Diskuse k článku

Bory šumí. Nerušit!

Potřebuje česká hymna aktualizovat? Hučící vody nebo jara květ v sadě – má to ještě obyvatelům České republiky, zvláště těm mladším, co říci?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Aktuální hymna je čecháčkovsko-pragocentrická!

Podobně jako i v jiných věcech se nerespektuje, že stát tvoří 3 historické země. I Masaryk s Benešem byli přinuceni to respektovat a teprve rudí bolševici se snažili to smáznout. A modří bolševici v tom i nadále pokračují. MŠLA BY BÝT NOVÁ HYMNA! a TA BY MĚLA MÍT SVOU ČESKOU, MORAVSKOU I SLEZSKOU ČÁST! PODOBNĚ BY MĚLA BÝT PŘIJATA I NOVÁ VLAJKA SE STEJNÝMI ATRUBUTY.

0/0
20.10.2014 8:48

J. Václav 261

A ty bys měl být v psychiytrické léčebně !!

0/0
20.10.2014 10:02

Re: A ty bys měl být v psychiytrické léčebně !!

Vážený pane Václave, netykejte mně, prosím. Husy jsme spolu nepásli a já si tykám pouze s lidmi slušného chování, což vy rozhodně nejste...

0/0
23.10.2014 13:33

Pane Gabrieli proč jste tak skromný

můj požadavek je tři knížetství České, Moravské . Slezké a prosím já se hlásím o Sudetskou autonomní oblast. A jinak si jdu stěžovat k Andělce Merklový a začneme od píky.

0/0
20.10.2014 10:36

Re: Pane Gabrieli proč jste tak skromný

Pane Cermane, vaše znalosti elementární faktografie jsou dosti katastrofální. Čechy jsou království, Morava Markrabství a Slezsko vévodství. Respektovaly to vždy okolní země, Rakousko-Uhersko, ba dokonce i inženýři lidských duší Masaryk s Benešem, teprve bolševici to začali popírat, rudí a po nich modří. Jakého zbarvení račte být vy? Sudety nikdy žádným historickým územním celkem nabyly. Byla to oblast soustředění většinou poněmčeného, nikoliv etnicky německého obyvatelstva (račte si porovnat mapy kolonizace obcí po třicetileté válce), které se zarputile hlásilo o vlast v zemích kde ji neměli a kde o ně nestáli. Jinak nevím, co pro nás může madam Merkelová v záležitosti nové hymny charakteristické pro tento stát učinit? Ona je hudební skladatelka? A já bláhově myslel, že dělala do fyzikální chemie, než se dala na politiku.

0/0
23.10.2014 13:49

Vaše znalosti pane Gabrieli jsou excelentní

rád se poučím. Jen by mě zajímalo kdy bylo území Sudet poněmčeno? A kdyby Masaryk nenechal v březnu 1919 v Kadani střílet do Němců mohlo být vše jinak http://nassmer.blogspot.cz/2009/03/krvave-uvitani-v-novem-state-4-brezen.html

0/0
23.10.2014 14:08