Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 11
  • Poslední: 5.6.2016 10:51
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Slabí kandidáti

Stropnický je herec, politike sa moc nerozumie, no za to sa môže naučiť hrať prezidenta a s podporou Babišových médií a jeho peňazí by šancu vo voľbách mohol mať, len nesmie ísť so Zemanom do televíznej diskusie, lebo ten ho ľahko zotrie. A Jourová má šancu jedine vtedy, keby sa už teraz ako komisárka ostro postavila proti politike EÚ a proti politike Merkelovej, tým by si mohla získať sympatie voličov, no pripadá mi málo inteligentná čo bude asi jej najväčšia slabina. Inak keď sa pozriem na ostatných kandidátov, tak je to slabota, tých Zeman ľahko porazí.

A co říkáte na Stropnického?

Něco v něm je...

Opravdu se dají koupit rozumní voliči?

Věra Jourová chce zároveň přesvědčit lídra hnutí ANO Andreje Babiše, aby nešetřil penězi a kandidáta, kterého se rozhodne prosazovat, pořádně podpořil.

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/boj-hrad-hnuti-ano-meni-strategii-d47-/tema.aspx?c=A160527_133731_pozice-tema_lube#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

Já tam chci Nohavicu!!

To je aspoň razovity chachar, je takovy naš! A né ňáký pražský vofrňáky...

No když sehraje tyátr s odmítnutím EUfunkce...

No Jourová by uspět mohla. Ovšem za podmínky, že se z důvodů bruselského blbnutí s běženci a omezování suverenity národních států včas teatrálně vzdá role EUkomisařky. A naopak s odvoláním na nezávislost prezidentského kandidáta korektně vystoupí z Babišova spřežení. Což kdyby udělal Švarcík s Kalouskem, byl by prezidentem.

Ovšem tím přijde o pěkný balík. A zas tak echt morální Jourová není.

Re: No když sehraje tyátr s odmítnutím EUfunkce...

Musí nutně kandidát na prezidenta kandidovat z a n ě k o h o ? Nemůže kandidovat sám za sebe? Já osobně bych nikdy nevolil toho, koho někdo (politická strana, hnutí či jiný spolek) do volby pošle. Kdyby se např. rozhodl kandidovat prof Höschl, budu jej volit všemi deseti a to také hlavně proto, že se neušpinil spoluprací s politickými stranami.

Re: No když sehraje tyátr s odmítnutím EUfunkce...

Také bych volil pana profesora všemi deseti, ale poraďte nám, jak samostatný kandidát si má zajistit všechny náležitosti související s těmito volbami. Zvláště když ještě chodí do zaměstnání. Začněme třeba nutností mít tisíce věrohodných podpisů od občanů, aby byl zapsán mezi kandidáty atd. atd. Sám to nezvládne.

Re: No když sehraje tyátr s odmítnutím EUfunkce...

Stačí 50 000 podpisů, lepší je mít 100 000, protože stát může zasáhnout jako v případě Okamury a Bobošíkové. Hnutí ANO má ze zákona právo navrhnout svého kandidáta, stejně jako většina stran v PSP ČR.

Re: No když sehraje tyátr s odmítnutím EUfunkce...

Nevím jak moc přímo spoluprací, ale Hoschelova dodnes (?!) adorace toho, jak ODS zavedla politickou kulturu tím ža vznikla a nastavila normální pravidla - v tomto by pan profesor asi potřeboval psychiatra.

Re: No když sehraje tyátr s odmítnutím EUfunkce...

Jourova je ale uplne blba. Staci kdyz otevre usta. Eurokomisarskou se stala pouze jako kompromis. To vubec nesvedci o jejich schopnostech, protoze to bylo ryze politicke rozhodnuti.

Re: No když sehraje tyátr s odmítnutím EUfunkce...

Nedávno tu byl s ní rozhovor a mnoho sympatií si u mna za své odpovědi nezískala... Stropnický bude asi zajímavější kandidát.