Diskuse k článku

Štěkající Sobotka, který nekouše

Předsedovi ČSSD musí zřejmě hodně téci do bot. Jinak by se asi značně nešťastným způsobem nepouštěl do předem prohraných bitev.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vaclav Usacek 1.2.2014 0:39

TAKŽE TA NÁRODNÍ BANKA BYLA TAKY UKRADENA

pane TÁBORSKÝa její majitel SINGER si s může dělat co chce,protože neschopný SOBOTKA neví,že s rozvojem techniky je třeba upravit zastaralé zákony z minulého století tak,abychom se dozvěděli co na tom národ vydělá,když sám zubožený, koupí dluhy jiných států,anebo se to nesmíme dozvědět?PROČ SE TÉ ČNB NA TO NEZEPTÁTE A NENAPÍŠETE TADY VÝSLEDEK?To vám nestačí,že zuboženému ČR zpronevěřil bývalý president peníze z kapitálového trhu,který v ČR nyní neexistuje,ačkoli bez něho nemá ten kapitalismus bez jakýchkoli přívlastků žádnou budoucnost? Tak co pane Táborský,kdy přinesete články kam mizí ty peníze,možná by bylo účelné se zeptat pana SINGERA,zda se nechce stát národním hrdinou a zdevalvovat měnu místo po troškách hned na 40 korun za to EURO,aby získal bratru těch 3000miliard,kterébyly vytunelovány ovčanům,kteří se stejně jako dnes nebrání snižování svých platů devalvací,aby nakonec vše zaplatili za Tuneláře stejně oni a to proto,že psavci jako vy toho chudáka SOBOTKU jen dokážou jen ještě více poplantat,namísto,aby konečně naše rabování přibrzdil?.
Maxi30 22.11.2013 22:24

Trefné

Pane Táborský, napsal jste velice přesný a trefný článek, díky.
Teufel3424 22.11.2013 8:35

A co strana

Vrácení majetku církvím děsně trápí všechny ruďochy. Když se vracel majetek jim, byli potichu jak pěna. Nikde jsem nečetla o tom, že by soudruzi z výnosů Lidového domu podporovali dobročinnost a pomáhali chudým. Všechno, co vydělají, zodpovědně prožerou a propijí. Kdo káže vodu, nemá pít víno a ještě u toho mlaskat. A to se vůbec nebavíme o platbách státu politickým stranám jako celku. Kdo si chce schůzovat a platit stovky milionů na kampaně, ať si na to sežene sponzory. Proč mám takovou šaškárnu platit já?
K. Vyšata 21.11.2013 22:40

Hezké počteníčko, dost jsem se pobavil,

jen postrádám hradního pána, Rusko, Bohdalovou a další Vaše obvyklé jinotaje. Žádné Vaše plkání mi nenahradí prázdnou peněženku vykrádanou politickou verbeží a teď ještě nenažranými flanďáky. Příště přidejte do svých komprimačních traktátů pasáž o odpuscích, násilných katolizacích, upálených čarodějnic a milosrdných knězích kteří na smrtelném loži vydírali umírající strašením peklem (nebe se vykupovalo odkázáním majetku). Nemám nic proti věřícím, ale ať si platí své ke kterým vzhlížejí ze svého.  
K. Vyšata 21.11.2013 20:23

Pes který štěká nekouše,

staré pořekadlo vystihuje přístup Sobotky k církvím, záplava frází a výsledek nula. Jakási komise, která bude hledat odůvodnění proč se slibovalo nemožné, je nanic, jen zástěrka naprosté neschopnosti politického vedení ČSSD. A přitom stačí obrátit postup, chcete majetek, dobře, restitujte si, ale stát vám už nebude sypat penízky z daní všech občanů a živte se za své, za příspěvky vašich oveček. Nelze měnit smlouvy s cirkvemi? Dobrá, ale lze změnit zákon živící boptnající církve, ne v počtech věřících ale duchovních. Za prvé zastropovat výši plateb, za druhé přesně ve výši restitučních finančních náhrad snížit příspěvek státu na chod církví, všem co se podílejí na příjmu restitučních financí. Kdybych byl volič ČSSD obvinil bych Sobotku z klamavých slibů a podvodu na voličích. Protože nejsem ani jejich volič, ani příznivec, musím si jen jako bezvěrec odplivnout nad farizejstvím politických slibotechen a podvodníků.
P. Michal 21.11.2013 22:14

