Bártu a Škárku vydejte, doporučil imunitní výbor sněmovně

Poslanci Bárta i Škárka oba dva požádali o vydání k trestnímu stíhání a výbor jim vyhověl, uvedl jeho předseda Jeroným Tejc (ČSSD).

Sněmovní mandátový a imunitní výbor ve čtvrtek odpoledne jednomyslně Poslanecké sněmovně doporučil, aby odhlasovala vydání poslanců Víta Bárty (Věci veřejné) a Jaroslava Škárky (dříve Věci veřejné, nyní nezařazený) policii k trestnímu stíhání. Oznámil to předseda výboru Jeroným Tejc (ČSSD). Informaci jako první přinesl server Novinky.cz.

Předseda poslaneckého klubu Věcí veřejných Bárta, který je podezřelý z korupce, se dnes na jednání výboru dostavil se svým advokátem. „Pan poslanec Bárta, stejně jako ostatní poslanci, kteří stojí před mandátovým výborem, sdělují své pocity, sdělují své argumenty, proč jsou přesvědčeni o své nevině, případně o tom, že policie je zaujatá. Na straně druhé pro nás bylo zásadní to, že pan poslanec Bárta i Škárka, oba dva požádali o vydání k trestnímu stíhání a výbor jim vyhověl,“ uvedl předseda výboru Tejc pro ČTK.

Bárta v úterý 23. srpna uvedl, že požádá sněmovnu o své vydání k trestnímu stíhání policií kvůli podezření z korupce. „Výsledek, o kterém jsem nikdy nepochyboval, je ten, že žádám sněmovnu o své vydání. Věřím, že ústavní garance spravedlivého justičního procesu budou garantovat nestranný průběh vyšetřování,“ prohlásil tehdy Bárta na tiskové konferenci. Doplnil však, že byl zaskočen a překvapen postupem policie při vyšetřování, který považuje za účelový.

Poslanecká sněmovna by měla o zbavení obou poslanců imunity hlasovat 30. nebo 31. srpna, případně i později.