Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 1.10.2017 7:53
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Poděkujme bruselským EUrovůdcům, kteří nám vládnou

. Před pár lety platili z našich peněz dotace zemědělcům na podporu produkce mléka. Pak zavedli sankce proti Rusku, to přestalo odebírat potraviny z EU, klesl odbyt. Proto poklesla cena mléka. Nyní zavedli dotaci pro snížení produkce mléka, takže mléčné produkty zdražily.

Uvědomte si, že tyto dotace platí každý 2x!! Poprvé dotaci pro zemědělce z našich daní, podruhé platíme vyšší cenu másla.

Toto je jen příklad zvrhlosti EUrovůdců. Vzpomeňte si na to, až budete hlasovat o Czexitu.

No a co

Tak bude maslo za stovku. Hlavne, ze neni inflace.

Jak to vidím já.

Nevím jak zrovna v Praze, ale u nás je másla dost a lidé jej kupují málo. Kdo by je také za takové přemrštěné ceny kupoval? Blázen! Hlavním viníkem přemrštěných cen není jen nepatrně vyšší cena máslové smetany a nižší tučnost mléka. Hlavním viníkem je nenažranost zpracovatelů a prodejců mléka. Popisovaná situace, která nastala v Praze ukazuje také na duševní nedostatečnost Pražáků. Ten totiž, kdo nakupuje máslo ve velkém jen proto, že novináři vyvolávají emoce v tom smyslu že tvrdí, že bude stát 70 Kč, je opravdu blázen. Jde totiž o to, že vykupováním jakéhokoliv výrobku se jeho cena nikdy nesníží, ale naopak zvýší. Vykládejte to ovšem Pražákům!

Re: Jak to vidím já.

Takhle ale trh nefunguje. Kdyz je neceho malo, tak to lidi kupujou za vic. Nebo si snad myslite, ze kdyz se zdrazilo maslo, tak ho prazaci zacali vic jist ? Jestli ho maji jen do zasoby, tak za cas klesne poptavka a s ni i cena.

Re: Jak to vidím já.

To máte sice pravdu, ale másla málo není. Jak jsem řekl, nevím jak v Praze, ale jinde v regálech supermarketů je, jako v minulosti. Jestliže si jej Pražáci ve své hloupé naivitě vykoupili, dobře jim tak. Naopak jsem nedávno četl statistiku, která tvrdila, že lidé kupují máslo o 30% měně než před zdražením. Satistiku, která zahrnovala celo ČR a ne jen Prahu.