Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 28
  • Poslední: 1.6.2014 4:23
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
mlčení je také odpověď

U pana Schneidera si vážím za jeho články a protože se vždy zapojí do diskuze. Nemám pocit, že můj dotaz na Igora Kolomojského a EJU je úplně mimo obsah článku, proto mne mlčení dost zaskočilo.

váleční štváči

Dovolím si navázat i na Váš článek Někdo hraje špinavou hru s ukrajinskými Židy a prosím jako znalce osvětlit co představuje pro židovskou komunitu evropská židovská unie (EJU) a především její předseda s ukrajinským a izraelským pasem, druhý nejbohatší muž na Ukrajiny Igor Kolomojskijj. Člověk, který na poutačích nabízí peníze za dopadení separatistů, a který vyhrožuje po mobilu odstoupivšímu ukrajinskému prezidentskému kandidátovi a jeho rodině šibenicí na náměstí. Člověk, s vlastní armádou, který nemá problémy s antisemitou Olehem Ťahnibókem. Pokud se nechcete vyjádřit, stačí i seriozní odkaz. Nemáte pocit, že takoví lidé jsou bohužel předzvěstí větší katastrofy?

Geniální článek.

Co dodat.

Americko-Nemecko-Ruske pratelstvi

Dobry clanek, ovsem ti kdo se o vec zajimaji, vedi toto jiz davno. Zde jde o uplne jine zajmy a rozvasnenost obou stran v UK konfliktu je jen umele vyvolavana a prizivovana. Bohuze, nase a nejenom nase verejnopravni media informuji neobjektuvne a povrchne. Uktajinci si navzajem mlati hlavy, Evropa stoji ne prahu nebezpecneho vojenskeho konfliktu A PANOVE se veseli pri spolecnych oslavach narozenin.

Gerhart Schröder vize kanzler za SPD slavil minule pondeli na pozvani bankovni skupiny Rothschild ve Schloeshotelu Kronberg (Hessen) svoje 70 narozeniny. Pozvan byl mezi jinymi take rusky Botschafter v Nemecku, Wladimir Grinin.

Panove, ucastnici teto spolecnosti, zrejme uz pocitali kolik jim tento UK konflikt prinese dolarku.

Re: Americko-Nemecko-Ruske pratelstvi

Schröder je něco jako Topolánek - politická děvka.

Správná tečka za diskuzí pane Kučírku

Ten South- stream se musí zaplatit a také něco vydělat, ne? A jak jinak byste toho chtěl dosáhnout? A Německo musí posbírat nějaké politické plusové body aby si to vedení Evropy zasloužilo, ne?

Pane Schneidere, smekám před Vámi.

Těšínsko

Glosa na okraj:

„Nu, vzpomínka na škaredou skvrnu v československo-polské historii, když si Poláci přihřáli polívčičku na Mnichovské dohodě a anektovali Těšínsko, nás může v této souvislosti dost nečekaně zamrazit.“

Zde je nutno však dodat, co předcházelo této „skvrně“.

A nebo jinak, jak že jsme vlastně k tomu Těšínsku přišli my…?

.

Jinak s pointou článku naprostý souhlas.

Re: Těšínsko

Je velice zajímavé, že i po75 letech po Mnichovu lidé chodí kolem této dohody jako kolem horké kaše!

 Kdo konečně otevřeně řekne, že to vše zavinil prezident Beneš, který byl z Hitlera tak pos**ný, že do Mnichova poslal radějí cizí lidi!! A celý národ dodnes viní Dladiera a Chamberlaina !!

Souhlas!

Výborně pane Schneidere, osvěžující, zvláště v kontrastu s Vaším skorokolegou Palatou.....ale obávám se, že to krutě schytáte! :)

Pane Schneidře jste skvělý analytik, bravo,

maximálně věcný a teď druhá stránka věci, kdy si Vás Babiš vezme jako řádného poradce aby Vás bral Vážně i Stropnický a další ministři. Osud skvělých analytiků, které nikdo neposlouchá je smutný a bohužel častý!

Smekám pane novináři,

podepsal bych z Vašeho rozboru situace každičké slůvko. Díky.

NATO

Kritizovat je třeba obě strany, potud souhlasím. Proto je na místě připomenout vývoj v Evropě od nástupu nacismu až po rok 89 či rozpad SSSR. Právě USA významně přispěly nejen k porážce nacismu v Evropě (přitom evropský nacismus je přímo neohrožoval), ale fungovaly také jako protiváha tehdejšího SSSR a dovolily větší polovině Evropy žít svobodně. Sovětská vojska pobývala u nás proti naší vůli. Rozšíření NATO na východ bylo logickým důsledkem po historických zkušenostech. Nikoliv samotné NATO, ale právě USA jsou garantem naší bezpečnosti a musíme si otevřeně přiznat, zda by Evropa bez USA byla bezpečnější. Svět se mění a po vzniku Evropské společné obrany bude aktuální bavit se o odchodu USA z Evropy stejně jako odešli Rusové.

