Diskuse k článku

Ať svět shoří v plamenech!

Před pár týdny německá kapela Wolf Down vydala album Incite & Conspire, jímž vybízí k radikální vzpouře. Svět, v němž žijeme, považuje za nepřijatelný a vyhlašuje mu totální válku. Chce jej nechat shořet. Po pár týdnech se symboly, jež kapela používá, objevily i na pražských zdech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Náš civilizační okruh se stal opravdu Matrixem

tím, že přenecháváme stále víc a víc svou svobodu a své soukromí vládám. Ty vždy najdou důvod, proč nás víc a víc sešněrovat regulacemi, předpisy, šmírováním, detailní kontrolou našich životů. My, co jsme to zažili za vlády komunistů, jsme na omezování svobody daleko víc citlivější, než občané v tak zvaném "západním světě" a proto si vzájemně nerozumíme a proto také nemůžeme společně působit ve jednom politickém uskupení zvaném eufemisticky Evropská unie, kde cílem vlád je jednota názorů a uniformita životů všech občanů EU. Dokud bude činorodá generace těch, kdo totalitu poznala na vlastní kůži, bude u nás a v dalších postkomunistických zemích růst odpor proti svěrací kazajce, kterou Evropě utahuje stále víc a víc Brusel.

V našem civilizačním okruhu, jestli nedojde k revoltě proti elitami instalovaném politickém establishmentu , což je díky pasivitě naprosté většiny zejména mladých, libujících si ve světě konzumu, nepravděpodobné, nastane celkem rychle situace, že usilování např

0/0
7.3.2016 12:58

Re: Náš civilizační okruh se stal opravdu Matrixem

například o větší sociální spravedlnost, rovnoprávnost žen, o přímé volební právo,či svobodu vyjadřovat veřejně svůj názor, že jsou to staromódní plky,

0/0
7.3.2016 13:01
Foto

J88i45ř81í 87K30o52p45i12s 1626117763671

Re: Náš civilizační okruh se stal opravdu Matrixem

Nechci vás zklamat, ale máme pro samostatnost nevhodnou gegografickou polohu i rozlohu. Země česká de facto nikdy nebyla dlouhodobě samostatná, resp. existence mimo EU tzn. západní sféru vlivu znamená jen jediné, podrobit se východní sféře vlivu tj. Rusku a to už jsme si zkusili. Sny o samostatnosti jsou sice krásné, leč utopistické, to i peklo dřív zamrzne, než bychom se vymanili z vlivu mocenských zájmů. To spíš dříve dojde k samovolné společenské autodestrukci ideovým vyhořením, ale rozhodně ne za přispění spiklenců-žhářů :o). Nějak si totiž myslím, že určitě nebudou mít ani zdaleka takový potenciál jako třeba IS.

0/0
7.3.2016 13:30

Re: Náš civilizační okruh se stal opravdu Matrixem

Přesně tak. Oni tam na Západě nepoznali na sobě co to je krvavá totalita, proto blouzní o nějakém novém způsobu života. Jedním z takových blbých vizí je ta multikulturní.

0/0
8.3.2016 18:17