Ceska Pozice

Čeká Vodrážku kvůli kauze Key Investments lynčování?

Od 17:00 se dnes u stanice metra Lužiny koná demonstrace obyvatel Prahy 13. Bude mít starosta David Vodrážka „koule“ přijmout pozvání?

Občanům Prahy 13 došla trpělivost. Jejich radnice vložila 200 milionů korun do společnosti Key Investments, část peněz sice dostala zpátky, firma však předminulý týden přišla licenci obchodníka s cennými papíry a zbytek financí je v ohrožení; Key Investments za ně nakoupila nelikvidní cenné papíry Via Chem Group a E Side Property. Celkem svěřily městské části Praha 6, 10 a 13 této společnosti více než 600 milionů korun.

Demonstraci pod heslem Vraťte peníze radnici!, která se koná dnes od 17 hodin u pražské stanice metra Lužiny, svolává Spolek občanských sdružení Jihozápadního města. O akci informoval Pražský deník a Český rozhlas. Pozván je i starosta Prahy 13 David Vodrážka, kterého místní občanští aktivisté označují za jednoho z hlavních viníků špatné investice. „Chceme, aby s sebou lidé přinesli různé cenné papíry, jako například směnky, dluhopisy, nebo vkladní a kupónové knížky, kterými by pomohli radnici, aby dostala zpátky svých 100 milionů korun, protože část už se vrátila. A to pod nátlakem občanských sdružení a opozice Radnice Prahy 13,“ sdělil rozhlasu Petr Kučera ze Spolku 13.

Situace začíná připomínat dění kolem fotbalové Slavie, do jejíchž problémů je Key Investments také zapletena. Když fanoušci nedostali 5. května před pohárovým zápasem s Olomoucí uspokojivou odpověď na otázky, kdo je skutečným majitelem klubu a kdo zajistí jeho další financování, vzali ultras o přestávce ztečí VIP sekci stadionu v Edenu. Bude mít starosta Vodrážka „koule“ před své občany předstoupit, jako to udělal generální ředitel Slavie Miroslav Platil v případě fanoušků? A bude jim mít co říct, aby jeho prohlášení nevyústilo snahou o veřejný lynč, jako v případě Platila? Dozvíme se dnes odpoledne.

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.