Češi sbírají kontakty v USA: Na řadě jsou biotechnologie

Týmy elitních technologických center během Česko-amerických technologických dní v Bostonu navštíví MIT, Harvard nebo Cambridge.

Od středy do pátku se v americkém Bostonu konají Česko-americké technologické dny. Nové kontakty v USA během nich navazují elitní vědecká centra, která vznikají napříč Českou republikou. „Boston je pátou největší metropolí v USA, centrem vysokoškolského vzdělávání, zdravotnictví a kulturního života. Je proto velice důležité, aby se zdejší instituce a firmy dozvěděly o potenciálu České republiky co nejvíce,“ říká Miroslav Křížek, generální ředitel agentury CzechInvest, která akci spoluorganizuje.

Česká delegace se má setkat se zástupci Bostonské univerzity, Harvardu, MIT Technology Licensing office a Cambridge Innovation Center. Hlavním tématem je biotechnologický výzkum, proto se mítinků účastní i zástupci vědeckých projektů, jako jsou Středoevropský technologický institut (CEITEC), Mezinárodní centrum klinického výzkumu (ICRC), olomoucké středisko BIOMEDREG, společnost Biotest, klastr MedChemBio a Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd ČR.