Stát z daní církvi nedal a nedá ani kačku

Je to jen a pouze výnos církevního majetku náležitě redukovaný.  To že stát hospodaří jako u Housků - Vaňhů, není problém církve, ale voličů, co si zrovna tohle udělali. Rok 1900, pejcha selská v obci K. si žádala rozšířit kostel, postavit fáru, osadit falářem. Posledního jim upekli husiti. Ač pro selský a podobný majetek platilo do tereziánského katastru spíše jen právo zvykové, nebyl problém otevřít účetní knihu záduší a potřebné prostředky vyreklamovat. Bez bobtnání a úřadování zbytečného, za týden to bylo hotovo, zkontrolovali a začali stavět. Rok 200x, prý církev neopravuje, prý nežádá, prý cokoliv, čím televize balamutí i úředníky hejtmanství. Tu tedy opravdu bobtnání, symbolická investice hejtmanství za pár tisíc, ale komise (když bylo počasí) jedna za druhou. Vedle stříšky i nevhodný okap z šedesátých let, poškozující sochařské prvky. Památkový zákon žádal neobnovovat, spíše odstranit. Tak i žádost o stavební povolení, tam úřednice naopak okap nařídila bez znalosti situace obnovit, k baráku přece okap štymuje. Přirozeně kdo měl ještě 5 pohromadě, okap přešel jako překlep. Jinak úřad kontrolní, když stavba klopotně dohotovena. Byrokratická mašinerie se rozjela naplno. Stavební úřednice jakýmsi Houskou nebo rohlíkem nastrčená nakonec pod sankcí vyhazovu napsala povolení správné. Znovu kontroly, ale hejtmanství nemá auto, nemá benzin.. (Což se nedivím) Tu nabídnuto inspektorovi odvezení. Ráno vyzvednut před svým domem, odvezen na poštu, kde si má cosi soukromého vyzvednout. Potom "okap". Potom by byl jistě rád odvezen na další jednání na druhý konec kraje, ale tam třeba čekat, až jednání skončeno plus ještě zastávky cestou. Chceš vole občane podpis, tak taxikař, do osmi večer.! Tu narůstá i byrokracie církevní, aby vydržela krok, přechod postupný. Jinak bubřící sekty bez hmotné a plošné služby ovšem podpořeny na zdiskreditování legitimních. Dokonce tehdejší ministr , asi stižen nedostatkem jodu a souvisejícími procesy, si od nich žádal architektonickou expertizu, ač žili v paneláku a školu měli jen základní. I ji pověsil na stránky ministerstva. Prý diskuse, spíše však blamáž. To ale nebylo z pokladniček, to bohatě i s vilkama v Kalifornii dotoval stát. Zkuste v televizi jiný kanál, ten Váš Vás uvádí v posměch. Oproti nákladům státu na provoz oligarchů to ovšem pakatel. Panu Sobotkovi chybí asi pan Houska nebo podobný inspirátor pokroku, než se najde náhrada, bude to trochu skřípat.
Zk 21.11.2013 19:10

No nevím. Autor tvrdí, že

No nevím. Autor tvrdí, že Sobotka se chová agresivně.  Pokud nějakého katolíka urážejí citace papeže Františka, tak to je potom těžké. Ačkoli se mi zdá, že řada českých katolíků je z Františka stejně nesvá, jako byli svého času nesví českoslovenští normalizační komunisté z Gorbačova. Já jsem si tedy žádné Sobotkovy agresivity nevšiml, ale i kdyby, byla by bohužel namístě, protože církevní špičky daly mnohokrát najevo jak svou neochotu na restitucích něco měnit, tak také svou animozitu k sociální demokracii a levici obecně. Jít za takovým partnerem "s prosíkem" a "pokorně" ho o něco žádat, to by bylo vskutku nedůstojné budoucích premiéra.  Ale zatím bych řekl, že se Sobotka i celá sociální demokracie chovají velice uměřeně a korektně. Více pokory by slušelo spíše církvím, protože na restituce v tomto rozsahu neexistoval žádný právní nárok, navíc prošly přes odpor výrazné většiny občanů a zásluhou skrz naskrz zkorumpované vlády. 
Svaty 21.11.2013 13:16

Je to doklad trendu, že si

Je to doklad trendu, že si dnes nemůže být žádný politik ničím jistý, že u zlodějů může někdo nečekaně zazvonit a to je opravdu dobrá zpráva.Je to doklad toho, že se politici musí pokusit splnit své nesplnitelné sliby a ne na ně hned zapomenout. Časy se změnily a díky bohu za to. Díky za každou agresivní spocenou politickou pijavici. Tohle chování věští její konec.
Zk 21.11.2013 13:02

Autor asi Sobotku příliš

Autor asi Sobotku příliš nemusí, já bych to tak dramaticky neviděl. Členská základna a voliči ČSSD čekají, že socdem vláda se s restitucemi pokusí "něco" udělat. Nenávist vůči Nečasově vládě, která nesmyslně rozsáhlé restituce prosadila, je v těchto kruzích tak silná, že Sobotkovi by neprošlo, kdyby jen tak zůstal sedět se založenýma rukama. Navíc konflikty s nepopulárními církvemi, hlavně katolickou, mohou přinášet politické body a levice by byla hloupá, kdyby tuto možnost ingorovala. Také se tato karta dá použít v koaličních jednáních s lidovci. ČNB dnes kritizuje kdekdo, nevím, proč by Sobotka nesměl. Nevšiml jsem si, že by jeho výroky jakkoli ohrožovaly svrchovanost této údajně nezávislé instituce.
J. Barczi 21.11.2013 18:54

ja rozumimu clanku tak,

ze nekritizuje Sobotku za to, ze se pokousi "neco" udelat, ale to jak nemozne nesikovne to dela
Medvid 21.11.2013 12:49

Sobotka

Sobotka si užil díky Haškovi pět minut slávy a teď se opět ukazuje jak je neschopný a hloupý.
Reriro 22.11.2013 16:23

Je nejen hloupý, ale také podlý

Jak je možné, že o tak zvané tajné schůzce u prezidenta věděla předem televize, která v Lánech přesně v době plánované schůzky číhala? Zřejmě se Sobotkovi podařil puč, s pomocí bezcharakterního Chovance a koupené zkorumpované televize: Nebyl to puč Haškův, byl to puč Sobotkův!
J. Táborský 21.11.2013 12:40

re

Vtipné ani ne. Smutné ano. Je to doklad špatného trendu, který jsem zmínil. 
Svaty 21.11.2013 12:26

Nepřijde Vám to vtipné? Tohle

Nepřijde Vám to vtipné? Tohle chování už jsme někdy zažili:-)http://zpravy.idnes.cz/parta-policejnich-plukovniku-nebude-rozhodovat-o-vlade-rika-necas-10j-/domaci.aspx?c=A120614_160051_domaci_kophttp://zpravy.idnes.cz/propojeni-vetvi-v-kauze-nagyova-daa-/domaci.aspx?c=A131120_205226_domaci_zt