Diskuse k článku

Ať svět shoří v plamenech!

Před pár týdny německá kapela Wolf Down vydala album Incite & Conspire, jímž vybízí k radikální vzpouře. Svět, v němž žijeme, považuje za nepřijatelný a vyhlašuje mu totální válku. Chce jej nechat shořet. Po pár týdnech se symboly, jež kapela používá, objevily i na pražských zdech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Patta 13.3.2016 10:44

Vždy jsou dvě možnosti

řešení nesnesitelných podmínek žití. Za prvé revolta a boj proti společnosti. Revolta samozřejmě nic neřeší, jen komplikuje současným architektům společnosti jejich práci směřující k zániku společnosti. Revolta tak může alespoň brzdit směřování do propasti dějin. Je zde i druhá možnost. Pochopení skutečných problémů společnosti a jejich inteligentní náprava.

Uvedu konkrétní příklad nesnesitelných podmínek žití. Špatné podmínky pro rozvoj společnosti jsou spolehlivě indikovány nízkou porodností majority. Špatně nastavená sociální legislativa stála Německo zatím 17 milionů nenarozených dětí a Česko zatím 1 milion nenarozených dětí do vyrovnané populační bilance. Ano, rodiny pracujících rodičů s běžným příjmem trpí, díky špatně nastaveným daním, nouzí natolik, že např. mnohé nemají na zaplacení školních obědů svým dětem (obedyprodeti.cz). Údajně sociálně orientovaná vláda se chlubí snížením nezaměstnanosti, zvýšením mezd, zvýšením minimální mzdy, zrušením poplatků ve zdravotnictví a ukončením II.

I. Patta 13.3.2016 10:47

Vždy jsou dvě možnosti II.

... a ukončení II. důchodového pilíře. Přitom její ministr financí nemá jasno, co z opatření vlády bylo dobré a co nikoliv. Cituji A. Babiše: "Akceptovali jsme zrušení poplatků ve zdravotnictví – blbě. Akceptovali jsme snížení DPH pro léky - taky asi blbě. Zrušení druhého pilíře – možná taky blbě."

E. Dudková 10.3.2016 1:56

Napadá mě srovnání s undergroundem,

který může existovat jen při působení tvrdě hájené oficiální kultury. A spiklenectví žhářů, jak je nazýváte, může existovat jen a pouze při trvání onoho zkaženého světa. kterým tak opovrhují. Na dvě položené otázky se Vám logicky nemůže dostat odpovědí, protože nejen že nejsou, ono je dokonce nežádoucí, aby byly. Poněvadž pokud by byly, nějaký šťoural by je mohl omylem pokládat za cíle a pídit se tím pádem i po cestách, kterak oněch cílů spiklenci míní dosáhnout. A někteří stoupenci revolučního ducha by se nedejbože mohli pustit do jejich uskutečňování, a to už by přestala být sranda! Holt hoši z Wolf Down jsou celí šťastní, že objevili skulinu na kulturním trhu a že je ten zkažený svět bude určitě dobře živit.

I. Schlägel 8.3.2016 12:10

Ano,

subkulturních pomatených revolucionářů s těžkým dětstvím jsou plné vlaky. Až začnou ve velkém pronikat do politiky a účastnit se výkonu reálné moci, tak pánbůh s námi, otroky Systému.

J. Kopis 9.3.2016 7:29

Re: Ano,

Nebude jedním z nich Merkelová?

J. Ráž 7.3.2016 12:58

Náš civilizační okruh se stal opravdu Matrixem

tím, že přenecháváme stále víc a víc svou svobodu a své soukromí vládám. Ty vždy najdou důvod, proč nás víc a víc sešněrovat regulacemi, předpisy, šmírováním, detailní kontrolou našich životů. My, co jsme to zažili za vlády komunistů, jsme na omezování svobody daleko víc citlivější, než občané v tak zvaném "západním světě" a proto si vzájemně nerozumíme a proto také nemůžeme společně působit ve jednom politickém uskupení zvaném eufemisticky Evropská unie, kde cílem vlád je jednota názorů a uniformita životů všech občanů EU. Dokud bude činorodá generace těch, kdo totalitu poznala na vlastní kůži, bude u nás a v dalších postkomunistických zemích růst odpor proti svěrací kazajce, kterou Evropě utahuje stále víc a víc Brusel.

