Diskuse k článku

Americký precedent lži: Sestřelení íránského airbusu v létě 1988

Ať už malajsijské letadlo MH17 sestřelili východoukrajinští separatisté nebo ozbrojené síly Ukrajiny či Ruska, budou se nejspíše snažit zbavit zodpovědnosti stejně jako USA při incidentu před 26 lety nad Perským zálivem. O co tehdy šlo? Píše Břetislav Tureček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Zeman 421

Re: Nejste zřejmě šokován dostatečně.

S tím se dá souhlasit.

0/0
6.8.2014 11:30

J. Zeman 421

USA jsou nejagresivnějším státem ve světě a druhým tímto

státem je Izrael. Pak zde ještě je kolonie USA - VB a zblblíci - Francie. Celé NATO jsou vlastně kolonie USA, vždyť se podívejte na naše vojáky, okupují cizí země, jen aby legalizovali agresi USA.

0/0
6.8.2014 11:25

Nejste zřejmě šokován dostatečně.

V současném světě se projevily jiné hrozby, než je USA a Izrael. Máme co dělat s neokonzervativismem a sionismem. To jsou ideologie, které ohrožují současný svět. Po krachu bolševismu, který se ukázal jako ideologie naprosto zcestná se svým "Proletáři všech zemí, spojte se" se nám spojily síly sionismu a euroamerického neokonservativismu proti demokracii, v jejich vlastních zemích a kdekoliv jinde ve světě, která je v jejich pocitu výjimečnosti a "předurčení" k světovládě brzdí. Tentokrát nemáme co dělat s nějakou třídou, nebo rasou, ale s lidmi, kteří jsou přesvědčeni, že je jejich rodové tradice a materiální bohatství předurčuje vládnout "masám", které nedosahují jejich "kvalit". V této "informační společnosti" to asi jinak nemohlo dopadnout. Teprve tento svět jim dal možnost sdílet své pocity a domluvit se na "jednotném postupu". Vypadá to jako konspirační teorie ? Vypadá. Ale bohužel není. Všimněte si do jakých to "občanských sdružení" se shlukují mocní vyspělého světa, najdete je

0/0
31.7.2014 18:14

Jsem téměř šokován

Pan Tureček napsal tolik řádků a ni jednou nezmínil Izrael. Neuvěřitelné!

Současně mě vůbec nepřekvapilo, že jsem nepochopil, co svou "analýzou" chtěl říci. Že sestřelovat civilní letadla je nyní již obhajitelné a lhaní je přípustné???

To, že v očích pana Turečka největším zlem na tomto světě jsou USA (a samozřejmě také Izrael), snad už všichni jeho čtenáři vědí. Přesto se těším na jeho další tendenční kompilát.

0/0
28.7.2014 16:44

Re: To že nacistické německo se dopouštělo

to je pravda jenže historii od nepaměti píší vítězové

0/0
25.7.2014 21:32
Foto

V33l86a56d31i62m43i70r 56P 7164859243706

Re: Nezapoměl jste na sestřelení Korean Air 007?

"Americký precedent lži", "Bezectný Reagan", "Dezinformace západních novinářů" - To není dvoubarevné vnímání světa? Vždyť za to by se nemusel stydět ani Jaroslav Kojzar v nejslavnější éře Rudého práva.

"Američané se nějakým způsobem rozhodli dát všanc téměř 300 životů,jen aby mohli dešifrovat sovětský systém PVO." - Prosím, nevydávejte výmysly sovětské propagandy za fakta.

0/0
25.7.2014 12:43

Víte pane Kratochvíle v čem je výhoda Putina

i Babiše? /Tedy nevím jaké možnosti jste měl Vy?/ Ale já když jsem západ znal jen ze Svobodné evropy tak oni ho znali in natura a to je velký rozdíl. To už já nikdy nedoženu. V roce 83 byl bratranec obchodním zástupcem v Londýně. O tehdejších mírových aktivistkách /jestli se pamatujete na ty bengály/ říkal něco jiného jak Svobodná evropa i Rudé právo. Co Vy na to pane Kratochvíle????

