Budou chtít voliči v Plzeňském kraji za hejtmana Víta Bártu?

Nepravomocně odsouzený ex-superguru VV zůstane poslancem a chce vyrazit do boje i v krajských volbách proti Pospíšilovi a Jurečkovi.

Vít Bárta nejenže neodchází z nejvyšší politiky, jak ve čtvrtek slíbil pro případ, že bude odsouzen za uplácení – což se nakonec stalo –, a zůstane poslancem, ale dokonce chce kandidovat v krajských volbách. Tentokrát však nikoli v domovské Praze, ale v Plzeňském kraji, kde se chce střetnout s lídry plzeňské ODS Jiřím Pospíšilem a Romanem Jurečkem, kteří podle něj před rokem stáli za útokem na Věci veřejné.

Bárta oznámil úmysl bojovat tímto způsobem za očištění svého jména v nedělních Otázkách Václava Moravce v České televizi. Překvapil tím nejen své bývalé stranické kolegy (své členství ve VV v pátek pozastavil), místopředsedkyně VV Karolínu Peake a Dagmar Navrátilovou, ale například i ministra financí Miroslava Kalouska.

Někdejší superguru Věcí veřejných Bárta byl v pátek nepravomocně odsouzen za korupci poslanců své strany k podmínečnému trestu odnětí svobody na 1,5 roku s odkladem 30 měsíců. Proti rozsudku se na místě odvolal. Nyní přechází do aktivního protiútoku. „Dále budu bojovat naopak za zlepšení politické kultury,“ prohlásil Bárta. Jurečko a Pospíšil byli podle něj aktivně zapojeni do loňské přípravy vnitrostranického převratu ve VV.

Pospíšil považuje Bártovu kritiku za účelový útok. „Vidím v tom další snahu útočit na mne, protože všichni vědí, že VV dlouhodobě chtějí získat ministerstvo spravedlnosti,“ řekl ministr ČTK. Doplnil, že v Plzeňském kraji nekandiduje a v regionální politice se prý neangažuje.

Bárta zatím neví, v dresu jakého politického subjektu se krajských voleb zúčastní. Určitě to ale prý nebudou VV, aby stranu nezatěžoval. Otázkou je, s jakou strategií voliče osloví a jaká bude jejich odezva.

Počet příspěvků: 2, poslední 15.4.2012 06:12 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.