Diskuse k článku

Andrej Babiš: Nový typ vůdce české společnosti?

Latentní potřebu i možnost vstupu nějakého „Babiše“ do zbytnělé a vyčerpané české politické scény přinesly vývoj a stav společnosti. O vůdce si řekla sama doba a čerstvý šedesátník s ďábelským pracovním tempem a s nebojácností kombinovanou s rozvahou se šance rozhodl pevně chytit. Píše Bohumil Studýnka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

O. Prochazka

Heil Babiš!

Něco tak odporného jsem o tom estébákovi dlouho nečetl. Prý podnikatel, selfmademan atd.

0/0
5.10.2014 13:43
Foto

M28i94l24a51n 93H72a83r10m19á64č49e75k 4648705117613

Státní dluh České republiky

Kočárník převzal ČR 1.1.1993 se st. dluhem 159 mld.

Sobotka převzal v r. 2003 státní dluh 493 mld.

Sobotka odevzdal r. 2006 státní dluh 802 miliard

Kalousek převzal v r. 2008 státní dluh 999 mld

Kalousek odevzdal t. 2013 státní dluh 1.683 mld

Babiš převzal r. 2014 státní dluh 1.683 mld.

A.Babiš se zavázal, že tendenci zvrátí a že státní dluh udrží na stejné úrovni, tedy 1.683 mld.

Prosím čtenáře a novináře o veřejnou kontrolu. Doufám, že se to povede, byl by to heroický výkon.

0/0
4.10.2014 6:13

Re: Pane Řeháku dokážete mi prosím

pokračování

(Beneš neuznával slovenský národ, počešťovala se i "Báňská Bystřice", o moravském národě ani nemluvě - feminisace názvů Olomouc, Kroměříž, záměna Vlára/Vlář, zavádění hlásky ř na východní Motravě a pod.).

Praha si velmi brzo zvykla na své privilegované postavení (podobně jako se dnešní politici velmi rychle zahnízdí v dobrém bydle). Brňáci nejsou sice stejný, ale stejní hajzlíci jako Pražáci a konečně jako (ruku na srdce) většina lidí.

Nedomnívám se, že vše lze prosazovat prostřednictvím politických stran: je možno dovolávat se platných právních norem a poukazovat na jejich nedodržování, podobně, jak tom dělala svého času Charta 77. A především si uvědomovat a upozorňovat i své spoluobčany na to, že nejsme národním státem, ale občanským, což tímto i pro Vás, pane Cernane, činím.

K věci: porovnejte si prosím množství investic a záměrnou koncentraci hospodářské činnosti do hlavního města.

0/0
27.9.2014 16:25

Re: Pane Řeháku dokážete mi prosím

Chcete-li důkaz, je třeba se zamyslet nad dvěma historickými královstvími: uherským a českým. Tato království měla kromě společných panovníků i tisíciletou historii do r.1918. Potom tato království zanikla. Království uherské i české se staly součástí rakouské monarchie; po r.1867si království uherské vydobylo zvláštní postavení, české nikoliv. Království uherské mělo asi trojnásobnou rozlohu, než dnešní Maďarsko a mělo více než jedno hlavní město (Buda, Pozsony). České království, přesněji Koruna českých zemí ztratila během doby nejen Braniborsko, Štýrsko , ale především podstatnou část Slezska - hlavním městem byla vždy Praha.