0/0
25.7.2014 5:55

L. Šušlík

Re: Velmi poučné!

... za což lidem z České pozice náleží dík.

0/0
25.7.2014 3:16

L. Šušlík

Re: Velmi poučné!

Jistě. Můžete překypovat vděčností vůči SSSR - Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak! Možná jste četl knížky bývalého člena Hitlerjugend a vojáka Wehrmachtu Ulricha Frodiena. Jedna se jmenuje "Přežij!" Frodien ke konci popisuje, jak byl ohromen americkým filmem, který ukazoval dobytí Okinawy - a nepokrytě zobrazoval strach a utrpení amerických vojáků. Pro Frodiena to prý byl zlomový zážitek, který ho nutil přemýšlet, v čem je síla demokracie. Ten film totiž ostře kontrastoval s německými propagandistickými filmy o tom, "jak naše zbraně vítězí", i když se ustupuje. Jistě si sám vzpomínáte, jak vypadaly výchovné filmy o hrdinství sovětských vojáků, na které jsme rádi chodili místo školního vyučování. Dnes už víme (ti, co touží vědět), jaká byla celá pravda, co byl Rževský masakr, co byly trestné oddíly a NKVD, kdo to byl Lenin, Stalin, Žukov, a také jak to bylo s "banderovci" a hladomory v SSSR. K poznávání zamlčované historie přispívá i zdejší server, za což lidem z České pozi

0/0
25.7.2014 3:15

L. Šušlík

Re: Velmi poučné!

Souhlasím. Ale o tom jsem přece nepsal. Je to jiné téma.

0/0
25.7.2014 2:55

J. Kratochvíl

Re: Mé ego j

Za co přesně je nutné Putina odsoudit? Za nenásilné umožnění referenda na Krymu? Za to, že neuznává nedemokratickou násilnou změnu demokratického režimu, kvůli násilné akci 0,1% obyvatel (cca 45000 lidí a Majdanu)? Mimochodem, Putin je asi bývalý agent KGB, za což má u mě velký vroubek, ovšem my tu dnes máme Babiše, bývalého slovenského agenta STB. V čem v této věci vidíte morální rozdíl?

0/0
24.7.2014 22:29

Vítám Vás pane Bojnare do diskuze na ČP

Přečtěte si : http://www.lidovky.cz/cesti-vojaci-si-porizuji-vesty-za-sve-d8n-/zpravy-domov.aspx?c=A140724_125244_ln_domov_ele

To je prezentace naší demokracie. Co tomu říkáte?

0/0
24.7.2014 19:35

Re: Pane (Šušlíku Voni jsou)

pane cerman, vase jmeno nemohu zapomenout, nebot je representantem obcanu zvlastniho razeni.

0/0
24.7.2014 18:15

Re: Mé ego j

me ego nezapomina, ze tato agrese byla vyvolana putinem. putina je nutno odsoudit, nikoli prosit. muz s takovou déderáckou minulosti nemůze pusobit positivne. nezapomenme, že on rozseva kromě lzi nenavist, extrémní nacionalismus stejného bolševického typu jako za dobu nasi ochrany od roku 1945 az do konce okupace.

0/0
24.7.2014 18:06
Foto

V.Hricák

Re: Nezapoměl jste na sestřelení Korean Air 007?

Myslím,že pan Tureček měl na mysli něco jiného.Dnes se nám snaží média vnutit dvoubarevné vnímámí světa.Černá a bílá,dobro a zlo.Nic z toho není pravda.Tak,jak byla špinavá hra sovětů,v případě KAL 007,byla v tomto přinejmenším stejně špinavá hra američanů.Ba dokonce víc.Protože sověti,alespoň z hlediska nějakého práva,bránili svůj vzdušný prostor.Američané se nějakým způsobem rozhodli dát všanc téměř 300 životů,jen aby mohlidešifrovat sovětský systém PVO.Reakce rusů mohla být dopředu předvídána.O sestřelení íránského letadla v íránském vzdušném prostoru ani nemluvě.Na Ukrajině došlo dlouho před malajským letadlem k sestřelení několika ukrajinských letadel.To,že existuje vysoká míra pravděpodobnosti napadení i civilního stroje mělo a jistě i bylo jasné řadě odpovědných lidí.Přesto nechali koridor stále otevřený.Je to,jako by jste postavil na střelnici někoho za terč a pak se divil,že ho někdo střelil.