Zalíbila se mi slova současného ministra

obrany Stropnického, že nepožaduje v ČR přítomnost vojsk NATO v

souvislosti s Ukrajinskou krizí. Zbytečně nehrotí situaci jako Poláci

(konečně USA jim toho moc neposlaly).

Re: NATO

Pane Urbanče, nechci Vám brát iluze, ale obávám se, že žádná Evropská společná obrana nikdy nevznikne (bude se o ní jen mluvit a mluvit a mluvit), a tudíž US Army z Evropy odcházet nebude. USA svá evropská monitorovací stanoviště

neopustí, protože se nemíní vzdát kontroly nad Evropou.

I mě potěšil  ministr Stropnický svým vyjádřením, ovšem v průběhu dne už "dostal kapky", takže se možná nakonec za svá "neuvážená slova" omluví. Škoda.

Re: NATO

Kolem Stropnického se strhla úplná hysterie, kterou nechápu. Toto není reakce hodná velkých politiků, ale hejna slepic. Nemám chuť to více komentovat a Stropnického upřímně lituju. Jsem rád, že si toho všimli i ostatní lidé.

Vážený pane Urbanče, zkuste si představit

jste v roli opozice /např. jste tam vstoupil před 10 lety protože jste nesouhlasil s Grosem, nebo jste se dal ke knížeti protože jste měl dost Topolánka/ Nyní zjištujete, že volební preference Vám klesají a všichni utíkají k Babišovi. Využil by jste každého sebemenšího zaváhání protivníka k tomu abyste ho oslabil. Osobní krach člověka velmi změní věřte tomu. Zažil jsem to v byznysu. Několik známých mělo dobře zavedené firmy přišla krize firmy začali kolabovat. Nikdy bych nevěřil, že z těch chlapů by se mohly stát takové hyeny. A stali.

Re: Vážený pane Urbanče, zkuste si představit

Pane Cermane, díky za reakci. Křik opozice mě nepřekvapuje a jenom dokazuje její slabost. Znáte to heslo: pes, který štěká, nekouše. Bohužel, mnoho štěkajících psů se našlo i v koalici - třeba premiér a není sám. Tito letití politici už mi lezou na nervy - nedělají politiku, ale jenom slovíčkaří (viz nekonečné přednesy v PS), papouškují klišé a skutek utek. Do Prčic s nimi. Ještě chvíli a budu chtít předčasné volby a budu doufat, že premiérem se stane pragmatik s praxí a ne takový měkouš jako je Sobotka, který to poděl, jen co přišel na Hrad žádat o křeslo.

Re: NATO

ale ale....Kde berete ty vaše závěry ? To, co říkáte,jsou oficiální teze amerikanofilů a jestřábů.Já říkám,že v podstatě jste sestavil " kostičky argumentů " podle toho, jak jste potřeboval. Přečtěte si něco o jaltské konferenci například.Nebo jak NATO je pouze obranné seskupení,sic.Nebo jak Havel říkal v 1990,že už tady nesmí vzniknout žádná cizí vojenská základna...Jak Kocáb vyprovázel sovětskou armádu z Milovic...Jak se na nás v r 1968 vykašlaly ony velmoci vč USA.USA vždy a pokaždé sledovaly jen svoje cíle,a všechno kolem řečeno byla pouhá propaganda ( ZHN v Iráku např.) I ostatní armády tvoří jen křovíčko, aby vznikl pocit,že to je internacionální pomoc. Možná,pokud bychom se setkali osobně, vznesl bych vám dost argumentů, které by vás možná přesvědčili,že světové velmoci(i Rusko,Čína..) myslí jen a jen na sebe.A nebo vy přesvědčíte mě.Kdo ví...

