Diskuse k článku

Čínský systém je socialistický na papíře

„V Číně se systému oficiálně říká socialismus s čínskými rysy. Důraz je třeba klást na slovo rysy, nikoliv socialismus. Čínské rysy převálcovaly socialismus, vysály jeho podstatu, zbyla skořápka, prázdný název. Záleží jen na rozhodnutí lidí u moci,“ říká v rozhovoru čínská spisovatelka Šeng Kche-I.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
___???

Zajímavý rozhovor. Problémem je, že situace není tak jednoznačná. Bez problémů byste k rozhovoru získal Číňana, který by tvrdil pravý opak. Byl jsem v Číně služebně dvakrát a i když se zpočátku Číňané zjevně vyhýbají hovorům i okrajově zahýbajícím do politiky, lze od nich řadu věcí zjistit. V žádném případě se nepovažuji za experta, těmi ale dle mého názoru nejsou ani v médiích často prezentovaní sinologové. Doporučuji shlédnout na youtube videa mladého člověka, který je v Číně už cca 10 let (https://www.youtube.com/user/cocik/videos).

A o čem jiném je socialismu, než

o tom, že lidi nemají co žrát? Čínský systém je skutečně socialistický, jde jen o to, že socialisti houdova typu strkají hlavu do kompostu před faktem, že socialismus je principiálně založen na tom, že většina lidí žije v nuzných podmínkách a pouze prověření soudruzi ve vysokých funkcích dosáhnou na vysokou životní úroveň.

Článek OK

zajímavý pohled zevnitř.

Socializmus se nepovedl,

tak jim zůstal prosperující Marxův kapitalismus. Státní kapitalismus ,chudí lidé, bohatý stát. Špatně to je i naopak chudý stát a bohatí lidé (někteří)..