Diskuse k článku

Český národní zájem existuje. A je třeba o něm mluvit

Na otázku, jaký je náš současný národní zájem, hledala odpověď konference Český národní zájem, již v Černínském paláci, sídle ministerstva zahraničí, 14. května uspořádala společnost Mafra. Zúčastnili se jí vrcholní politici a byznysmeni. Mezi hlavní řečníky patřil premiér Andrej Babiš a prezident společnosti Deloitte Josef Kotrba.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Patta 1.6.2019 18:40

Naše skutečné národní zájmy?

Národním zájmem vlády premiéra Babiše, v rozporu s jeho prohlášením není, cituji: "Aby mladé rodiny neměly obavy mít děti, abychom jim dali perspektivu, zázemí.“ Ministryně A. Schillerová má státní rozpočet České republiky postaven na vysávání peněz z našich rodin (nadměrné zdanění mezd rodičů 43 miliard 885 milionů korun v roce 2018). Více na adrese: https://www.slideserve.com/ivopatta/soci-ln-ekonomick-audit-st-tn-ho-rozpo-tu-2018-powerpoint-ppt-presentation

S. Tomáš 30.5.2019 18:01

Můj národní zájem

Můj národní zájem je, abych byl rovnocenným občanem EU, aby obyvatelé ČR byli hrdí na příslušnost k EU, aby tak jako v USA na každé státní budově, na každé stanici a křižovatce vlála vlajka EU jako nejmocnějšího státu na světě..

P. Čech 24.5.2019 7:42

Podle mne je to jinak.

Babiš :

"A zdůraznil, že jsme součástí Bruselu, ale neztrácíme národní suverenitu a naše členství v EU je pozitivní."Národní a státní suverenitu jsme ztratili schválením Lisabonské smlouvy. Jestli toto Babiš nevidí, tak je slepý. Naše členství v EU se tak stalo negativním.