Diskuse k článku

Češi vydávají miliardy za procedury, které je nevyléčí

Alternativní léčba a s tím související různé doplňky a preparáty jsou v České republice nedostatečně regulovanou oblastí, v níž laik nemá šanci se zorientovat. Za tyto více méně zbytečné služby jsou vydávané částky v řádu miliard korun. Než začnou platit nová legislativní pravidla, musejí se lidé spolehnout především na zdravý úsudek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

J40i92ř52í 98K85o88p75i86s 1946907283381

Nadpis má plnou pravdu

neboť peníze vybrané za zdravotní pojištění slouží mimo jiné k financování léčení, nikoliv vyléčení jejich plátců! V tom mají pacienti poměrně značně zkreslené představy. Západní medicína postrádá komplexnost léčby pacienta ve své základní filosofii a proto ani není schopna pacienta vyléčit a to i v těch ojedinělých případech, kdy se z "felčara, dnes již většinou asociála", stane jedinec se sociálním cítěním a snaží se pacientovi skutečně pomoci!

Např. čínská medicína funguje 2000 let, západní pouze 200 let když vezmu v potaz i přikládání pijavic a pouštění žilu. Přičemž např. čínští císařští lékaři se museli hodně snažit, aby císaře vyléčili, neboť k tomu měli poměrně značnou motivaci v podobě snadné a rychlé ztráty života, pokud by se jim nedařilo. To žádnému současnému nadutému felčarovi nehrozí, a proto nemají ani elementární zájem pacienta léčit, natožpak vyléčit. Nakonec si stejně pacient musí pomoci sám, neboť vše je více či méně o důvěře, přesně v duchu věty "věř a víra tvá tě vyléč

0/0
18.12.2015 14:47

Re: Nadpis má plnou pravdu

Děkuji velice Jiří!!! Mluvíte mi z duše a vše má hlavu a patu, tedy je prosvíceno rozumem, na rozdíl od těla textu tohoto článku, kde se domněnky a nesmysly schovávají za nic neříkající jména "kapacit a vědců".

Děkuji!!! A hodně štěstí v roce 2016 i dalších!!!

0/0
19.12.2015 16:29