Důsledkem Versailleské smlouvy nastaly nové poměry - zaniklé uherské království ztratilo Sedmihradsko, Chorvatsko a mimo jiné i župy tvořící Slovensko a Podkarpatskou Rus. Zaniklá Koruna českých zemí získala nezávislost na R-U a území Slovenska a Podkarpatské Rusi. U některých politiků panoval názor, že bylo obohaceno o nové vnitřní kolonie (Beneš neuznával slovenský národ, p

0/0
27.9.2014 16:23

Pane Hricáku teď jsem přesvědčen že se mýlíte

Babiš to má v hlavě moc dobře srovnané. Jeho motivace je jeho mladá manželka a malé děti kteří mu předhazují Francii a možná že i trochu vyhrožují, že v takhle zkorumpovaných Čechách žít nebudou a oni si to mohou dovolit žít kdekoli. Babiš to pouze neříká veřejně aby proti sobě nevytvořil silnou loby a v tichosti shromažďuje politické síly. Pane Hricáku tuhle jsem měl dlouhou diskuzi s jedním historikem o Janu Lucemburském a Karlu IV a žasnuj jsem jací političtí strategové to byli. Proti nim jsou naši politici hloupí Honzové.

0/0
27.9.2014 5:08

Pane Řeháku dokážete mi prosím

definovat v čem se projevuje česká nenažranost. V čem Češi utiskují Moravany . Poslední tři premiéři byli Moraváci, protože to byli odrodilí hajzlíci dva Valaši a Sobotka je nevím co? . Boss lihové mafie byl Moravák. Praha je totálně Multietnické město, každý druhý můj spolužák ze střední a vysoké školy je Moravák. 5 let jsem žil v Brně a dobře vím že Brňáci jsou stejný hajzlíci jako Pražáci. A co se týká hajzlovství Hanáci a Valaši převyšují o třídu všechny. Ostravští chahaři jsou alkoholici nemakačenkové. stejně jako Česi v Ústí nad labem. Socialistický těžký a chemický průmysl přitahoval tu nejhorší morální spodinu. Jinak v našem pseudodemokratickém systému můžete cokoli prosazovat pouze prostřednictvím politických stran. Tak nefňukejte a konejte!!!!!

0/0
27.9.2014 4:59

Re: Tak proč pane Řeháku neobnovíte Moravskou

Problém republiky složené ze tří zemí nevyřeší nějaká speciální polit.strana s frakcemi nebo bez nich. Nedávno se ukázaly problémy v Británii - a ani tam se neříká England Yard, ale zůstává starý dobrý Scotland Yard, aniž by se nad tím někdo pozastavoval. Nejedná se o problém polit.stran, ale o problém ústavní na straně jedné a "pražskou" resp. "českou nenažranost" na straně druhé. Nesporná česká společnost by měle své nezastupitelné místo v takové České republice, která by byla pouze na území Čech, nikoliv na území Moravy a jižního Slezska. Podobně Rusko už do sebe nezahrnuje taková města jako Kyjev, Prahu nebo Budapest, přestože si v nich svůj vliv uchovává dodnes a to i fysickou přítomností svých občanů.

Co se týká Moravy a Slezska - po opuštění shorauvedeného hypotetického státu by tyto země mohly utvořit stát nový s názvem Československo. protože se nacházejí se svými miliony obyvatel právě MEZI Českem a Slovenskem, a to pane Cernane bez jakýchkoliv jízlivostí.

0/0
26.9.2014 21:54

Tak proč pane Řeháku neobnovíte Moravskou

stranu. Měla by frakce : Brněnský hantec, Valašské království , Znojemské hrozno, Ostravský chacharstan, Slovácké piesničky, Lašská tancovačka a autonomní oblast Kraví hora Bořetice. Já si myslím že když toto dáte do hromady očůráte jakoukoli politickou stranu!!!!

0/0
26.9.2014 6:50

Re: Diky pane Skřivánku, pamatuji si název díla

Masaryk i Havel měli jedno společné - maminku z Moravy, přesto se k své zemi obrátili zády. A zdá se, že oba zajímal především vlastní prospěch.

0/0
25.9.2014 21:37

Re: Súhlasím so Studýnkom

Asi za deset dvanáct let bude celoevropským vůdcem s největší pravděpodobností Číňan a Evropa se stane součástí Číny.

0/0
25.9.2014 21:33

Re: "Česká" společnost?

