Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavík 6.7.2020 9:05

Toto je opravdu úchylný svět, ostatně ta Praha jde příkladem. Začalo to přemalováním tanku na růžovo, což stačilo k oficiálnímu zničení významného památníku - opory našeho vědomí. A teď to doráží řeporyjský parchant s památníkem stejného tanku, ale s německou přilbou - jako emblému fašizmu. O těch dalších darebáctvích nemluvě. Společnost je zcela demoralizována a potom je možné v klidu priovádět strašlivé nepřístojnosti.

P. Čech 6.7.2020 9:18

Ano, česká společnost je demoralizována. Je však nutno říci kým a proč. Je demoralizována systémem. Politickými stranami a jejich mocí nad občany a to jen proto, aby byla naplněna zcela špatná ústava, zejména její článek 5 ve spojení s čl. 18, odst.1. Tady je prapůvod demoralizace společnosti. Nic nefunguje jak má a nic není tak, jak má v normální lidské společnosti být. Vše je tak nějak napůl. Systém Princezny Koloběžky. Jinak se to nazvat nedá. Ani nahá, ani oblečená, . Ani pěšky, ani na voze. Ani socialismus, ani demokracie, ani anarchie. Vždy něco mezi něčím, něco, co je výsledkem kompromisů, které jsou v ž d y horší než kterýkoliv z původních návrhů. To je charakteristika našeho politického a společenského systému, který nám brání postupovat kupředu a konečně nastoupit cestu ke skutečné zastupitelské demokracii.

V. Fišera 5.7.2020 20:47

Banksy Prahou nemíchá. Banksy pravděpodobně vůbec netuší, že tu je nějaká výstava kopií jeho prací. A opravdu moc bych chtěl vidět Devolved Parliament od Jiránka. A Renčínův hotel v Betlémě. Nebo alespoň pochopit, co vlastně chtěl autor tohoto článku říci.

P. Čech 6.7.2020 9:25

Ono totiž jde o to, že Prahou míchají Pražáci. Nikoliv Pražané, Pražáci.Takoví duševní impotenti, kteří přemalovávají tank narůžovo, Vyřvávají po ulicích, před Hradem a na Letné a mávají přitom stupidními plakáty. Ti, kteří kradou kytice z památníků a hází je do koše. Ti, kteří okupují cizí majetek a domáhají se svých imaginárních "práv". Ti, kteří se rekrutují ze všelijakých nevládních neziskových organizací. To jsou ti Pražáci, kteří dělají nejen Praze, ale celé České republice ostudu. Což takhle nechat jednou rozhodnout občany zda v Praze Banksyho chtějí či nikoliv? To ovšem u nás není zvykem. Novináři by totiž neměli o čem psát.

P. Kovářová 5.7.2020 9:45

Nevím, kdo je Filla a nevím, kdo je Zrzavý, a celý tenhle váš svět mi připadá úchylný. Obraz si maj lidi kupovat proto, že se jim líbí, ne že se líbí odborníkům na art. Pokud stojí miliony, je to nesmysl. V poměru k věcem opravdu důležitým v životě nemá žádná mazanice takovou reálnou hodnotu. Ještě, že vám Banksy aspoň nastavuje zrcadlo. I když sám se už zařadil do stejné pokřivené výtvarné ekonomiky.

P. Čech 6.7.2020 9:32

Já sice vím, kdo b y l Filla i Zrzavý, ale i přesto s Vámi souhlasím. Žijeme v nenormální době, bohužel si tuto nenormální dobu vyrábíme sami. Zejména tím, že připouštíme, aby nám vládly všelijaké menšiny, vedené různými politickými stranami, které samy jsou oněmi menšinami. Nevyžadujeme tvrdě vládu a moc občanů, skutečnou demokracii. připouštíme systém, který se kutečnou zastupitelskou demokracií má společnou j e n vyšší míru svobody. Nic jiného. Zejména ne vládu a moc občanů - demos kratos - demokracii