Bendlův náměstek Roman Boček končí, jde do vedení Českých drah

Šéf ČD Petr Žaluda odmítá, že by jmenování Bočka bylo součástí politických obchodů s cílem uspokojit rebelující poslance ODS.

Doprava je Romanu Bočkovi patrně blížší než zemědělství. foto: © montáž ČESKÁ POZICE, Richard CortésČeská pozice

Doprava je Romanu Bočkovi patrně blížší než zemědělství.

Vlivný člen středočeské regionální rady ODS a současný první náměstek ministra zemědělství Roman Boček byl na dnešním zasedání dozorčí rady Českých drah (ČD) jmenován členem představenstva podniku. Informaci ČESKÉ POZICI potvrdil generální ředitel ČD Petr Žaluda. „Roman Boček, který se problematice dopravy věnoval ještě nedávno jako náměstek ministra, se stane i výkonným manažerem Českých drah, bude mít na starosti správu majetku. Doprava je jeho srdci patrně blíže než zemědělství,“ řekl Žaluda.

Šéf ČD odmítá, že by jmenování Bočka, který je považován za příznivce Petra Tluchoře, bylo součástí politických obchodů s cílem uspokojit rebelující poslance ODS, aby zvedli ruku pro vládní návrh na zvyšování DPH. „O těchto spekulacích nic nevím, ale jsem přesvědčen, že neodpovídají realitě. Tento krok se totiž chystal již několik měsíců,“ dodal Žaluda.

Boček v Českých drahách začne pracovat od 1. října a podle informací ČESKÉ POZICE z ministerstva zemědělství odejde. Na dotaz ČESKÉ POZICE, zda Boček po svém jmenování do představenstva ČD bude odvolán z funkce prvního náměstka ministra zemědělství, šéf resortu Petr Bendl odpověděl, že si nedokáže představit, že by Boček na jeho ministerstvu dál zůstával.

Navržen Nečasovým člověkem

V představenstvu Českých drah Boček nevystřídá nikoho. V tomto orgánu totiž byla do jeho jmenování ještě dvě volná místa. Bočka do funkce člena představenstva navrhl náměstek ministra dopravy Ivo Toman, který je od roku 2011 předsedou dozorčí rady ČD. Toman je členem pardubické regionální rady ODS a také výkonné rady strany. Podle informací ČESKÉ POZICE však nepatří mezi Tluchořovy příznivce, ale je Nečasovým člověkem.

Boček (43) byl od roku 2003 pět let ředitelem a předsedou představenstva Oblastní nemocnice Příbram a od ledna 2009 do července 2010 působil jako náměstek ministra dopravy. Bylo to v době, kdy resort řídil šéf Věcí veřejných Vít Bárta.

Prvním náměstkem ministerstva zemědělství se Boček stal rovněž v červenci 2010. Řídí Státní zemědělský intervenční fond a byl rovněž zvolen za člena dozorčí rady národního podniku Budějovický Budvar. Jako člen představenstva ČD bude Boček dostávat odměnu 50 tisíc korun za měsíc, ale jako vysoce postavený manažer bude brát ještě plat zhruba 200 tisíc korun měsíčně.

Členem představenstva ČD byl jmenován Miroslav Šebeňa, náměstek generálního ředitele pro obchod a marketing.

Počet příspěvků: 5, poslední 28.10.2012 03:56 Zobrazuji posledních 5 příspěvků.