Diskuse k článku

Až budoucí vláda moderních liberálů uzákoní právo na štěstí…

V průběhu 20. století až do dneška se stal z klasického liberalismu politický protipól. Kde klasický liberalismus hlásá tři základní práva – na život a svobodu a sledování osobního štěstí –, moderní liberalismus jich hlásá desítky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jako vždy Pavel Holub nezklamal.

Jeho analýza je jako vždy na dobré úrovni. Její jedinou slabinou je fakt, že se jedná jen o analýzu finanční, tj. analýzu postrádající rozměr lidský. Důkaz, cituji: "Sociální výdaje všeho druhu dnes tvoří lví podíl veřejných výdajů, který dávno zastínil tři původní úkoly klasického liberálního státu. ...Žádná česká politická strana, která chce mít alespoň teoretickou šanci na zastoupení v parlamentu, nemá v programu zrušení průběžně placených penzí. Občané jsou na tento systém zvyklí, počítají s ním a v drtivé většině si nepřejí jeho zrušení, dokonce ani významnější penzijní reformu. Nic na tom nemění fakt, že tento systém je v zásadě nespravedlivý ..." . Důvod: Finančníci neznají ani ekonomiku rodin, ani účetnictví PRŮBĚŽNĚ (mezigeneračně), financovaných systémů státu, důchodového a zdravotního. Výsledkem jsou na jedné straně nefinancovatelné výdaje (Dle analýzy MPSV ČR by odvody SP musely vzrůst z 28 % na 40 %). Skutečně státní důchodový systém je nespravedlivý ...vůči důchodcům, kteří

Re: Jako vždy Pavel Holub nezklamal.

Skutečně státní důchodový systém je nespravedlivý ...vůči důchodcům, kteří nejen pracovali, ale také vychovali tři a více dětí v rodině, protože jejich děti financují nejen důchody rodičů, ale také důchody bezdětných důchodců. V roce 2019 bude vytunelováno ve prospěch bezdětných důchodců 47 miliard korun, tj. 10 % z vyplacených důchodů (za dvacet let to bude 33 %). Horší je fakt, že účetně vadný státní důchodový systém přesvědčuje mladou fertilní generaci, že na zabezpečení stáří stačí jen pracovat, není potřeba vychovat děti. To je hlavní důvod, proč je v našich rodinách jedno nebo žádné dítě (Boldrin, Michele a spol., Fertility and Social Security. 2005).