Diskuse k článku

Švýcarské referendum: Politická elita EU opomíjí fakta

Z průzkumů veřejného mínění vyplývá, že ve volbách Evropského parlamentu posílí extrémisté. Možná i kvůli neochotě řešit problém imigrace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Whitewerwolf

Švýcaři a diktatura?
To co se stalo v této zemi je v pořádku, je to nejstarší demokracie na kontinentu, pokud nepočítám antické Řecko. EU prostě bude mít stále problém se státem, kde lidé určují co ve vlastním státě chtějí a co ne. Npatřím ke xenofobům, ale je pravda, že od té doby co v rámci lidských práv je otevřená hranice zvenčí, se znovu začaly vyskytovat onemocnění, která se považovala za vyřešená jako TBC a podobně. Příchozí se nehodlají přizpůsobit zdejším poměrům a to je problém. Evropu čeká velký problém s příchozími s islámského prostoru.
0/0
21.2.2014 14:13
Foto

Radical-Change

Liberálně-Komoušské Bestie,jež nás zastupují v EU,musí zmizet!
Nutno konstatovat fakt,že pokračování Multikulturní Komunistické a Liberální politiky EU je zkázou pro Evropu! Proto je potřeba říci DOST! Švýcarsko řeklo NE Imigrantům,řekněme v Eurovolbách totéž,nebojme se! Nesmíme dopustit aby nám soudruzi z Bruselu určovali,kolik musíme přijmout imigrantů do své země! Nechceme Evropu zamořenou Islámskou špínou! Proto vykopněme,ty Gaunery jako je Zahradil z ODS či Komunistické Prase Ransdorf z jejich vypolstrovaných eurožidlí a nahraďme je těmi,kteří budou Evropu řídít správným směrem! Liberálové nás vedou do Multi-kulty Pekla!!!http://www.youtube.com/watch?v=zTB3ds8gFxE
0/0
20.2.2014 21:58
Foto

Kiebitz

Šwajc nikdy nebyl "americká" národnost
A jsou to také protestanté. Ale ti američtí puritáni prošli evaluací "cesty na Západ". Popularita toho motivu naznačuje cosi hlubšího v udržení si identity (šerif,soudce,maršal), ale i otevřenost pro koalice. To druhé švýcar nepotřebuje, zatím. Je doma, na šťastném místě, se spokojenými sousedy. To příchozí je snad pomocník, ale ne partner. Tak zůstává vydělen, je sociální případ, je imigrant, ne náhodou miliardy do misií, aby se také tam měli lépe. U katolíků problém s "cizím" marginální. Konečně Hospodin, je také radikálně jiný, nepochopitelný, a katolické je tudíž obecné. Ne dílčí náročný projekt vylepšení světa, reformování. Svět v jádru funguje a lze si jej středomořsky užívat. Občas třeskne nějaký pogrom, ale rámcově se brzy vše vrátí na své místo. Obstát ve Švýcarsku chtělo víc, a tak se víc čeká i od dalších. Sedláci s motykama na hranici sněhu dělají stružky, aby vlhkost byla správná. Česko nechá karlovarsko nejen "hostům", ale i jejich právní kultuře nejen co se stavebních povolení týče. Pocitově jsou to sudety, k srdci nám nepřirostly, kořeny tam nemáme. V Praze máme pražáky, sice zbourali hradby, ale venkovem se trápí leda při povodni. Voda v krajině? Tak další přehradu, kanál... Žijí v televizním niveau, když dorazí do přírody, televizi v hlavě stejně nevypnou. V Chánově nebyli, leda kdo pedofil.
0/0
20.2.2014 20:56
Foto

Kecálek

Konečně rozumný článek
Děkuji...
0/0
20.2.2014 16:51
Foto

Stručné, pádné, logické.
nelze srovnat s nedavným kompilátem paní Lizcové.Kdo se chce stát americkým občanem, musí dokázat, že jím bých chce a přísahá. Mí přátelé, kteří po odchodu v r.48 dostali (až za několik let pochopitelně bezproblémového pobytu) v Americe občanství dlouho vzpomínali na dojetí a hrdost když s rukou na srdci přísahali, spolu s Korejci, Indy.... Přestože do Čech pak jezdili rádi, zůsatali Amaričany a byli své nové vlasti vděčni.
0/0
20.2.2014 15:33
Foto

Vladimir1950

Co to pořád okecávat?
Jasným viníkem problematické imigrace je imigrační politika EU. Že je to problém, si páni politici v Bruselu určitě uvědomují,ale bojí se ho řešit,protože jim nepřinese plusové body ale jen těžkou práci..Nejhorší na tom je, že to všechno"berou hákem",bez kompromisů,aby ukázali svou moc. Nejraději by na sebe stáhli věechny pravomoci a omezili naprosto samostatnost jednotlivých států unie. Švýcaři jasně naznačili,jak na imigraci. Je to jejich výsostné právo,mají svou vládu,svou hlavu,své názory..Nekličkují,říkají svůj názor veřejně. Extremismus je jenom "plodem" špatného rozhodování potentátů z Bruselu..
0/0
20.2.2014 7:51
Foto

Bt

Hezky a stručně, díky
Mám stejný názor, jen s tím rozdílem, že za skutečně extremisty, kteří se snaží radikálně změnit Evropu, nepovažuji protiimigrantské strany, ale naopak současné mainstreamové strany, které svojí politikou imigraci podporují.
0/0
20.2.2014 7:28
Foto

Ctenarcp

Evropský parlament je druhořadý sbor
V EU se vliv kupuje jinde: http://www.youtube.com/watch?v=d57L6B-dJOE http://www.youtube.com/watch?v=Y_dpZs9zsEo "Moji příbuzní budou na kandidátkách (v Belgii). Jestli tedy někdo bude chtít zvolit Van Rompuye, bude mít příležitost to udělat," zažertoval.Rodina unijního prezidenta je v belgické politice silně zastoupena. Hermanův bratr Eric a jeho syn Peter jsou poslanci vlámského parlamentu, sestra Tina zase několikrát kandidovala za krajní levici a manželka je zástupkyní starosty v obci na předměstí Bruselu.Zdroj: http://www.lidovky.cz/prezident-eu-van-rompuy-pristi-rok-skonci-v-cele-eu-a-odejde-z-politiky-1mp-/zpravy-svet.aspx?c=A130317_184915_ln_zahranici_mtr
0/0
20.2.2014 6:11
Foto

V.Hricák

To,co udělali švýcaři,
měla udělat EU již dávno.Nejsem proti tomu,pomáhat lidem v nouzi.Jenomže regulace imigrantů je v EU téměř nulová a mnozí imigranti velmi rychle zapomínají na dobré mravy.Žádný vděk.Velmi rychle se zorientují a tvrdě vymáhají svá práva.Vadí mi,jak rychle rostou mešity a jak přibývají protesty např. za omezování náboženských symbolů.Navíc.Zatímco národy starého kontinentu zápasí s vymíráním,přistěhovalci si na nízkou porodnost rozhodně stěžovat nemohou.Čistě matematická pravděpodobnost mi pak napovídá,že je jenom otázkou času,kdy islamisté dosáhnou takového počtu,že převezmou vládu v dané zemi.A při vědomí,jak radikálně si můžou počínat při prosazování svých požadavků,se naši vnuci můžou dočkat toho,že bude islám státním náboženstvím povinným pro všechny.Imigranty v nouzi bych proto neodmítal.Ale v udělování občanství by EU měla sjednotit postup a rozhodně přibrzdit.
0/0
20.2.2014 5:39