Diskuse k článku

Sýrie: Blíží se konec Asadova režimu?

Podle Červeného kříže se v Sýrii odehrává občanská válka. Bojuje se v hlavním městě Damašku, jež prezident Bašár Asad údajně opustil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Babaq

Holt Rusko
Mně se zdá, že Rusko usilovně pracuje na vlastní větší izolaci. Ostatně jestli v Sýrii prohraje Asad a opozice bude mít vliv na vládu, dost možná Rusové přijdou o svou základnu. Ono by nebylo divu... moc jejich politiku nechápu. Nejsou pořád jednou nohou ve studené válce?
0/0
20.7.2012 10:17
Foto

Lsd

Rusové na své izolaci
Rusové na své izolaci rozhodně nepracují, jen se už moc nezajímají o Západ. A druhá věc je, že syrská protiasadovská opozice zatím nenabídla žádnou smysluplnou vizi Sýrie bez Asada. Vypuknutí občanské a "sektářské" války, podobné dopady válce v Iráku zdá se v této fázi být celkem pravděpodobný scénář.
0/0
20.7.2012 13:38
Foto

Ladislav

Rozhodně musím souhlasit s
Rozhodně musím souhlasit s absencí smysluplného řešení po občanské válce. Z úst opozice bych více ocenil řešení problémů s Alavity a ostatními Šíty , Křesťany, Kurdy... atd.Pokud nebude sekularismus hlásán přímo při bojích o "demokracii" může snadno dojít u velké části Sunnitů k mílce za co bojují, riskují životy a pokládají oběti z řad svých blízkých ...V konfliktu by měl být podpořen především ten, kdo chce mír a stabilitu pro celou Sýrii. V současném mediálním obrazu je to jako rouhání, ale Bašár Asad není hlavní bad-guy v tomto příběhu! Troufám si říct, že pro většinu (tedy i volební!) byl více hrdinou a reformátorem než krutým diktátorem a utlačovatelem jak je nyní vykreslován. Je potřeba se na celou situaci před arabským jarem dívat také z pohledu obyčejných Syřanů, kteří mají zcela jinou historickou zkušenost než my! Strávil jsem v Sýrii jedno léto a v porovnání s východním Tureckem se všichni dokázali bavit o "diktátorovi" a Sýrii až neskutečně otevřeně... nejvíce jim vadila chudoba, nemožnost dostat pas a vycestovat/studovat do zahraničí (pak také chování zahraničních úřadů k nim, když už pas dostali..). Naopak oceňovali internet, TV, stabilnější dodávky elektřiny a další změny k lepšímu které přišli s Bašárem...Hlavními agresory a válečnými zločinci mohou být někteří  z Bašárových blízkých příbuzných, z generálů po jeho otci atd.... Škoda, že v našich vůbecnézápadních médiích musí být vše černobílé :-(   
0/0
27.7.2012 13:21