Diskuse k článku

Cenová ofenziva hlavních dodavatelů energie v Česku pokračuje

Zlevňování elektřiny hlásí další dodavatelé energií – po ČEZ a E. ON se přidává i společnost Innogy. Oznámila, že od listopadu zlevní elektřinu u základního produktu Standard v distribučním území ČEZ Distribuce v průměru o devět procent. Reagovala tak na největšího dodavatele elektrické energie ČEZ, že od října sníží cenu elektřiny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Stehlík 5.11.2020 21:01

Taky jsem dřív bral energie přes základní tarif, ale ten byl právě závislý na fungování dodavatele a jak bude spolupracovat s trhem. To byl taky pak jeden z mála důvodů proč jsem přešel na spotový tarif u Bohemia energy, protože u něj cena klesala, ale ty základní tarify měly furt pevnou cenu a já bych tak musel čekat jestli se dodavatel vůbec umoudří zlevnit, teďka už na to čekat nemusím ani u plynu, ani u elektřiny.

T. Ryšavý 1.11.2020 13:55

To co provádí naše úřady s cenami elektřiny a vlastně s celou naší energetikou, to je hodno hodně pevných kazajek a razantního zásahu psychiatra Chocholouška. Člověk, který v tomto oboru začínal pracovat už před 50 roky se nestačí divit. V energetice už asi přestaly fungovat i fyzikální zákony a zdravý selský rozum se mnohýn zřejmě vypařil vlivem globálního oteplování. Že tomu tak je, můžete se přesvědčit na ných webových stránkách www.domacielektrany.eu a tam nahlédnout do knihy, případně si ji zdarma stáhnout. Její název je „Elektřina jako alternativní platidlo“. Závěr z toho, kdo a proč dělá z občanů hlupáky, si pak udělejte sami.

A. Fifka 10.11.2020 19:37

Chce-li autor upoutat pozornost, neměl by udělat překlep už ve vlastní webové adrese.

Když se s tím zvědavec úspěšně popere, dozví se o návrzích na zrušení tržních principů v energetice, převedení jaderných elektrátren do studené zálohy (ale chybí detail, zda půjdou ještě někdy spustit), prospěšné dlouhodobé fixaci na Ruskou federaci a dalších objevných myšlenkách. Zda to je realizovatelné, to si každý musí udělat vlastní úsudek.