Babiš: Dalík o mně říká, že mám něco společného s vraždou Mrázka

Přestřelka Babiš – Topolánek pokračuje: Podnikatel nazval expremiéra politikem, který spoluorganizoval takzvanou justiční mafii.

Andrej Babiš se domnívá, že poté, co označil některé lidi za korupčníky, může být na něj připravena nějaká provokace. Marek Dalík (uprostřed), přítel expremiéra Mirka Topolánka, prý o něm šíří lži, například jak uplácel politiky ODS. foto: © ČTK, ČESKÁ POZICEČeská pozice

Andrej Babiš se domnívá, že poté, co označil některé lidi za korupčníky, může být na něj připravena nějaká provokace. Marek Dalík (uprostřed), přítel expremiéra Mirka Topolánka, prý o něm šíří lži, například jak uplácel politiky ODS.

Ostrá, místy nevybíravá slovní přestřelka mezi expremiérem Mirkem Topolánkem a miliardářem Andrejem Babišem pokračuje. Topolánek podnikatele minulý týden v Hospodářských novinách obvinil, že před léty na schůzce s lobbistou Markem Dalíkem napsal na papír jména politiků ODS, které platí. Babiš to označil za výmysl.

Podnikatel, který minulý týden zveřejnil svoji výzvu ANO 2011, míní, že lidé, které označil za korupčníky, se budou snažit o jeho diskreditaci. „Nevylučuji, že i na mne je již připravena nějaká provokace. Konkrétně lobbista Marek Dalík, blízký přítel Mirka Topolánka, rozšiřuje o mně lži a vykládá, že jsem měl něco společného s vraždou Františka Mrázka. To je samozřejmě absolutní nesmysl,“ řekl Babiš.

Otázkou je, proč se Topolánek po schůzce, kterou popisoval, neobrátil na policii či zpravodajské služby. Také je záhadou, proč z informací, že nějaký podnikatel údajně platí vysoce postavené členy ODS, nevyvodil vnitrostranické důsledky. Topolánek ani Dalík s ČESKOU POZICÍ nekomunikují.

ČESKÁ POZICE: Expremiér Mirek Topolánek v rozhovoru pro Hospodářské noviny popisoval vaši schůzku se svým nejlepším přítelem, lobbistou Markem Dalíkem. Na této schůzce jste prý Dalíkovi napsal na papír jména politiků ODS, které jste údajně v té době platil. Je to pravda?

BABIŠ: S Markem Dalíkem jsem se poprvé setkal před několika lety na doporučení Mirka Topolánka. Topolánek o Dalíkovi hovořil jako o svém expertovi na tajné služby a speciální operace. Když jsem se s Dalíkem potkal, oznámil mi svoje představy o budoucnosti v případě, že ODS vyhraje volby. Bylo prý dohodnuto, že politik ODS Ivan Langer, kterého znám dlouho, se ministrem vnitra stane jen tehdy, pokud bude akceptovat, že si tam Dalík dá svoje policisty. Tvrzení Topolánka, že jsem psal jména lidí z ODS, které jsem měl platit, je samozřejmě lež.

Topolánkova vláda je samozřejmě totálně spojená i s operacemi kolem společnosti ČEZMyslím si, že celá ODS po nástupu Topolánka do čela vlády byla vyděšená tím, že ve finále Dalík prakticky řídil celý stát. Znovu opakuji, že se za premiéra Topolánka korupce v této zemi rozrostla do gigantických rozměrů. On přišel s Markem Dalíkem, on přišel s Alešem Řebíčkem. Topolánkova vláda je samozřejmě totálně spojená i s operacemi kolem společnosti ČEZ, je rovněž veřejným tajemstvím, že různé zakázky vymýšleli členové takzvané toskánské party.

A Dalíka jsem později potkal víckrát na různých společenských akcích. Pro mne bylo nepochopitelné a překvapivé, že před cizími lidmi nemluvil o svém příteli a šéfovi příliš pozitivně.

ČESKÁ POZICE: Formou placeného inzerátu jste zveřejnil v několika celostátních denících svoji výzvu ANO 2011. Neobáváte se, že lidé, o nichž hovoříte jako o korupčnících, budou chtít vás osobně či váš byznys nějakým způsobem poškodit?

BABIŠ: Útoky už pochopitelně začaly. Pan Topolánek je politik, který v tomto státě spoluorganizoval takzvanou justiční mafii. Je rovněž všeobecně známé, jak někteří státní zástupci fungují a jak o své vůli účelově buď zahajují, nebo zastavují trestní stíhání. Takže nevylučuji, že i na mne je již připravena nějaká provokace.

V těchto dnech se dostávám i k informacím, že právě ti, kteří tuto zemi v posledních letech nejvíce rozkrádali a ještě – bohužel – stále rozkrádají, běhají po různých policejních složkách a snaží se dostat ke spisům, kde by se z nějakého důvodu mohlo vyskytovat moje jméno. Samozřejmě, nejedná se o spisy či dokumenty, které se týkají přímo mne, ale o takové, kde může o mně být nějaká zmínka. Také jsem v těchto dnech zaznamenal, že konkrétně Marek Dalík rozšiřuje o mně lži a vykládá, že jsem měl něco společného s vraždou Františka Mrázka. To je samozřejmě absolutní nesmysl.

ČESKÁ POZICE: Myslíte si, že tito lidé, jejichž hněv jste svými výroky vyvolal, sázejí na to, že pod tlakem nakonec ustoupíte a iniciativu ANO 2011 časem ukončíte?

BABIŠ: Výzvu jsem zveřejnil a nehodlám ustoupit. Kdybych měl máslo na hlavě, jak různí moji kritici tvrdí, nemohl bych přece rozjet takový projekt. Pokud bych měl jakýkoliv problém, mohlo by to pro mě být likvidační.