O naši moravskou společnost media nejeví zájem (asi to nebylo součástí dohod), což nám vůbec nevadí, protože důležité věci si už tradičně sdělujeme ústně, navíc beze svědků.

0/0
25.9.2014 21:27

"Česká" společnost?

Pro mne jako Moravana je tento článek poněkud úsměvný.

K české společnosti nepatřím,Česko je země sousedící s mou zemí na západě, zatímco Slovensko sousedí na východě.

Hodnotit osobnost A.Babiše v kontextu následků sovětskoamerických úmluv z počátku 90 let min.století je pro mne jako laika velmi nesnadné - přesto tuším, že události nejdou "samy od sebe". Možná je součástí plánu C nebo D, když nevyšly ty předešlé?

Na rozdíl od minulých politiků je spíše mužem činu, než slova a přirovnání k Baťovi není od věci. Sympatický je u něho československý jazykový projev - i my Moravané jsme čechoslováci tohoto druhu z poloviny Češi (duše, ulice), z poloviny Slováci (duša , ulica) jazykově a žijeme mezi Českem a Slovenskem i teritoriálně - na půl cesty.

Českou společnost tak tvoří jedni naši sousedé, slovenskou, rakouskou a polskou pak sousedé ostatní.

Názory, že v ČR je vše české připomínají ruské názory, že Ukrajina patří k Rusku a obráží českou totalitu nejen posledních 20 let.. O naši mora

0/0
25.9.2014 21:24
Foto

V.Hricák

Re: Souhlasím s vámi

jenom si nejsem úplně jistý,zda je zrovna Babiš ten pravý.Pořád u něj hledám a nenacházím tu silnou osobnost,která by měla jasně formulované cíle a dokázala je bez skrupulí vysvětlit široké veřejnosti.Rozhodně od takové osobnosti nečekám nějaké populistické sliby.Spíš hluboké reformy ,které by se dotýkaly nás všech.Chudých i bohatých.A začít by měl u složek činných v trestním řízení.Dokud nebude vyslán veřejnosti jasný signál,že spravedlnost bude u nás platit bez rozdílu postavení a majetku,nikdy se nepodaří nic jiného.To,jak nám naše justice předvádí svou nezávislost je opravdu žalostné a podlamuje to veškeré další úsilí,byť i dobře míněné.

0/0
22.9.2014 5:50

I. Dobrota

Nepřesné informace

TGM se do roku 1908 pohyboval na pozici austroslavismu, což by si Bohumil Studýnka snadno ověřil v tehdejším vydání České otázky. V roce 1910 navštívil Rusko a po této návštěvě se stal ostře protirakouským. Dokonce přestal mít chronické finanční obtíže a mohl v roce 1914 cestovat po Německu a Nizozemí a sondovat situaci.

Diplomatické úsilí TGM zaznamenalo první úspěch v roce 1915 opět v Rusku, kdy se ruském vojenském tělese objevili čeští dobrovolníci. Je tedy zřejmé, zájmy které mocnosti reprezentoval. Jeho fámulus Beneš už byl otevřeným ruským/sovětským/ exponentem.

0/0
21.9.2014 23:40

Pane Tínku s tím s Vámi souhlasím,

ale o to je to v pluralitní společnosti nebezpečnější. Od pravěku šamani ovládají lid o jakou demokracii se potom jedná???? Teď jsem čistě náhodou nalezl v " jakémsi" seznamu Alenu Vitáskovou z ERU. O tý jsem si myslel, že je nestranná. Mohu tomu od teďka věřit???? Trochu mě to nahlodalo.

0/0
21.9.2014 11:08

Re: jednou gentelman, vždycky gentleman

velký gentleman je také pan Tošovský.

0/0
21.9.2014 10:58

Re: Pane Skřivánku už je to tady

I kdybyste měl pravdu, soudný čtenář to vezme nebo nevezme. Nikdo nám ty názory nevnucuje násilím.

