Diskuse k článku

Česko má vůči NATO stále co dohánět

Po 20 letech v NATO – od 12. března 1999 – je Česká republika spolehlivým spojencem. Stále se však učíme. K nejúspěšnější alianci v dějinách, jež zaručuje bezpečnost, prosperitu a příslušnost k Západu, se nemůžeme chovat jako ke „zlé maceše“. Není totiž ona a my, s jejími ostatními členy ji tvoříme.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Schneider

Jak vidno, výuka gramotnosti je nezbytnou nutností

Mnoho slov o ničem, protože se netýkají základu. Tím je bezesporu zakládající smlouva, tzv. Washingtonská, a nezmění se to, i kdyby se autor stokrát odvolával na to, že "každý soudný člověk atd.". Každý gramotný člověk čte smlouvy od začátku, takže se mu nemůže stát, že by po článku 5 "objevil" i článek 3 - nejprve by si totiž přečetl článek 1, kde je jediný skutečný závazek, který jsme vstupem do NATO povinni dodržovat: "Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN." --- Takže - v duchu odkazu Václava Havla - tak jako Charta77 vyzývala stát, aby dodržoval své vlastní zákony, my bychom měli vyzývat NATO, aby dodržovalo jediný závazek, kvůli kterému vzniklo!!!

0/0
13.3.2019 1:00

Re: Jak vidno, výuka gramotnosti je nezbytnou nutností

Přesně, připomíná mi to stejné omezené povídačky z bývalého režimu obhajující Waršavskou smlouvu. Je srandovní, že autor vzpomíná takové giganty politických salt, jako byl Kovanda, v 68. v SVS v kamizolce velkého Maa mávající Rudou knížečkou burcoval k vítěznému boji proti imperialistickému Natu. Mazané,že?! No a Pavel? Normalizační poručík stoupil do KSČ, aby dosáhl vyšších šarži na "stráži míru". No není to naše švejkování k něčemu dobré???

0/0
13.3.2019 14:42