Diskuse k článku

Andrej Babiš, jezevčík a jezero

Je ošidné pojednávat dílčí záležitosti účelově vytrhané z kontextu a snažit se z nich vyvodit závěry, které mohou i dnes ovlivňovat lidské životy. To je i případ sporu před Okresním soudem Bratislava I o svazek „Bureš“. Píše Jan Schneider.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Prochazka 20.5.2014 12:52

Schneider je odpudivý zjev

Schneider je odpudivá postava a demagog. Stb své záznamy nefalšovala, protože by bez nich dlouho nevydržela. Stejně jako je nefalšovalo gestapo. Ta otázka na p. Schovánka je sugestivní a hloupá, protože estébáci, tedy jinými slovy gestapáci, se snaží rozmělnit správný popis totalitní doby.

Takže ještě jednou pro Schneidera: Policie záznamy nefalšuje, ke každému aktu je několik protokolů. Podobné pohádky vykládejte někomu jinému.

J. Křivan 20.5.2014 13:30

Re: Schneider je odpudivý zjev

Ach Olivere, kde jste se tu vzal, odkud jste přišel?

O. Prochazka 20.5.2014 16:05

Re: Schneider je odpudivý zjev

Co je vám do toho?

J. Schneider 20.5.2014 14:49

Re: Schneider je odpudivý zjev

Luzný zjeve, co kdybyste své tvrzení bez důkazů podpořil aspoň tlučením botou o pultík? To, co jste předvedl, je opravdu podprahově slabé, zejména s přihlédnutím k výsledkům inspekce v roce 1987, o nichž na straně 35 píše sám svědek Sivoš v publikaci o XII.S ZNB (ke stažení zde: http://www.upn.gov.sk/publikacie_web/XII-sprava-ZNB.pdf). Administrativně zdatný zpravodajec či policista dokáže vést fiktivní zdroje tak, že pokud dělá inspekce administrativní kontrolu (a většinou se na nic jiného nezmůže, stejně jako tito novodobí "badatelé" v roli svědků), pak může být dokonce dáván za vzor ....

Je ovšem nutno rozlišit, zda zpravodajci "falšují" operativní údaje při získávání informací (Bareš alias Babiš), nebo zda falšují výstupní informace (kauza "Nosič"). To opravdu není jedno a to samé!

Zkuste to, možná zažijete satori.

O. Prochazka 21.5.2014 8:13

Re: Schneider je odpudivý zjev

Opakuji, Stb nic nefalšovala neboť by nemohla dělat práci pro kterou byla určena. To vaše pinožení pro vašeho estébáckého chlebodárce je průhledné lháři.

Když se tak dívám na vaší fotografii, nevím kdo je opravdu luzný zjev. Myjete se vůbec?

J. Schneider 21.5.2014 10:04

Re: Schneider je odpudivý zjev

Můžete to opakovat do zblbnutí, nevíte o tom vůbec nic, jen se uchylujete k osobním urážkám. Četl jste pravidla diskuse?

O. Prochazka 21.5.2014 13:32

Re: Schneider je odpudivý zjev

Vím o tom hodně, poskoku Babiše. I to že jste lhář.

K. Vyšata 21.5.2014 11:18

Re: Schneider je odpudivý zjev

Vaše "zjevení" po spojení diskuzí s LN není žádné překvapení, ale tady v diskuzi, i v té nejostřejší, nikdo nepoužívá osobní urážky které předvádíte. Mírněte se a bojujte za své názory argumenty, třeba budete úspěšnější, to že jste asi krasavec nikoho nezajímá. I za pěknou fasádou se někdy hromadí hnůj, doufám, že jsem vyjádřil mínění snad většiny místních diskutujících.

O. Prochazka 21.5.2014 13:31

Re: Schneider je odpudivý zjev

Četl, luzný zjeve se neříká.

