CK Exim Tours obnoví spolupráci s ČSA

Od letní sezóny 2012 bude část klientů cestovní kanceláře létat na palubách dceřiné firmy národního dopravce Holidays Czech Airlines.

Zhruba po roční pauze obnoví České aerolinie (ČSA) spolupráci s CK Exim Tours. Na paluby dceřiné firmy národního dopravce Holidays Czech Airlines se vrátí část klientů jedné z největších tuzemských cestovních kanceláří. Z důvěryhodných informací ČESKÉ POZICE vyplývá, že konkrétní podmínky spolupráce jsou obsahem smlouvy, jejíž podepsání oznámí obě společnosti v nejbližších dnech.

Cestovní kancelář Exim Tours odešla od Českých aerolinií ke konkurenčnímu Travel Servisu loni. ČSA tehdy uvedly, že se musejí držet aktuální strategie – realizace pouze finančně výhodných zakázek. Nyní se ukazuje, že někteří klienti CK by pro své cesty uvítali služeb dceřiné firmy aerolinek. Podle informací ČESKÉ POZICE by mohlo jít odhadem o třetinu zákazníků. S Exim Tours přitom tráví dovolenou zruba čtvrt milionů lidí ročně.

Obnovená spolupráce bude představovat práci pro další dva letouny Holidays Czech Airlines v charterové konfiguraci. Celkem tím počet proudových letounů dopravce naroste na šest. Holidays Czech Airlines se jako samostatný letecký dopravce specializuje od roku 2010 na charterovou přepravu pro cestovní kanceláře, ale i pro sportovní kluby, hudební skupiny a VIP zákazníky. Zajišťuje i pronájmy letounů. Společnost zároveň nabízí služby klasické cestovní kanceláře.

Exim Tours patří k největším cestovním kancelářím v ČR. Specializuje se na letecké zájezdy k moři. V současné době se mění na holding. Konsolidací společností Exim Tours ČR, Kartago Tours Slovensko a Exim Tours Polska vznikne největší uskupení svého druhu ve střední Evropě.