Bývalý magnát developerského financování zamířil do vydavatelství

Loni opustil Českou spořitelnu Kamil Kosman, v níž rozhodoval o úvěrech na developerské projekty. Jeho novým působištěm má být One Media.

Kde se objeví? Ptali se loni na konci léta mnozí z těch, kdo sledují dění na realitním trhu. Po víc než deseti letech totiž opustil Českou spořitelnu Kamil Kosman, v níž rozhodoval o úvěrech na developerské projekty. Tehdy v médiích uvedl, že chystá delší pracovní pauzu, kterou vyplní cestováním.

Až dosud nebylo o Kosmanovi slyšet. Zprávu o jeho dalším působišti však najdeme v článku Realitní květen: komunisté se derou k moci – a začíná exodus developerů, který zveřejnil server Stavební fórum. „Někdejší magnát developerského financování Kamil Kosman se stal magnátem mediálním ve vydavatelství One Media,“ uvádí se v článku.

Žádné bližší informace o působení Kosmana ve vydavatelství One Media zveřejněné nebyly. V článku se pouze dále píše, že Kosman na semináři Stavebního fóra na konci května prezentoval studii Poučení z krizového vývoje. Ta se zabývá vznikem bublin na trhu s bydlením.

Kosman před příchodem do České spořitelny působil v Erste Bank Sparkassen, kde byl ředitelem divize financování nemovitostí a je jedním ze zakládajících členů Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, v níž dosud působí jako předseda dozorčí rady. Česká spořitelna financovala za Kosmanova působení řadu developerských rezidenčních projektů. Banka je jedním z největších věřitelů společnosti ECM. Úvěry poskytovala také například společnosti Sekyra Group či na projekt Central Park Praha.