém ČR.

0/0
7.7.2015 21:52
Foto

Tatana

Re: další dílek v plánu soudruhů k likvidaci západní civilizace

Alfou a onegou je pocit jistoty, že když si dítě pořídím, tak jej také vychovám k obrazu svému.

Do koho nebylo investováno, neinvestuje ani do svých dětí, bezstarostně si je pořizuje a dál ať se stará někdo jiný.

Do koho bylo investováno, chce stejný konfort poskytnout i svým potomkům. A to je stále dražší.

Ještě jsem nepotkala nikoho, kdo vyrostl za socialismu a nesl by v sobě pocit křivdy, že jej rodiče odkládali do jeslí a školek - i ten nejhloupější umí smrkat, používat celý příbor / nerýpe se v mase lžící nebo vidličkou ale civilizovaně používá nůž, ani si neklade maso a zelí na knedlík a nejí to rukama jako mnozí američtí akademicky vzdělaní turisté/, umí používat WC /ba i splachuje/.

0/0
10.7.2015 10:29