Diskuse k článku

Brusel představil plán pomoci koronavirem zasaženým ekonomikám

Do fondu na oživení ekonomiky, jenž má pomoci nejpostiženějším, především unijnímu jihu, chce bruselská exekutiva nalít 750 miliard eur (více než 20 bilionů korun) – 500 miliard mají představovat nevratné granty, zbytek by státy mohly využít jako půjčky. Evropská komise si půjčí na finančních trzích proti zárukám z unijního rozpočtu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 7.6.2020 5:53

A poslanci EP zaklapnou jak kudla a budou s nadšeným hýkáním schvalovat to, co EK předloží, tedy zadlužení EU na dalších 30 let. A tím i všech členů EU. Ještě si někdo myslí, že ti naši poslanci v EP jsou pro stát prospěšní???

J. Kucirek 3.6.2020 9:44

Cely system hospodarsky, ktery se dnes praktikuje je dosti podivny. Socialisace strat a privatizace profitu. At je to Financni krize nebo Corovir. Pri tom vsem neni nikde videt nedostatek produktu, nikde zadne fronty na neco. Nikde zadne poradniky na koupi auta. Naopak haldy aut jsou jeste neprodane. Presto vse se pumpuji nove vytisknute nicim nepodlozene penize do objehu. System netrpi nedostatkem v dusledku trimesicni pauzy. System trpi snizenim poptavky po vecich ktere jsou zrejme k zivotu nepodstatne. System trpi nadvyrobou a preplnene regaly se zacinaji hroutit pri sebemensi snizeni poptavky. Pumpovat olej do prevodovky, ktera je dirava, neni reseni. Mimochodem, tahle nerizena konzumni spotreba, ktera mela trimesicni odpocinek, je vlastne pricinou proc planeta na ktere zijeme bere za sve. To ovsem nasi koupeni ekoaktiviste nechapou.

P. Čech 3.6.2020 15:42

Nechápou to nejen ti ekoaktivisté. Nechápe to zmanipulovaná většina lidí. Systém je totiž postaven na neustálém růstu nejen HDP ale všeho, tedy i výroby a spotřeby. Zapomíná se však obecně na jedno nejpodstatnější. Nic nemůže růst donekonečna. Pokud lidé podlehnou lžím o neustálém růstu, bude jejich procitnutí kruté. V minulosti toto řešily války, které dnes již logicky téměř nikdo nechce. Tak natsupují pandemie, zejména ty uměle v\yvolané. Kam to ovšem povede, nikdo neví.

M. Vlasák 3.6.2020 7:32

Ne, ne, ne, stejně jako Metaxasovo "'Οχι"!!

P. Čech 3.6.2020 6:43

A není to trošku jinak? Například tak, že se jeví potřeba nějak zapojit do oběhu nehorázné množství nově vytištěných peněz do oběhu? Banky přece musí vydělávat za každou cenu a ničím nekrytých peněz je stále víc a víc. To také nahrává názoru, že ten humbuk a uměle vyvolaná panika kolem koronaviru je odněkud a někým řízena a médii cíleně rozšiřována.Teď se toho chápe i EU, která totálně zklamala, když COVID-19 začal.