Babiš se s výzvou ANO 2011 obrátil na občany, chce znovu zaplnit „Václavák“

Podnikatel má ambici s hnutím do dvou let představit vizi i osobnosti, jež změní stát ve prospěch občanů. Nevyloučil vznik politické strany.

foto: © ČTKČeská pozice

Podnikatel Andrej Babiš posunul svoje tažení proti korupci do další fáze. Se svým novým hnutím ANO 2011 (Akce nespokojených občanů) se v inzerátu v pátečních denících obrátil na stejně jako on naštvané spoluobčany, aby předložili svoje představy, jak by měla fungovat naše veřejná správa a ekonomika, a navrhli „důvěryhodné a uznávané osobnosti“, které by tento projekt uskutečnily.

„Pokud se nám podaří nejpozději do dvou let ‚zaplnit Václavské náměstí‘ a představit na něm konkrétní vizi České republiky a konkrétní osobnosti, které tento stát změní ve prospěch nás všech, může se naše hnutí transformovat v politickou stranu a prosadit se v parlamentních volbách 2014,“ naznačil možnou politickou angažovanost svého projektu Babiš.

Podnikatel ještě nedávno zdůrazňoval, že nechce zakládat politickou stranu. Podobně se vyjadřuje i další z angažovaných podnikatelů Karel Janeček, zakladatel Nadačního fondu proti korupci, s nímž Babišova iniciativa podle svých webových stránek spolupracuje, stejně jako se sdružením Veřejnost proti korupci.

I mezi současnými poslanci a senátory se dle Babiše najdou schopní a slušní lidé Podle Babišovy nynější výzvy se i mezi současnými poslanci a senátory najdou schopní a slušní lidé, jež by chtěl zapojit do své iniciativy. Web Aktuálně.cz již zjistil, že podnikatel začal oslovovat některé politiky kvůli případné spolupráci. Konkrétně senátorku zvolenou za hnutí Severočeši.cz Alenu Dernerovou a ostravského primátora Petra Kajnara (ČSSD), kteří kontakt potvrdili, ale na Babišův projekt zatím nekývli.

Kritické rozcestí

Jak již ČESKÁ POZICE napsala, podnikatelé, kteří začali hlasitě vystupovat proti korupci a za změnu společenských poměrů, se rychle ocitnou na kritickém rozcestí, přinejmenším v tom, jak na ně bude nahlížet veřejné mínění. „Kromě toho, že se musí dříve či později vybarvit lídr (nebo skupina spolupracujících lídrů), záleží v této fázi na tom, jací lidé se kolem Babiše či Janečka seskupí,“ uvedl v komentáři kolega Petr Bušta.

Je evidentní, že události začínají nynějším Babišovým prohlášením nabírat spád. Podaří se podnikatelovo naštvání přetavit v zamýšlenou změnu, která umožní České republice hospodařit opět s „přebytkovým rozpočtem“, a vytvořit společnost, jež bude „svojí úrovní podobná Švédsku nebo Švýcarsku“?

Hector Babis, ne? Nebo se pletu? 20:43 12.11.2011

Počet příspěvků: 16, poslední 12.11.2011 08:43 Zobrazuji posledních 16 příspěvků.