Diskuse k článku

ČEZ ztrácí peníze. Mohou za to Dukovany

Tuzemská energetická jednička snížila odhad provozního zisku o čtyři miliardy korun. V zásobárně ČEZ ale nemá jen špatné zprávy. Například hlásí, že udrží výši čistého zisku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
26.11.2015 19:02

jakými nesmysly nás to krmíte ?

1) Vrácení daně ČEZu jde ze státního. Možná to ČEZáčtí topmanažeři nějak papírově ošetří, aby si mohli vyplatit  prémie , stát - tedy my, daňoví poplatníci - přijdem o příjem ze svého majetku protože Dukovany prostě nevyrábí.

2) Ohledně neustálého mlžení , že jde o selhání lidského faktoru (rozuměj - někde dole nějakej šmudla nedělal co měl): pokud si manažer myslí, že opakované (desítky případů) a dlouhodobé a vědomé porušování zákona a předpisů v jaderné elektrárně není systémový problém, pak buď lže, nebo je nekompetentní. Pan Beneš je ale určitě kompetentní takže je to lež.

3)ad ...Státní

úřad nyní nezpochybňuje

prodloužení povolení k provozu pro první dukovanský blok......  Protože má SUJB také hodně másla na hlavě s problémem svarů na Dukovanech, potřebuje asi paní Drábová podporu na správných místech aby si udržela svůj post. A ČEZ se umí přimluvit a zatlačit. Nějaká carevna se vždycky najde.