0/0
21.9.2014 10:51

J. Křivan

jednou gentelman, vždycky gentleman

Pane Cermane, nechtěl jsem tak zajímavý článek zatěžovat drby. Autor patří do skupiny, které říkám s nadsázkou "klub londýnských gentlemanů", jsou to lidé, kteří prošli v různých dobách pracovně různá zastoupení v Anglii. Nejspíš všichni pro někoho pracovali, jen oni však vědí pro koho. Cituji "Pan Studýnka se stal ředitelem českého zastoupení firmy General Electric a Deutsche Bank", A to jen tak, protože uměl dobře englicky? I tam snad mají své vševědoucí personalisty.

0/0
21.9.2014 10:21

Pane Skřivánku už je to tady

Pane Balšínku konečně pořádný článek. To má valašské gule. Tak se to v životě střídá vzestup úpadek bída. Na vaše vystoupení na schodišti nezapomenu. Ať se čtenáři podívají https://www.youtube.com/watch?...

Nejste Vy stejný vůdce svého stádečka jako Babiš, co Vy si pane Balšínku můžete s Babišem vyčítat.dva krásní exhibicionisté. Otázka zní kdo je téhle společnosti užitečnější???? A já říkám oba!!!! Teď mě tak napadá jestli hoši Studýnka s Balšínkem to nemají spolu domluvené. To by bylo krásné dobývání čtenářské renty!!!

0/0
21.9.2014 7:03
Foto

M78i21l54a72n 84H72a87r33m76á38č54e79k 4858815937923

Fandím

Fandím panu Babišovi, oligarcha (jak se mnozí snaží podsunout) to není. Je to self made man, pracovitý, s citem pro spravedlnost a neokázalé vlastenectví. Zjednodušeně - dnešní Baťa.

0/0
21.9.2014 5:32

Pane Skřivánku už je to tady

Dalibor Balšínek nastupuje. http://echo24.cz/a/iVe7i/siril-dezinformace-na-zakazku-kgb-ted-oslavuje-babise

Těď mě tak napadá jestli tuhle hru Studýnka s Balšínkem nemají domluvenou ? To by byla krásná hra na čtenáře.

0/0
21.9.2014 4:48
Foto

S34t90a19n67i46s67l64a91v 43T74o52m80á30š 1298863214972

Zajímavé

Proč jdou podnikatelé, kteří mají nahrabáno, do politiky? Není to kvůli tomu, že se o svou kouličku bojí? Babiš není výjimka.

0/0
20.9.2014 21:00

Diky pane Skřivánku, pamatuji si název díla

od podstatně horšího teroristy aktuálního pro dnešek " Závrať z úspěchu". O Babišovi nepochybuji, ten má leccos za sebou, většinu impérií však nezničí vnější nepřítel ale soukmenovci. No jestli někdo píše oslavný článek o Babišovi a žvaní o Masarykovi a Havlovi je to na pováženou. Předevčírem jsem na ECHU24 narazil na osobu Augusto Pinocheta, také kontroverzní osoba. Demokracie nás zničí, není na ni vhodná doba.

0/0
20.9.2014 20:17

Dík Jiří, když je to ten náš upřímný, zdravý

optimismus ne ten americký strojený, povinný/Keep Smiling/ tak je to dobré a správné a dobře!!!!

0/0
20.9.2014 15:53

J. Václav

Ono se ještě hodně lidí stydí za to,

že Babišovi věří a drží mu palce, je to takové to čechačkovské opatrnictví, že bych nakonec byl za blbce, jenže dnes jsou za blbce i ti co fandili ODS a vůbec se nestydí za to, že trampují klidně dál, třeba k TOPce. Také vím,co je to za nervy vydělat peníze, i když jsem nikdy sám nepodnikal, krom svého malého živnosťáčku, jako stavební poradce, proto mám asi nervy v pořádku. Babiš vypadá na to, že to vydrží, pokud ho nezklamou občané a těm už někdy přestávám věřit i já. Denně slyším závistné řeči " oni mu nestačí miliardy, ještě musí rejžovat v politice " a to je zase ta nekonečná závist, že soused má větší hov no než já. Stále jsme zkažení tím komunizmem, tam jsme měli to hov no všichni a společně jsme jenom reptali. Hodně napoví nové komunální volby, ale optimizmus mě ještě neopustil.

