Diskuse k článku

Cigarety přestaly mladým vonět. Nejsou dostatečně cool

Závažná zdravotní rizika spojená s cigaretami mládež od jejich kouření dlouhá léta neodrazovala. Teď se to mění. Důvodem menšího zájmu o cigarety však není zvýšený touha teenagerů chránit své zdraví, ale to, že kouření mezi nimi vyšlo z módy. Přestalo být jedním ze symbolů dospělosti. Jejich životní styl se změnil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

R. Markvart

Argumentační chaos

Já vím, že obhajoba protikuřáckého zákona je pro některé lidi přímo existenční nutností, obzvlášť když se zamilovali do průzkumů veřejného mínění, nicméně tenhle argumentační zmatek to fakt obájit nemůže:

- jako počátek trendu úbytku kuřáků uvádíte rok 2012, tedy období, kdy stávající diskriminační protikuřácký zákon ještě zdaleka neplatil.

- kuřáci cigaret ubývají, spotřeba cigaret neklesá

- skuteční onkologové nejsou schopni u konkrétních pacientů říct konkrétní příčinu vzniku nádoru, nicméně paní bojující proti cigaretám pod názvem Liga proti rakovině má jasno

- opravdu si myslíte, že s mobilem v ruce nejde kouřit? Jak to dříve dělali karbaníci v hospodách? A světe div se, nejen že drželi v ruce karty, kouřili, ale ještě stihli u toho popíjet - půllitr také "obsluhovali" rukama. To byli šikulové, co?

- opravdu je dnešní závislost mladé generace na mobilech tím pravým ořechovým?

- ptali se ti výzkumníci oněch žáků i na jiné drogy? Zejména marihuanu?

0/0
23.3.2019 15:02