Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 9.1.2015 17:17
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Skeptik tuší : dopadne to opačně

Sofistikované technologické celky budou klást větší nároky na kvalifikaci obsluhy, ekonomickou návratnost,

neustálé upgradování a další školení obsluhy. Ta bude pod permanentním vypětím a vzhledem k přetlaku

míst na pracovním trhu i psychickým tlakem. Už dnes se řadový ajťák dostává do pozice proletariátu.

Lidem bez zaměstnání bude nadáváno do socek, které nebudou zaměstnaní chtít živit ze svých daní. Místo

užívání života splín a frustrace.

Na nějaký job-sharing a zkracování pracovní doby moc nevěřím. To vede ke ztrátě konkurenceschopnosti.

Naštěstí má skeptik tu výhodu, že může být překvapen pouze příjemně :-).

Zdanění strojů

Zdanění strojů a všeobecný základní příjem je jediná možnost, jak vyřešit nezaměstnanost aniž by vznikly případné nepokoje. Přijde mi smutné, že naši předci se těšili na to, až za nás převezmou práci stroje a my, jejich potomci, jsme z toho přitom frustrovaní, uštvaní, nemáme čas na rodinu ani na svůj duševní rozvoj. Kam se ztratily ty výhody práce strojů? Většina plně zaměstnaných lidí, které znám, nemají na nic čas, nečtou knihy, nemají všeobecný přehled, nemají koníčky, nic nevědí. Jsou vyčerpaní a ani nemají energii, aby se o něco zajímali. Jsem v domácnosti přes 20 let a pokud se bavím s jinými lidmi, většinou je přivádím do rozpaků, protože opravdu nic z okolního světa neznají, nečetli, nezajímali se apod. Vždy se tvrdilo, že žena v domácnosti zhloupne, ale já vidím pravý opak. Hloupnou ti, kteří jsou nuceni běhat v krysím kolečku a vlastně se uženou k smrti.

Paní Matějčková, děkuji Vám za opět skvělý článek. Jste opravdu velmi sečtělá dáma a já si Vás za to vážím. Přeji Vám v tom

To jsme ovšem neměli zvonit klíči...

Protože přesně tu společnost, která nepotřebuje ke svému provozu tolik lidí - ovšem nedokáže (resp. není ochotna) ty nepotřebné živit nad úrovní živoření, jsme si vyzvonili...

To je samozřejmě naprostá hovadina.

Není mi jasné jak někdo při smyslech může takovou kravinu vypustit z klávesnice. Naopak tato společnost se o lidi neuplatnitelné na pracovním trhu stará mnohem lépe než se kdy těm komunistickým sviním byť jen snilo (o realitě ani nemluvě).