Diskuse k článku

Stojí Putin při Asadovi, aby udržel protizápadní kurz Íránu?

Změna vlády v Damašku by destabilizovala islámský režim v Teheránu, jehož zachováním je podmíněna velmocenská strategie Kremlu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Křivan

Jedná se o dohodu mezi Ruskem
Jedná se o dohodu mezi Ruskem a Gruzii z 24. června 1992, kterou Gruzie jednostranně porušila, když  před půlnocí 8. srpna 2008, tajně stáhla své zástupce z Osetie ze společné mírové komise a následně  Osetii i  s ruským kontingentem  bombardovala systémy GRAD (modernizované verze známých kaťuší). Bombardování civilního obyvatelstva těmito zbraňovými systémy se považuje za válečný zločin. Hloupost takového přístupu dokumentuje skutečnost, že se tím gruzínské vedení okamžitě začala mediálně chlubit, takže použití těchto zbraní si Gruzie sama řádně zdokumentovala. http://www.osetinfo.ru/conf902PS. Jižní Osetie připadla Gruzii mocenským rozhodnutím Stalina, který se v dané oblasti narodil. Není úplně jasné, jestli Stalin byl Gruzín, nebo Osetínec. V Osetii je jeho původní jméno Džugašvili uváděno v seznamu jmén která historicky patří Osetincům.
0/0
30.8.2013 14:42
Foto

D31a90n 46M13a76c68e96k

Takže o žádný mandát RB OSN
Takže o žádný mandát RB OSN nešlo. Jinak, jestli skutečnost, že "bombardování civilního obyvatelstva těmito zbraňovými systémy se považuje za válečný zločin", vnímáte jako dostatečný důvod k porušení suverenity cizího státu, tak nechápu, co Vám vadí na případné intervenci v Sýrii. Kdo stál za nedávným chemickým útokem, je možná sporné, ale kaťušemi bombarduje Damašek civilní bašty opozice naprosto běžně. 
0/0
30.8.2013 16:42