Diskuse k článku

Chystaná změna zkomplikuje přístup k vlastnímu bydlení

Od začátku listopadu budou muset kupující bytu či rodinného domu kromě částky za bydlení zaplatit i daň z nabytí nemovitosti, a to namísto prodejců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ministerstvo financí tuší,

že uměle vytvořená hypoteční a cenová hladina, tedy " bublina" brzo splaskne. Pak najednou zjistí majitelé hypoték, že hodnota nemovitosti je daleko menší než hypoteční splátka a bude malér. Jako to znají v USA nedávno. Plno lidí přijde na buben, nebudou mít ani nemovitost a budou mít hypoteční dluh. No a tak chce ta banky peníze rychle, dokud se to ještě nepodělalo ,což se podělá ze zápornými úroky a cenou nemovitostí vyhnanou do neskutečné výše. Lidi pak dopadnou jako Maďaři před cca 15 lety. Bodej by dáma z ministerstva nekázala, jak je to bezvadné. Úředníci v pohodě, ti co si koupili byt anebo barák v pr...

0/0
21.10.2016 15:24

Naprosto v logice pĹTMitroublĂŠho ĂşĹTMednĂ­ka.

Proč si brĂĄt daň od prodĂĄvajĂ­cĂ­ho, kterĂ ̋ zaručeně penĂ­ze dostane, kdyĹž je mĹŻĹžu chtĂ­t po někom, kdo se uĹž tak na 30 let zadluĹžil. To je podpora mladĂ ̋m rodinĂĄm.

0/0
21.10.2016 7:40

Naprosto v logice přitroublého úředníka.

Proč si brát daň od prodávajícího, který zaručeně peníze dostane, když je můžu chtít po někom, kdo se už tak na 30 let zadlužil. To je podpora mladým rodinám.

0/0
21.10.2016 7:40

A to si myslíte, že dodnes nebyla cena daně

započítána do ceny nemovitostí? To jen ukazuje, jací "neználkové" jsou dříve novináři, dnes prodavači emocí. Každý, kdo prodával, si do ceny samozřejmě přidal daň, kterou musel zaplatit. S přenesením povinnosti na kupujícího se cena nemovitosti nezmění. Jen placení pro finanční úřad bude snazší, protože dům nebo byt nikam neschováte, takže tu daň zaplatíte. Z penězi kupující příliš často "zmizel" a úřad neměl, kde daň vybrat.

0/0
21.10.2016 3:08