0/0
20.9.2014 15:15

J. Křivan

prozření pana Studýnky

Ano pane Cermane, také jsem nevěřil vlastním "uším", jak kriticky a sebekriticky se autor k námětu postavil. Rozbor minulosti je výstižný a většinou musím s panem Studýnkou kupodivu souhlasit. I toho Zemana vzal na milost. Někde před volbami jsem tehdy napsal. Jako pravicový volič bych Babiše volil. Snad jediné, v poslední době mám pocit, že jim docházejí lidi.

A jak pravil VIL "kádry řeší všechno". No teď se tomu říká personální politika. Staré moudro v nových šatech. Určitě bylo něco podobného vysloveno již před VIL...... A lidi na práci nejsou.

0/0
20.9.2014 15:05

Já jsem přesvědčen, že se Babiš jakosprávný

podtatraněc jen tak nedá. On v tom svém podnikání byl mnohokrát v situaci, že se chtěl na všechno vys rat. To jenom takoví naivkové si myslí, že miliardy se vydělají bez zpoceného čela a nervů na dranc. O podrszech v politice jistě slyšel hodně , že je to až tak zlé to člověk zjistí až když je v tom. No, kdyby byla pravda, že se mu zadaří i v praze to by bylo dobré.

0/0
20.9.2014 14:54
Foto

Jan111

Súhlasím so Studýnkom

potrebujete "vodcu". No v článku my chýba dostatočný výpočet dôvodov prečo je pre vás nový politický líder potrebný, vracať sa až k Masarykovi my pripadá zbytočné. Podla mňa sú potrebné hlavne ekonomické zmeny, najlepšie je to vidieť v porovnaní s nami Slovákmi. Pred 20-timi rokmi ste na tom boli oveľa lepšie, dnes sme vás už v niektorých veciach predbehli a pokiaľ budete naďalej takto "prešľapovať z nohy na nohu", tak o 5 až 10 rokov vás predbehneme vo všetkom. Existuje samozrejme aj mnoho iných dôvodov prečo je teraz pre vás potrebný vodcovský typ politika, no tie dôvody nie sú natoľko podstatné ako ekonomické zmeny.

To či sa Babiš stane tým lídrom a či sa osvedčí ukáže až čas. No myslím, že by ste mu tú šancu mali dať, keď už pre nič iné, tak preto, že nikoho iného okrem neho nemáte. Súčasné vedenie ČSSD považujem za neschopné, Kalousek sa neosvedčil, KSČM nemá potenciál sa dostať k moci a o ostatných ako je Okamura, ODS a ďalší je zbytočné písať, tí totiž ani do politiky nepatria.

0/0
20.9.2014 14:03

Studýnka, blázníte??

Babiš je normální oligarcha co si z nás dělá legraci!

0/0
20.9.2014 13:05

J. Václav

Už v 90. letech se ujalo heslo,

" prací nezbohatneš, dej se na politiku " a nech se zkorumpovat. Babiš dokázal, že je to jen obrovský podvod na občany a zbohatl legálně, prací a poctivým obchdem. To je to, co mu valná většina politiků nemůže odpustit a stále hledají nějaký způsob, jak ho očernit a pošpinit v očích veřejnosti. Je to hlavně způsobeno jejich vlastní neschopností něco takového dokázat. Myslím, že se jim to povede, ne že by na Babiše vytáhli nějaký mezinárodní podvod miliardových rozměrů, ale že se sám Babiš na všechno vyse re a nechá nás všechny dál žít v tom dosavadním marazmu. Vůbec bych se mu nedivil, sám bych to udělal také.

0/0
20.9.2014 10:48