O. Prochazka 21.5.2014 13:37

Re: Schneider je odpudivý zjev

To jsou bludy omlouvačů. Policisté, včetně tajných si vedou přesné údaje. Bez toho by nemohli fungovat a vaše pohádky o "administrativně zdatných" zpravodajcích jsou jen relativizací.

Které administrativně zdatné zpravodajce jste za dobu svého života takto označil a poznal. Jak takový fiktivní zdroj vypadá?

Petr T. 19.5.2014 20:08

Schneiderova pokora? Ne, prostě peníze.

Pan Schneider jen zpívá píseň toho, kdo mu chleba dává.

S. Cerman 18.5.2014 19:08

Apoštol Petr, zapřel Krista třikrát,

myslíte pane Schneidře že je smysluplné zkoumat pravdomluvnost StBáků. Vy jste za totáče dodržoval administrativní předpisy, přiznám se že moc ne. Zajišťoval jste ofset před 21. srpnem?

J. Schneider 20.5.2014 15:02

Re: Apoštol Petr, zapřel Krista třikrát,

Zkuste si odpovědět sám, zda má smysl zkoumat pravdomluvnost zpravodajců. Třeba Olivera Northa, nebo těch, kteří nalítli desinformacím exilového vůdce Chalabího ...

Obecně asi ne, konkrétně ano, v trestním stíhání, kdy jsou svědci zbaveni mlčenlivosti a pod přísahou. Myslím si, že leckdo z StB je pravdomluvnější, než někteří z "badatelů", kteří jsou již předem jisti, "jak to bylo", a nic je nezviklá, protože jde (třeba) o Babiše.

Přiznám se, že je mi blbé psát o Babišovi, když koupil tyto noviny a Česká pozice do toho spadla, ale nedá se nic dělat, novináři píší blbiny, nikde nečtu seriózní rozbor s vhledem do věci. Tak mi to nedá a musím strpět, že mi kdejaký nébich nadává, že jsem úplatný.

Kdyby Štětinův svazek vypadal jako Babišův, psal bych stejně. Ale Štětinův vlastoruční úvazek se zachoval, Babišův zřejmě nikdy nebyl. Štětina je "čistý", a Babiš je proklet - a já mám v takové situaci držet hubu? Já nejdu s proudem, jako ti byvší svazáci, co nyní pěkně -jak za bolševika- zase na

J. Schneider 20.5.2014 15:11

Re: Apoštol Petr, zapřel Krista třikrát,

No, přetrhlo se to, nevadí, chtěl jsem jen říci, že nejsem jako ti svazáci, co útočili kdysi zleva doprava a nyní zase hrdinně pěkně v houfu útočí zprava doleva, nebo co. Schválně si najděte životopisy některých "pravicových" novinářů. K popukání.

Pokud jde o dodržování administrativních předpisů, jako železniční dělník jsem k tomu moc příležitostí neměl, maximálně cesťáky, a pak třeba vytyčovací protokoly - ale ty musely být ťipťop (to už jsem dělal práci technika, ale zařazen jsem tak nemohl být, tak jsem byl stále na dělnické tabulce, což ovšem StB při jejich pravidelných kontrolách, jestli nezlobím na pracovišti, docela uspokojovalo, a tak jsem na tomto místě vydržel 13 let...)

Nebyl jsem tak důvěryhodný, aby mne pustili někdy na dohled k ofsetu, a před 21.srpnem jsem o ofsetu neměl páru, to zase kvůli věku.

J. Křivan 20.5.2014 15:39

Re: Apoštol Petr, zapřel Krista třikrát,

Když už jsme u toho dodržování administrativních předpisů. Nejúspěšnější stávky v dopravě byly postaveny právě na dodržování předpisů.

S. Cerman 20.5.2014 21:53

Promiňte pane Schneidere nechtěl jsem se

Vás dotknout. Vím že se snažíte řešit stav v rámci existujících faktů. Můj příspěvek byl motivován skutečností, že problém je v politice, kterou vede Babiš, a která se někomu nelíbí. A tak se hledá klacek, když by tu nebyl svazek Bureš tak by se zase něco "muselo" najít.