0/0
24.7.2014 14:06

To že nacistické německo se dopouštělo

válečných zločinů nedávalo právo Angličanům a Američanům jakožto Rusům se jich dopouštět také. Němci byli souzeni v Norimberku.

0/0
24.7.2014 13:04

Takže z hlediska etologie jsme v normě

pane Dvořáku. Omlouvám se na kuny a lvi jsem zapomněl. Chovám ptáky a býložravce.

0/0
24.7.2014 12:59

Re: A co sankce ?

asteroid dinosauřího formátu by vyřešil na nějakou dobu většinu problémů současného světa bylo by to v podstatě požehnání

0/0
24.7.2014 12:51

Clovek je minimalne zcasti zvire ...

Clovek je minimalne zcasti zvire a proto se jako zvire casto i chova. Ze zvirata zabijeji jina zvirata "pouze ... jestliže je to nezbytně nutné"? Videl jste nekdy kurnik, ktery navstivila kuna? Pokud ne, nechte si o tom vypravet od nejakeho chovatele. Sotva vam bude tvrdit, ze kuna pozabijela jen tolik, co potrebovala pro sve nasyceni. A nezbytnou nutnost lze take chapat velmi siroce. Napriklad kdyz lvi smecku ovladne novy vudci samec nebo koalice samcu, jednou z jejich prvnich starosti je pozabijet vsechna kojena mladata a vyhnat nebo pozabijet vsechny nedospele lvy, zvlaste samce (potencialni konkurenty). Ucel je, aby mohly samice znovu zabreznout a privest na svet mladata novych vudcu smecky. Toto chovani se vyskytuje i u rady jinych druhu, mj. u nam blizkych goril. JIny model infanticidniho chovani je pozorovan u simpanzu, kde samci bezne zabijeji mladata samic, ktere se s nimi neparily. A tak by se dalo dlouho pokracovat ...

0/0
24.7.2014 12:20

Re: Protože vítězové se pane Šejnoho nesoudí!

pokud jde o bombardování civilních aglomerací v průběhu II.války postupně padala veškerá tabu která překračovalo nacistické německo jako první jinak USA jede neustále na válečném hospodářství již více než 50 let proto se také úporně snaží vyvolávat po světě uměle konflikty a války

0/0
24.7.2014 9:08

Re: Nezapoměl jste na sestřelení Korean Air 007?

Klasické podsouvání myšlenky diskutéra autorovi článku.Tohle se mi vůbec nelíbí.

0/0
24.7.2014 9:00

Re: Američané sestřelení přiznali,

Když dva dělají totéž,není to totéž.Silnější má vždy pravdu.

0/0
24.7.2014 8:55

Re: Velmi poučné!

A možná by bylo dobré připomenout chování USA za II. sv před vstupem do války, a pak po něm. Myslíte si,že vstoupily do války kvůli pomoci okupovaným státům,nebo kvůli tomu,aby Rudá armáda nedošla až k Atlantickému oceánu? A co Jaltská konference a porcováni Evropy? Já bych nepřeceňoval význam USA .Nemám pocit,že bych měl překypovat vděčností vůči USA za něco,co udělaly především kvůli sobě.

0/0
24.7.2014 8:51

R. Jackl

NWO

Jsme v rukou oligarchických klanů a jejich politických a mediálních

loutek, které brnkáním na struny sociální, rasové, politické,

náboženské, genderové či nacionální nesnášenlivosti odvádějí společnost

od žádoucích změn.

