Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 27.9.2014 14:23
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Šumava byla založena našimi předky

jako nevyčerpatelný zdroj dřeva a tím také byla. To, že se ze Šumavy stala džungle a následně přírodní rezervace zavinili komunisté, jejím neprodyšným uzavřením před civilizací. Omezení vlivu lesního hospodářství způsobilo i rozvoj kůrovce a následně překotné dohady ekologů co s tím. Kdyby se Šumava opět vrátila do rukou lesních odborníků a stala se opět tím pro co byla vytvořena, nic bychom neztratili jen by se nastolil pořádek a jednotný řád. Myslím, že by to přineslo i stovky pracovních míst pro obyvatele Šumavy, kterým nakonec Šumava vždy patřila a dokázali si jí uhlídat sami.

Re: Šumava byla založena našimi předky

Šumava se džunglí ještě nestala, doufejme, že nestane, jak si ekologové přejí. I za komunistů to byl hospodářský les. POkud se tam už nebude hospodařit, naši potomci nás budou proklínat, až nebudou mít stavební a palivové dřevo. Plyn totiž nebude věčně.

Pravdu máte jenom z části

Značné části Šumavy byly zadrátovány hraničními zátarasy a značnou rozlohu zaujímal vojenský prostor.To samozřejmě ztěžovalo hospodaření,ale rozhodně ho zcela nevylučovalo.Především díky této izolaci se tento kout země zachoval ve své panenské podobě.Horní partie,např. Podroklaní,Luzenské údolí,Pytlácký roh,a mnohé další,byly vyjmuty už za bolševíka z hospodářského lesa a plnily funkci ochrannou. Naprostou pohromu způsobili ekologové svým diletantským přístupem,podepřeným navíc značným finančním profitem.Málo lidí ví o milionových grantech čerpaných "vědci" na pochybné výzkumy.Naši předkové založili tyto lesy na produkci dřeva.A tomu odpovídala i druhová skladba.Je to,jako by jste chtěl osobním autem orat pole a pak se divil,že se auto rozbilo,nebo že neutáhne pluh.Pokud něco vyrobíte k nějakému účelu,zpravidla to zvládne pouze daný účel a na jiný účel musíte výrobek přizpůsobit.

Určitě se na Šumavě přiživuje více vědců,

než skutečných lesních hospodářů. Proto, si myslím, že Šumava by měla být vrácena lesníkům, oni by jí určitě ochránili více, než nějaké drahé, do šuplíků nastrkané studie vědců.