Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 4.9.2018 17:06
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Vidím to poněkud jinak.

Pan Pithart lnebože. Mladí mu možná bodou věřit, poněvadž ro 1968 nezažili. Z KSČ nemohl nikdo sán odejít. Byl buď vyloučen, vyškrtnut a nebo vzat na milost a zůstal členem. Rozdíl sice dodnes příliš nechápu, ale to na věci nic nemění. Pan Pithart je také "bývalým" komunistou. Jde o to, že žádný komunista nemůže být bývalým, pouze "bývalým". Je úplně jedno, zda byl vyloučen a nebo vyškrtnut. Panu Pithartovi sice slouží ke cti, že se snaží své členství v KSČ odčinit, Kainovo znamení to však z něj nesnímá. "Bývalí" komunisté jsou na tom všichni stejně. I třeba Babiš či Zeman. Zůstanou komunisty až do smrti.

Re: Vidím to poněkud jinak.

Můj otec z KSČ vystoupil tak že jim na stůl hodil rudou knížku, bez ohledu na stanovy, takže nemáte pravdu.To, že ho pak dodatečně asi vyloučili je možné, v každém případě nebyl jediný kdo se tak zachoval.A byl taky rozdíl být komunistou a být u komunistů.

Re: Vidím to poněkud jinak.

Komunisté to měli těžké. Nedávno jsem v obecní kronice četl naprosto seriozní zápis, že jistý družstevník byl z KSČ vyloučen, když přiznal, že mu legitimaci KSČ sežrala kráva.