Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 14.2.2016 10:51
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
názor

Opět hloupé manažerské politicky korektní rozhodnutí. Ruské palivo je o několik levelů lepší než americké, to vám poví jakýkoliv odborník. Po problémech jaké jsme měli v Temelíně s palivem od Westinghousu, bych už tam jejich palivové tyče nikdy nevkládal. A nebyly jsme jediní, Ukrajina na tu "politikou korektnost" také doplatila. Jaderná energetiky je hodně citlivé téma a Rusové to moc dobře vědí, takže si do jaderného průmyslu nedovolí zatáhnout politiku. Je to moc dobře vidět i na případu Ukrajiny. Všichni moc dobře vědí, jak na tom ukrajinsko-ruské vztahy jsou a i přesto TVEL i nadále bez problémů dodává palivo pro ukrajinské elektrárny a spolupráce funguje i naopak, kdy ukrajinské společnosti dodávají různé komponenty pro ruské jaderné elektrárny. A vzhledem k tomu, že není problém naskladnit paliva pro jaderné elektrárny na několik let dopředu, nemá tohle rozhodnutí žádný logický důvod. Myslím, že tady spíš hraje roli lobby Ameriky...

Američan přitom nedávno pohořeli na Ukrajině

Pane Žižko, vám přece musí být známé, že Američané (z politických důvodů) dostali nedávno přednost před dosavadními dodavateli (Rusy) i na Ukrajině. Americké dodávky pak byly tak nekvalitní, že skončily krachem. I když Američané dost dlouho tvrdili, že oni nic, že všechno zavinili ukrajinští technici. Až když Ukrajinci pohrozili, že spor dají k posouzení mezinárodním odborníkům a obrátí se na soudy, Američané couvli a souhlasili se společnou vyšetřovací komisí. Ta jednoznačně označila za viníka problému americkou dodávku nekvalitních a nevhodných palivových článků a Američané je museli vyndat a nahradit je novými. S jakým výsledkem, se zatím neví.

Že by se Američani

konečně naučili dlat palivové články pro Temelín? Naposledy to celé zku rvili.....

Re: Že by se Američani

Ano, naposledy to celé zkur vili, ale my jim to přesto do puntíku zaplatili.

jak souvisí zákon o zad veř zak s krachem tendru ?

.......dodávky paliva totiž není nutné vybírat podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Tato příliš komplikovaná norma byla jedním z důvodů, proč zkrachoval tendr na stavbu dalších dvou bloků Temelína......

Pane Žižka můžete prosím trochu osvětlit v čem je souvislost zákona o zadávání veřejných zakázeks krachem tendru ? Celkem se zdá být jasné, že důvodem je to že stavba nového zdroje je ekonomicky nezdůvodnitelná. Koneckonců i vyjádření ČEZ a zkušenosti s výstavbou nových zdrojů v USA, Finsku, Francii a křeč s rozhodnutím o výstavbě ve VB to dokazují.

co dodat

Ta poslední věta není zrovna korektní, a navozuje automaticky řadu otázek o objektivitě autora. Pro neznalé to vypadá jako 1:1 a tak to není.