Diskuse k článku

Automaty a počítače by nás mohly vrátit zpět na „zem“

Možnost budoucnosti bez práce by nás mohla přimět, abychom se namísto pracovitosti začali omezovat. Roboti by mohli dodat důstojnost starostem o domácnost, manuální práci či výchově dětí. Možná se ukáže, že člověk, který vložil veškerý smysl do sebe samého a svého výkonu, byl slepou uličkou. Možná však nikoli. Píše Tereza Matějčková.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

R86o44m38a71n69a 98K43u79č22e86r81o58v51á 6487705753514

Zdanění strojů

Zdanění strojů a všeobecný základní příjem je jediná možnost, jak vyřešit nezaměstnanost aniž by vznikly případné nepokoje. Přijde mi smutné, že naši předci se těšili na to, až za nás převezmou práci stroje a my, jejich potomci, jsme z toho přitom frustrovaní, uštvaní, nemáme čas na rodinu ani na svůj duševní rozvoj. Kam se ztratily ty výhody práce strojů? Většina plně zaměstnaných lidí, které znám, nemají na nic čas, nečtou knihy, nemají všeobecný přehled, nemají koníčky, nic nevědí. Jsou vyčerpaní a ani nemají energii, aby se o něco zajímali. Jsem v domácnosti přes 20 let a pokud se bavím s jinými lidmi, většinou je přivádím do rozpaků, protože opravdu nic z okolního světa neznají, nečetli, nezajímali se apod. Vždy se tvrdilo, že žena v domácnosti zhloupne, ale já vidím pravý opak. Hloupnou ti, kteří jsou nuceni běhat v krysím kolečku a vlastně se uženou k smrti.

Paní Matějčková, děkuji Vám za opět skvělý článek. Jste opravdu velmi sečtělá dáma a já si Vás za to vážím. Přeji Vám v tom

0/0
1.1.2015 16:42