Česká televize? Spíš Peake TV.

Diváci Událostí se dozvěděli, že novou ministryni obrany potěšil v pracovně obraz Masaryka. Proč se ČT neptá raději na sponzoring LIDEM?

foto: repro Česká televizeČeská pozice

Vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) se může na Českou televizi spolehnout. Veřejnoprávní stanice se evidentně do žádných kontroverzních témat, která by pro ni mohla být nepříjemná, pouštět nehodlá. Zato se diváci středečních Událostí dozvěděli, že právě jmenovanou ministryni obrany potěšil v nové pracovně „krásný obraz Tomáše Garrigue Masaryka“. (Reportáž o uvedení Peake do funkce začíná zhruba v čase 24:00.)

To její kolega z vlády Zbyněk Stanjura (ODS), který byl ve stejný den jmenován ministrem dopravy, je na tom o poznání hůř. Byl pozván do pořadu Události, komentáře, který ČT24 vysílala 11. prosince. Moderátorka Daniela Drtinová při rozhovoru se Stanjurou několikrát zopakovala, že mu chybějí odborné znalosti. Co na to měl vystudovaný programátor říct? Proč stejnému „grilování“ nebyla v ČT vystavena také Karolína Peake? V čem má oproti Stanjurovi náskok na obraně, co se odbornosti týče?

O tom, že je Karolína Peake v ČT prezentována spíše jako bojovnice za správnou věc a nepříjemným dotazům čelit nemusí, svědčí i další téma. „Hitem“ ČT se v poslední době stal připravovaný návrh zákona o úřednících. Symbolem odporu proti předloze – přiznejme, že skutečně zpackané – se stala právě Peake, která k návrhu vznesla některé výhrady z titulu vicepremiérky pro boj s korupcí. Avšak ministerstvo vnitra coby předkladatel zákona obdrželo celkem bezmála 1500 zásadních připomínek. Proč se Česká televize nezmínila o tomto faktu?

O návrhu zákona o úřednících se hovořilo i v neděli 25. listopadu, kdy byla Karolína Peake pozvána do diskusního pořadu Otázky Václava Moravce. „Vládou projde pouze přes mou mrtvolu. Ten zákon opravdu, ta příprava skončila velkou blamáží,“ pravila bojovnice Peake a dodala i několik rad, jak by měl nový návrh vypadat.

Žádné ostřejší střety

Dalším tématem Otázek byla přímá volba prezidenta a peripetie, které ji provázejí. Peake přímou volbu prosazovala, byla předsedkyní Legislativní rady vlády a poslankyní. Nicméně nechápe, proč by měla přijímat politickou odpovědnost za nynější problémy, například při ověřování podpisů na petičních arších prezidentských uchazečů. „Já tuto debatu považuji za bouři ve sklenici vody,“ prohlásila v Otázkách Václava Moravce. S jejím názorem sice nesouhlasila senátorka Eliška Wagnerová, žádný ostřejší spor ale neproběhl.

Až doposud přitom divák České televize čeká, že se dozví o problematických záležitostech, které se týkají Karolíny Peake a její nové strany. Tázána nebyla na prodej luxusní vily v Troji, ani na sponzorský dar ve výši 2,25 milionu korun, který straně LIDEM dal prostřednictvím firmy cresco&finance s anonymními akciemi podnikatel Dalibor Tesař. Inu, proč dostávat vicepremiérku do úzkých?

Počet příspěvků: 4, poslední 13.12.2012 08:57 Zobrazuji posledních 4 příspěvků.