Je snadné označit nepohodlnou skupinu občanů za teroristy a zbavit se

jich tzv. protiteroristickou operací, kdy se za bílého dne na očích veřejnosti všichni zavraždí - včetně dětí, žen a starých lidí. To bychom si měli stále připomínat, odsuzovat zločiny proti lidskosti a nenechat sebou manipulovat.

0/0
24.7.2014 8:24

Mé ego je nafouknuté jak míč / musím si hlídat

aby neprasklo/ přečtěte si Cílka. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ukrajina-Rusko-valka-a-bida-Filozof-Cilek-zcela-otevrene-a-bez-iluzi-o-hroznych-vecech-ktere-nam-lezou-do-zivota-328053

Potvrzuje moji myšlenku , že západ bude ještě prosit Putina , aby už tu Ukrajinu uklidnil.

0/0
24.7.2014 7:55
Foto

V.Hricák

Re: A co sankce ?

...a chystají válku s Ruskem.

Všimli jste si přátelé,kolik se najednou vyrojilo novinářů typu pana Jocha?Jak se neustále přiostřuje jejich rétorika?A jak rychle přibývají další?A to nejsmutnější na závěr.Kolik mají tito demagogové vděčných čtenářů a posluchačů?

Je mi téměř do breku nad svou bezmocností s tím cokoliv podstatného udělat.Lidstvo,u kterého bohužel převládají pitomci,začalo opět toužit po krvi.A když tak sleduji dění kolem sebe,začínám nabývat přesvědčení,že na veškeré starosti s klimatickými změnami,palivoenergetickou krizí,či pádu asteroidu,můžeme v klidu zapomenout.Ty už nás zřejmě trápit nebudou.

0/0
24.7.2014 6:23

Jinak ale za všechno může Pán Bůh, protože

když nás lidi tvořil, ne že byl ožralý, spíš si dal o pár šluků mariánky více a pak stvořil takovouto kreaturu. Když pozoruji zvířata žádné zvíře není tak zákeřné a podlé jako člověk. Zvířata se také vzájemně zabíjejí, ale pouze čestně a pouze jestliže je to nezbytně nutné. To co dělá člověk nemá žádnou logiku.

0/0
24.7.2014 5:44

Protože vítězové se pane Šejnoho nesoudí!

USA je stále ještě vedoucí ekonomickou silou této zeměkoule. Je to sice už pouze nesmyslnému finančnímu systému který dokázali po 2.WW díky tehdy svému skutečně exklusivnímu postavení nastolit. A všechny války a krize , které od té doby vedli /Korea, Vietnam, Kuba, Panama, Irán, Irák atd/ jsou války za udržení tohoto exklusivního postavení. Ano je to provokativní otázka na kterou tady radši nikdo nereaguje, ale zamyslete se nad tím? Churchill který dal souhlas s kobercovými nálety na německá města byl podle Haagu válečný zločinec. Stejně jako dnes dávají žalobu na Izrael. V čem je rozdíl mezi Gazou a bombardováním civilního obyvatelstva Německa Brity a Amiky? Co vy na to diskutéři????

0/0
24.7.2014 5:31

Re: Zajímavý článek. Přemýšlím proč pan Tureček

Jo, velmi pěkně napsáno... :) Oliver Stone by jistě měl z tak učenlivého žáka, jakým je autor článku, radost.

0/0
23.7.2014 23:26

Re: Velmi poučné!

Ještě  se zamyslete, proč musí nějaká země neustále "válčit na všech frontách" po celém světě a hlavně se podívejte  na výsledky těchto "humanitárních válek".

Pokud  mně chcete připomenout, že USA spoluporazili Německo, tak já zase připomínám, že 90% tehdejších vojáků již sešlo věkem.  Skutečnost, že  USA  vykonaly  v polovině  minulého století něco velmi záslužného vůbec neznamená, že je musíme  chválit na věčné časy bez ohledu na jejich současnou válečnou hyperaktivitu.

0/0
23.7.2014 23:02