Re: NATO

Díky za reakci. U nás jsou základny ostatních armád NATO? Nevím totiž, kam míříte výrokem Havla. V 68 neměly USA ani jiné západní země žádný smluvní závazek nás ochránit před vstupem vojsk VS a navíc jsme si sami napsali dopisem do Moskvy o bratrskou pomoc. Přítomnost USA v poválečné době jednoznačně bránila postupu sovětských armád dále na západ a měla stabilizační efekt pro Evropu. Díky USA mohlo být Rakousko neutrální. Ani jedna strana (USA a SSSR) neměla z důvodu vzájemného respektu zájem riskovat konflikt. Paradoxně právě jaderné zbraně obou stran nejvíce přispěly k míru přinejmenším v Evropě. Toto píšu proto, abychom si uvědomili, že dnes mnohými nenáviděným USA vděčíme za mnohé stejně jako Rusům, kteří padli v boji proti nacismu.

Mocnosti mají, jak píšete, i temné stránky, o tom není pochyb. Moje reakce byla mířena na v článku uvedené

zpochybnění významu NATO. Protože NATO bez USA by nebylo NATem,

považoval jsem za vhodné se o významu USA v Evropě zmínit. Záležitosti

USA či R

Re: NATO

.... Záležitosti

USA či Ruska mimo Evropu nekomentuji.

Výborný článek

Je dobré že v Česku ještě někdo myslí a nepodlehl propagandě.

Polská duše

trpí komplexem ponížení a prahne po nápravě. Chce Evropě ukázat, jak velký a hrdý národ jsou Poláci. Chtěli by stát po boku takových zemí, jako je právě Německo a Rusko. Proto jim občas z úst vypadnou nevhodná slova. Když místo řečí dojde na skutky, ukáže se, že to jsou šmelináři. Nejpikantnější je, že ty své kšeftařské praktiky provozují především mezi sebou, hrdost a křesťanství jdou stranou. Nelze od nich jako od celku čekat nic lepšího.

Bílá vrána

Děkuji, pane Schneidere. Krásný článek, který napsal ČLOVĚK.

Bohužel na mainstreamu jste sám, zoufale sám. Drtivá většina mainstreamových

presstitutů jen papouškuje šílená klišé politických pohůnků, vykonavatelů cíle

"rozděl a panuj". A velká část populace, pod vlivem šílené manipulace

a mediální masáže, zase půjde "bojovat" za vnucené něco a proti

vnucenému nepříteli (někomu), navzájem se zabíjet, aniž by přemýšlela vlastní hlavou nad kořeny tohoto, tisíce let stejného, opakujícího se scénáře. A reální vládci nad lidskými životy a osudy, které nikdy nepotkáte, v bezpečí a ústraní od všech jimi rozpoutaných masakrů, nadšeně hýkají, jak to stále dobře funguje. Krize - válka - obnova, krize - válka - obnova a znovu dokola. Na tom se nejlépe a nejvíc vydělává, pomocí toho se skvěle lidi ovládají. To je smutný osud, který má většina lidstva po tisíce let ve vínku. A pokud to potřebná nemalá část té většiny zneužívaných lidí nepochopí a rozhodně se nepostaví proti, nic se nemůže změnit.

Výborně

Výborně napsáno a navíc s citem pro objektivitu. Bohužel se obávám, že takových hlasů je poskrovnu.

Válka je vždy

to nejhorší řešení, jen dává stoprocentní možnost projevit zájem bojující strany. Vítezství nebývá vždy spravedlivé, ale konečné. Jednací stůl je jen východiskem z napětí a situaci obvykle neřeší, je oddálí. Základem úspěšného jednání je vždy ústupek jedné strany. Pokud je předmětem jednání svoboda, či nesvoboda jedné strany, znamená to, že úspěšné jednání a oddálení válečného konfliktu znamená vzdát se svobody, protože o nic jiného v konflktu nejde. Pokud se jedná o řešení Ukrajinského problému, nejsem si zcela jist, že se jedná pouze o vyřešení národnostních sporů mezi Rusy a Ukrajinci, který národ bude mít na kterém území domovské právo, ale o snahu Rusů, pokud možno největší část území začlenit do Ruské federace a v tomto případě se jedná o potlačení svobody Ukrajinců na právo sebeurčení. Myslíte pane Shneidere, že Rusko pod mediálními tlaky u jednacího stolu ustoupí, aby konflikt vyřešilo ?

Re: Válka je vždy

dobré....

Re: Válka je vždy

S tím nelze než souhlasit; navíc, když je Ukrajina v situaci, že  značná část Rusů na jejím území se chová jako zcela konzistentní pátá kolona, sloužící zájmům cizí mocnosti a nikoli své rodné země. Na což Putin samozřejmě hraje a v případě potřeby je podpoří zvenčí.

Re: Válka je vždy

Hezky zformulováno. Jako řešení u jednacího stolu tipuji kroky k federalizaci. Poté na východě opět referenda s účastí přes 90% a výsledkem 98,7%...