Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 29.7.2018 16:55
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Proč ne

Třeba se už lidé piva z plastů nabažili a raději sáhnou po plechu ... Ale hlavně oceňuji, co už zaznělo z Prazdroje i Budvaru, že své TOP značky by do plastových obalů nikdy nestáčeli. Rozumné, máme-li v zemi udržet nějakou pivní kulturu a Pilsner i Budweiser si udržet světové renomé.

Protikuřácký zákon přinesl zásadní nepříjemné změny.

Diletantský a hloupý článek. Protože pomíjí zásadní změnu, která ovlivnila poměr spotřeby sudového a baleného piva. Protikuřácký zákon. Před ním totiž bylo jiné zastoupení kuřáků mezi návštěvníky restaurací než po něm, zejména v zimních měsících, kdy se v důsledku protikuřáckého zákona návštěvnost restaurací snížila. Není uvedeno % piva ve skleněných vratných lahvích, které je mnohem vyšší, než u PET lahví a plechovek. Protikuřácký zákon vyhnal kuřáky z hospod a to se projevilo jak na spotřebě sudového piva, tak na návštěvnosti restaurací. Nechápu, jak tuto hlavní změnu ovlivňující poměr spotřeby baleného a sudového piva, mohl autor zanedbat. A manipulace s vratnými obaly je nepohodlná, proto společně s nárůstem spotřeby baleného piva narůstá zejména spotřeba piva v nevratných obalech. Nebudu si přece nosit do práce tašku s vratnými obaly k vrácení, když chodím nakupovat i na pivo cestou z práce.

Kam mizí prázdné plechovky?

Při pohledu do kontejnérů s odpady je plastových lahví asi 10x víc než plechovek. Takže mě napadá, že statistika je ve službách výrobců.

Re: Kam mizí prázdné plechovky?

Plechovky se válejí v přírodě, zatím se neseparují.

Re: Kam mizí prázdné plechovky?

Ale separují. Buď je můžete sám aktivně odnést do sběrného dvora, nebo se již instalují šedé nádoby na kovy. Po Praze je jich už několik stovek.

Re: Kam mizí prázdné plechovky?

Pane Šoumale, co se instaluje je hezké, ale současný stav jsem s nadsázkou ohodnotil dost věcně. Do sběrného dvora si choďte sám, pro mne to jsou tři km a to se fakt při mé spotřebě moc nevyplatí. Na ty šedá kontejnery jsem zatím nenarazil a z Berouna bych stejně do Prahy s plechovkami nejezdil. Jestli máte odkaz kdo je provozuje. AVE tedy ne.

http://www.ave.cz/cs/sluzby/odpadove-hospodarstvi/separovany-sber