Bojí se poslanec Laudát Janouška?

Šeptanda poslanců po jednání ve sněmovně nezklamala – řeč přišla na aktivity lobbisty Romana Janouška i na vztahy Víta Bárty a Pavla Dobeše.

Co je šeptem, to je čertem. Jeden takový s rohama ve středu vyskočil na poslance Františka Laudáta (TOP 09) a šéfa poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjuru přímo z mailu a záhy z médií. K nim se totiž dostala nahrávka úterního rozhovoru obou politiků v Poslanecké sněmovně.

Předmětem rozhovoru byla novela zákona o pozemních komunikacích, kterou poslanci ve středu schválili. Jejím stěžejním bodem je zákaz billboardů v okolí dálnic, rychlostních silnic a další komunikací první třídy. Pozměňovací návrh, který nakonec po zveřejnění dialogu schválen nebyl, umožňoval dávat reklamu na informační a navigační tabule.

Z Laudátových slov vyplynulo, že by v pozměňovacím návrhu mohl mít prsty lobbista a majitel několika mediálních společností Roman Janoušek. Laudát v rozhovoru dále načrtnul údajné fungování ministerstva dopravy: „Dyť to tam pokračuje, ten bordel a von (Vít Bárta) tlačí na Dobeše a vydírá ho a vyhrožuje mu.“

Jelikož se pánové mezi sebou bavili o kontroverzních tématech i lidech, rozhodli jsme se je oslovit a rozklíčovat, co mysleli oním zmiňovaným připraveným byznysem pro Janouška a bordelem na ministerstvu dopravy. Ale příliš úspěšní jsme nebyli.

Stanjura nebral telefon a nereagoval ani na sms zprávu. Laudátovi jsme se dovolali, byť ho zájem médií o soukromý rozhovor s kolegou vůbec nepotěšil a původně se k celé situaci nechtěl vyjadřovat. Při vysvětlování kontextu svého dialogu se Stanjurou se Laudát bráníl tím, že se jen snažil upozornit na to, co se po sněmovně povídá. „Říká se, že ten zákon (o pozemních komunikacích–pozn. red) smrdí,“ uvedl. Čím, to už dále nerozvedl.

Možné vodítko poskytuje jen zmiňovaný záznam rozhovoru se Stanjurou, v němž Laudát říká, že v novele se údajně „připravuje byznys pro Janouška“. Otázka na kontroverzního pražského podnikatele ale poslance zarazila. „O panu Janouškovi se nehodlám v žádném případě bavit,“ varoval a pohrozil ukončením hovoru. Přitom právě tato informace pozvedla obyčejné tlachání dvou poslanců na zajímavý dialog. Má snad Laudát z Janouška strach? Zřejmě ano.

A jak je to s těmi vztahy na ministerstvu dopravy? K Laudátově „analýze“ se ve čtvrtek vyjádřil sám dotčený Vít Bárta, který údajně ovlivňuje jednání současného šéfa resortu Pavla Dobeše. Faktickému šéfovi Věcí veřejných připadá podle serveru Lidovky.cz celá situace komická. A proč by ne, když se v té sněmovně nerozebírá vlastně nic důležitého, jenom samé nesmysly.

Počet příspěvků: 3, poslední 10.2.2012 11:58 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.