Diskuse k článku

Analýza ministerstva práce: Nestačí ani vyšší věk odchodů do penze

Ministerstvo práce a sociálních věcí zpracovalo komplexní zprávu, jak si stojí a bude stát důchodový systém. Vyznívá jasně: musí se změnit, jinak brzy vklouzne do chřtánu deficitu. Ministerstvo financí má spočítáno, že zvažované opatření by snížilo výdaje na penze o 90 miliard korun, vyjádřeno v dnešních cenách. Stačit to ale nebude.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jak to jen ti komunisté i bez harvardu dokázali ?

Zvláštní, velmi zvláštní. Moji rodiče šli do důchodu dávno před rokem 1989, v 55 letech máma, v 60 táta. Důchod neměli sice astronomický, ale v pohodě z něj vyžili a pobírali jej téměř 20 let. A dnes - jen mizérie pro naše potomky... A to ještě naštěstí máme Husákovy děti !!!

Re: Jak to jen ti komunisté i bez harvardu dokázali ?

Nejde o zvláštnost, jde o zákonitost. Jedná se o následky převzetí daňové a sociální legislativy z hromadně vymírajících zemí EU Klausovou vládou v roce 1992. Výsledkem působení zákonů č. 586/1992 Sb., a 589/1992 Sb., platných od 1. 1. 1993, byl extrémní propad financí, zákonitě následovaný propadem porodnosti v našich rodinách. Daňové zohlednění nákladů na výchovu dětí kleslo z 50 % na 12,5 %, tj. o TŘI ČTVRTINY. Cituji M. Hiršla: Změny ... ukazují trend vývoje skutečných hmotných životních podmínek ve kterých rodiny s dětmi žijí. Přechod od daně ze mzdy na daň z příjmu fyzických osob znamenal DRASTICKÉ omezení daňového odpočtu z důvodu péče o nezaopatřené děti. Uvedená skutečnost výrazně ovlivňuje rozhodování mladých lidí, zda vůbec mít děti a kolik .... Nelze v této souvislosti nepřipomenout, že právě v letech 1994 – 1996 klesl počet narozených dětí v České republice o 30. tis. ročně, tj. o čtvrtinu, a dosáhl mimořádně nízké úrovně, KTERÁ SE OD TÉ DOBY TRVALE UDRŽUJE (M. Hiršl, Přís