České dráhy pojistí na příští tři roky Kooperativa Pojišťovna

Změnou pojišťovacího ústavu ušetří drážní přepravce 15 milionů korun za tři roky.

Kooperativa Pojišťovna nabídla Českým drahám až o jedenáct procent nižší cenu oproti předcházející smlouvě. foto: ČTKČeská pozice

Kooperativa Pojišťovna nabídla Českým drahám až o jedenáct procent nižší cenu oproti předcházející smlouvě.

Česká pojišťovna, která stále drží pozici jedničky na trhu, přišla o velkého klienta. České dráhy vybraly pojišťovací ústav, se kterým uzavřou novou pojistku motorových vozidel a pojistku odpovědnosti za škodu provozovatele drážní dopravy, čímž za tři roky ušetří přes 15 milionů korun. Vítězem veřejné soutěže se stala Kooperativa Pojišťovna, která Českým drahám nabídla až o jedenáct procent nižší cenu oproti předcházející smlouvě, ale díky dlouhodobému kontraktu i lepší pojistné plnění a další cenné bonusy. Tuto informaci ČESKÉ POZICI potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje z vedení Českých drah s tím, že lhůta na odvolání neúspěšných uchazečů vyprší 24. února. České dráhy vhledem k tomuto termínu odmítly tendr komentovat.

Do poslední fáze výběrového řízení na nové pojištění se kvalifikovaly celkem tři pojišťovny. Kromě pozdějšího vítěze, Kooperativa Pojišťovny, se do rozhodující kola dostala ještě Česká pojišťovna, která tuto finanční službu pro České dráhy částečně poskytovala, a Allianz.

Předmětem veřejné zakázky bylo povinné pojištění odpovědnosti za škodu provozovatele drážní dopravy a pojištění souboru motorových vozidel v majetku Českých drah na dobu od 1. března 2011 do 31. prosince 2013. Hodnota kontraktu činí 135 milionů korun.

Na trhu pojišťoven Česká pojišťovna stále drží svoji první pozici (25 procent), nicméně její náskok úspěšně dotahuje právě Kooperativa Pojišťovna, která má pětinový podíl. Třetí Allianz má podíl sedmiprocentní , ale po příchodu nového generálního ředitele Jakuba Strnada očekává růst.

 

tabulka pojišťovny