V našem civilizačním okruhu, jestli nedojde k revoltě proti elitami instalovaném politickém establishmentu , což je díky pasivitě naprosté většiny zejména mladých, libujících si ve světě konzumu, nepravděpodobné, nastane celkem rychle situace, že usilování např

J. Ráž 7.3.2016 13:01

Re: Náš civilizační okruh se stal opravdu Matrixem

například o větší sociální spravedlnost, rovnoprávnost žen, o přímé volební právo,či svobodu vyjadřovat veřejně svůj názor, že jsou to staromódní plky,

J. Kopis 7.3.2016 13:30

Re: Náš civilizační okruh se stal opravdu Matrixem

Nechci vás zklamat, ale máme pro samostatnost nevhodnou gegografickou polohu i rozlohu. Země česká de facto nikdy nebyla dlouhodobě samostatná, resp. existence mimo EU tzn. západní sféru vlivu znamená jen jediné, podrobit se východní sféře vlivu tj. Rusku a to už jsme si zkusili. Sny o samostatnosti jsou sice krásné, leč utopistické, to i peklo dřív zamrzne, než bychom se vymanili z vlivu mocenských zájmů. To spíš dříve dojde k samovolné společenské autodestrukci ideovým vyhořením, ale rozhodně ne za přispění spiklenců-žhářů :o). Nějak si totiž myslím, že určitě nebudou mít ani zdaleka takový potenciál jako třeba IS.

A. Reček 8.3.2016 18:17

Re: Náš civilizační okruh se stal opravdu Matrixem

Přesně tak. Oni tam na Západě nepoznali na sobě co to je krvavá totalita, proto blouzní o nějakém novém způsobu života. Jedním z takových blbých vizí je ta multikulturní.

J. Poděbradský 6.3.2016 11:02

EUMatrix

„... hovoříme-li o režimu po roce 1968 jako o příšerném a jako o koncentráku, tak s tímto hodnocením nejsem v úplné shodě. Ne snad, že bych myslel, že to hodnocení není samo o sobě přiléhavé. Jsem ale názoru, že soudobé stádium kapitalismu, ve kterém jsme nuceni žít, celkovou mírou svých novodobých zhovadilostí – zvrácenými ideologiemi europeismu, multikulturalismu, politické korektnosti (programového režimního lhaní), patologického byrokratismu, nadvládou zdivočelých a nikým nekontrolovaných médií, ústavních soudců, atd., atd., atd., příšernost režimu po roce 1968, včetně veškerý život otravující marxisticko-leninské ideologie, již násobně překonalo. Samozřejmě vím, že osobní prožitky a pociťování různých lidí v tomto ohledu jsou různé,... ale já sám to mám jinak – nemyslím, že režim po 1968 je model, k němuž by bylo možné a důvodné se jakkoli vracet, ale ve skutečně příšerném a zhovadilém režimu, potažmo koncentráku, který programově opouští základní civilizační hodnoty a významně se ta

J. Pšenička Ing. 7.3.2016 8:50

Re: EUMatrix

Pane kolego, současný svět se svými zvrácenostmi a totální manipulací je plodem marxistické a maoistické revolty z roku 1968. Dle švédských autorů A. Barda a J. Sjöderquista se již nacházíme v postkapitalistickém vývojovém stádiu, které nazývají netokracií (název jejich knihy je Netocracy). Svět ovládají správci kybersítí, jsou ukryti v pozadí, nikdo neví kdo to vlastně je. Tito vládci světa bez hranic již nepotřebují masy pracující, ale konzumující, tedy konzumtariát. Politici a novináří hrají hru na svobodu a demokracii dle skrytých not, vše se řídí přes internet a cílem je přesvědčit občany, že se nikdy neměli lépe a to díky internetu, který změnil svět k lepšímu.

J. Kopis 7.3.2016 10:33

Re: EUMatrix

Dalo by se to krátce shrnout asi takto, "za vším hledej lidi"!

I. Schlägel 8.3.2016 12:11

Re: EUMatrix

Chybí Vám tam Bilderberg a Ilumináti.